Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Pomyłka ,wlany płyn do szyb zamiast oleju do silnika.Pomocy!!!


lukasho2

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam nietypowy problem moja dziewczyna wzięła nie ten pojemnik i wlała około 100 ml zimowego płynu do spryskiwacza do silnika :wallbash:...nie wiem co robic , czy to czyms grozi? Autka jeszcze nie odpalałem...:((((((pomóżcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko!!! dobrze że to tylko, albo aż 100ml :gwizdanie: . Nie wiem ale dla świętego spokoju bym spuścił olej. Potem jeszcze bym przepłukał :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kox::polew:

ja bym sobie spokojnie pojechał na wymianę oleju, nie przesadzajmy że coś się stanie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie nastawiłem ze wymienie olej ale czym to płukac? i czy wogóle moge teraz odpalic auto?

Ja bym nie odpalał. Może niech olej dobrze zleci, potem wlać świeżego i niech też zleci. Może tak, bo nic innego mi do głowy nie przychodzi. Na pewno bym jej nie odpalił.

[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 16:41_________________________________________________

:polew:

Nie wypada z czyjejś krzywdy ale nie mogłem się powstrzymać.

:wallbash:

:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tez juz sie z tego śmieje ale trzeba to jakos rozwiazac ...nigdy nie miałem takiej sytuacji ...olej i tak był do wymiany ale czy teraz juz po wymianie smarowanie bedzie ok ....?moze ktos miał taki przypadek? chciałbym jeszcze tylko dojechac do sklepu kupic filtr i olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! "setka" na parę litrów to nic wielkiego się nie stanie. Wymień olej i po sprawie. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ale jednak to jest 100ml wody z amoniakiem lub z czyms innym

płukac nie trzeba ale bym nie odpalał :no: auta

tylko spuscił olej i zalałał innym olejem nawet tym tanszym cała bankę z otwarty korkiem od miski aby wszystko idealnie spłyneło i zalał juz prawidłowy olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym pojechał, do sklepu nie będzie miał przecież 500km :gwizdanie:

nawet bez oleju by dojechał :gwizdanie: szczególnie że tam nie ma np turbiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! Na pewno lepiej nie odpalaj autka, tylko wymień olej. Trochę przykra sprawa, ale tak to już bywa z naszymi kobietami. U mojego znajomego w jego aucie dziewczyna miała dolać olej do silnika, wlała do chłodnicy ponad 2 litry. Zrobiła się z tego dosłownie galareta. Pomogło płukanie kilkakrotnie gorącą wodą oraz płyn do mycia naczyń cały układ chłodzenia. :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj 2l płynu do "setki" innego. Ludzie panikujecie jakby nie wiem ołowiu nalał niekiedy nieświadomie jeździcie jak się płyn chłodniczy dostanie do oleju i wszystko gra dopóki nikt nie zajrzy, a tu setka płynu i uwagi nie odpalaj bo silnik trafi :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też bym nie panikował z tą "setką"... Spuścić, ewentualnie przepłukać i uzupełnić. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś na 100% pewny, że wlała dokładnie setkę? :gwizdanie: Bo wątpię aby umiała ocenić tak dokładnie. A co jak wlała więcej...... .Lepiej nie odpalaj silnika dobrze radzę. Spuść olej to będzie widać ile tej wody było bo się jeszcze nie pomieszała ta woda z olejem. Po zlaniu zalej płukanką, są dostępne płukanki Motula w sklepach moto. Postępuj zgodnie z opisem na butlece płukanki. Zalej nowym olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ja miałbym płukać to nie używał bym żadnych preparatów do płukania (kiedyś zastosowałem płukanie silnika jakimś preparatem i od tamtego czasu samochód zaczął palić olej i niebieską zasłonę stawiałem za sobą), lepiej zastosować olej wrzecionowy (zero nie wiadomo jakiej chemii) - ja osobiście tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty Motula są też na pewno jakoś testowane i Motul ma dobre produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaryzykowalem kupiłem olej filtr i przy wymianie kiedy juz dokręcałem korek pękła miska przy gwincie ....pechowy dzień :thumbdown: ale na szczęście silnik sprawny taka ilośc nie zaszkodziła ale macie racje na pszyszłośc lepiej nie ryzykowac....jutro mnie czeka zakup miski i uszczelki,,,,z takiego niby śmiesznego banału narobiło sie kosztów... w każdym razie dzieki za cenne rady może innym sie przyda na przyszłosc.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...