Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Niestabilne wskazania temperatury silnika.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Moje audi to A4 Avant B6 z 2001 roku, kod silnika AWX - 1,9TDI 130KM.

Mam problem z temperatura silnika. Jechalem w dluga trase (1500km) , na ostatnich 200 km zaczalem obserwowac dziwne wskazania temperatury silnika. Dziwne tzn. temperatura "plywala" a potem ustabilizowala sie na 75 stopniach podczas jazdy a w momencie zwolnienia, swiatel, podnosila sie do 90 stopni. Nigdy nie przekraczala 90 stopni.

Pierwsze co zrobilem to wymienilem termostat, niestety objawy "plywania" temperatury nadal wystepuja lecz odrobine inaczej.

Czasem wszystko jest ok, czasem dogrzewa ladnie do 90 potem nastepuje chyba otwarcie termostatu spadek temperatury do ~85stopni i potem ladnie trzyma 90.

A czasem nie moze dogrzac do 90 stopni i plywa w okolicach 75 - 85 czasem dochadzac do 90.

Po przeczytaniu kilku tematow na forum wywniaskowalem ze to moze byc awaria czujnika temperatury ale..... :wallbash:

Bardzo prosze o jakies porady od ktorej strony sie do tego zabrac. Czy jakies testy czy znow mechanik itd..

Niestety sprawa jest pilna , mam wyjazd w srode i musze miec sprawy samochod w ciagu dwoch dni.

W sprawach mechaniki samochodowej jestem kompletnie zielony i prosilbym o tlumaczenie "lopatologiczne" :D

WIelkie dzieki za pomoc.

Opublikowano

jest wszystko w porzadku :cool1:

temat poruszany byl jak tylko zrobily sie temperatury ujemne :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Wydaje mi sie ze niespecjalnie w porzadku, to nie pierwsza zima z tym autkiem. W poprzednia nie mialem zadnego problemu.

BTW. molbym poprosic o linki do tych tematow

Dzieki

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Zeby nie smiecic podepne sie pod ten temat...moja sytuacja jest taka ze temperatura nie wsrasta mi powyzej 75st... :wallbash:

termostat ?? czy moze cos innego

Opublikowano

Zeby nie smiecic podepne sie pod ten temat...moja sytuacja jest taka ze temperatura nie wsrasta mi powyzej 75st... :wallbash:

termostat ?? czy moze cos innego

Miałem to samo - wymiana termostatu i jak tęką odjął. Przed wymianą sprawdź termostat i czujnik VAGiem, opisane na forum dokładnie.

Opublikowano

Vag pokazal blad termostatu :gwizdanie: wiec od tego zaczne :evil:

Opublikowano

Wymieniałem termostat 2 dni temu i poprawa od ręki. Tez nie potrafił wejsc powyzej 75°C.

Opublikowano

Jak jest coś nie tak z temperatura to jedna z dwóch rzeczy do wymiany. Termostat lub czujnik temperatury. Ja u siebie wymieniłem termostat i dalej silnik był niedogrzany. Po wymianie czujnika problem znikł

Opublikowano
  • Autor

Czy moglby mi ktos podeslac temat z wymiana czujnika temperatury ? Po wymianie termostatu mam problem z dogrzewaniem auta (czasem zimne po przejechaniu 20 km). No i spalanie wzroslo zauwazalnie

Opublikowano

Vag pokazal blad termostatu :gwizdanie: wiec od tego zaczne :evil:

:shocked:

tzn jaki byl konkretnie blad (numer) ?

Opublikowano

żadnego, kolegę trochę fantazja pewnie poniosła :>

Opublikowano
  • Autor

Kontynuujac temat. Czy ktos moze mi pomoc w dostaniu sie do wskazan klimatronika. Gdzies wyczytalem ze zeby sie do niego dostac trzeba nacisnac i przytrzymac przycisk obiegu wewnetrznego i po zwolnieniu go nacisnac gorny wlot powietrza.

Niestety taka kombinacja u mnie nie dziala. Przypomne ze mam A4 Avant B6 z 2001 roku, kod silnika AWX - 1,9TDI 130KM.

Bardzo dziekuje za pomoc. :hi:

Opublikowano

Kontynuujac temat. Czy ktos moze mi pomoc w dostaniu sie do wskazan klimatronika. Gdzies wyczytalem ze zeby sie do niego dostac trzeba nacisnac i przytrzymac przycisk obiegu wewnetrznego i po zwolnieniu go nacisnac gorny wlot powietrza.

Niestety taka kombinacja u mnie nie dziala. Przypomne ze mam A4 Avant B6 z 2001 roku, kod silnika AWX - 1,9TDI 130KM.

Bardzo dziekuje za pomoc. :hi:

W naszych silnikach niestety nie ma tej opcji :kwasny:
Opublikowano

Mi ostatnio na takie problemy z gwaltownie skaczaca temperatura pomoglo psiknięcie WDka we wtyczke. Kurde zdziwiony bylem bo jak reka odjął :) Wyczytałem gdzieś o tym na forum. u ojca w Sharanie jest ten sam problem, tylko u niego wywala błąd czujnika.

Opublikowano
  • Autor

Jak tylko pogoda pozwoli i checi sie znajda to zanurkuje pod maske w celu obejrzenia tego czujnika.

Szkoda ze sie nie da dobrac do klimatronika w moim audi :(

Dzieki wszystkim za rady

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

żadnego, kolegę trochę fantazja pewnie poniosła :>

Kogo poniosla fantazja po podpieciu pod Vaga przez kolege i sprawdzeniu wyskoczyl jakis blad z termostatem ale nie wiem dokladnie jaki :evil:

Opublikowano

żadnego, kolegę trochę fantazja pewnie poniosła :>

Kogo poniosla fantazja po podpieciu pod Vaga przez kolege i sprawdzeniu wyskoczyl jakis blad z termostatem ale nie wiem dokladnie jaki :evil:

W takim badz razie kolege kolegi ponioslo :polew:

Opublikowano

chciałbym zobaczyć ten kod błędu, jeśli można.

Opublikowano

chciałbym zobaczyć ten kod błędu, jeśli można.

pewnie zwarcie plusa do masy :polew: :polew: :polew:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.