Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Czy to dobra konfiguracja LPG


dreamburn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie do was , dzisiaj byłem u gazownika spytac sie o instalacje do mojej Adeli i powiedzial mi ze on montuje takie czesci :

-listwa wtryskowa magic jet

-reduktor Zavoli (chyba tak to sie nazywa)

-sterownik Stag 4

Tyle zdołałem zapamietac.zakłada to 2 dni dokładnie wszystko izolujac i konfigurujac , oczywiscie z wlewem gazu przy wlewie paliwa, zazyczył sobie za ta robote 2400zł niewiem czy jest to duzo czy nie ,ale mysle ze tak srednio.Co Wy otym myślicie??_

A dodam jeszcze ze z tego co słyszalem od innych ze auta z zamontowanym gazem u niego jezdza bezawaryjnie.Co myślicie o tej konfiguracji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlamnie ok jedyne co mozna by poprawić to wtryski na matrix bo magic jet potrafia sie szybko brudzić - przynich polecam filtr FL matrix (taki duży z czarnego tworzywa).

Reszta zalezy od dbałości montarzu.

Pozdrawiam.

PS. byłeś u niejakiego Sebastiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja jak najbardziej poprawna tylko z ceny można zbić jeszcze troszkę. Za taką konfigurację niektórzy życza sobie od 2100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

A nie mozna tu dać najnowszego sterwownika STAGA-chyba premium jak sie nie myle? Czy listwa Matrix HD344 bylaby ok? Jak tak, to zapytaj kolego ile mniej wiecej by kosztowala konfiguracja:

STAG Premium

Reduktor: Zavoli Zeta

Wtryski: Matrix HD344

Jak zakłada 2 dnie to i bardzo dobrze:-)

PS. Kolektor ssący zdejmuje do nawiertów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Staga4 listwa RAIL i parownik Scorpion, dysze 2,3mm koszt 2500zł wiec wydaje mi sie cena dobra za ten twój zestawik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stag-4 spokojnie wystarczy i zadnych listw Rail!!!! w Twoim przypadku reduktor zavoli bendzie najsłuszniejszym wyborem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chodzi o to czy wystarczy, skoro może być lepiej, prawda? Pytanie tylko o ile więcej kasy trzeba było za to wydać? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premium ma dodatkowo korekcje dawki gazu wzgledem obrotów (pokarz mi gazownika który tego uzywa) i możliwość podpiecia pod gniazdo OBDII samochodu żeby robił sobie korekcje po odczytach z OBDII z tego co ja wiem ale newiem czy warto dokładac do tego nawe 100zł jak ma byc niewykozystywane.

Oba steroniki są nowe od staga 300 i bazują na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .dzisiaj byłem sie umówić u gazownika i w Piatek rano o 9.oo mam postawic samochód i w sobote o 17 odebrac.

A jesli chodzi o to czy wierci otwory na sciagnietym kolektorze czy nie to niewiem niepytałem go ale spytam i napisze, wiem juz ze napewno bede miał zbiornik 57L czyli mysle ze z 45 litrów gazu wejdzie .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak odbierzesz to pochwal sie fotkami instalacji jak cos bedzie wzorem do nasladowania......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premium ma dodatkowo korekcje dawki gazu wzgledem obrotów (pokarz mi gazownika który tego uzywa) i możliwość podpiecia pod gniazdo OBDII samochodu żeby robił sobie korekcje po odczytach z OBDII z tego co ja wiem ale newiem czy warto dokładac do tego nawe 100zł jak ma byc niewykozystywane.

Oba steroniki są nowe od staga 300 i bazują na nim.

ja mam u siebie premiuma z podpiętym OBD i jest rewelka sprawdzałem po paru dniach wykresy (benzyna, gaz) ładnie się pokrywały, premium nanosi korekcje po złym ustawieniu mnożnika przez instalatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam juz załozona instalacje , jak narazie jest oki zrobiłem juz 250km i spokoj.Po odebraniu samochodu gazownik mi powiedzial co i jak dziala i gdzie jest umieszczone.wszystko jest ładnie poukładane a nie jakis chaos jak w niektórych samochodach które widzialem wtryski ładnie schowane pod pokrywa wlew gazu przy wlewie paliwa, nic nie pouszkadzane, zbiornik 57l.Powiedzial mi równiez ze mam podjechac jak zrobie 500km to siadzie ze mna do samochodu i podłaczy laptopa i pojedziemy ustawiac na perfekt parametry samochodu , teraz nie ustawił tak "perfekt" bo strasznie slisko i masa sniegu spadła i ze takie ustawienia nie maja sensu wprawdzie przejechał dziesiec kilometrów ale powiedzial ze to nie jest to jak by chcial.A pozatym niemial papierów z samochodu :)Pokazywał mi równiez na laptopie rózne wykresy z tego co widzialem to mapa benzyny i gazu była dobrze ustawiona, sonda dobrze pracowała temp przełaczania ustawił mi na 30C.W jezdzie kompletnie nie czuje róznicy , a nawet wydaje mi sie ze na gazie ma lepszego buta, nic narazie nie "szkubie"po przełaczeniu z gazu na benzyne i odwrotnie niema zadnych szarpniec ani róznicy w jezdzie.jak bedzie troche mniej sniegu to porobie troche fotek i wrzuce.Powiedzial równiez ze zastosował tam najlepszej jakosci miedz i przewody chyba "sachsa".mam nadzieje ze nie bedzie problemów z ta instalacja.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a dałbyś jakieś info jak podpiąć tą sonde do naszego autka albo jak byś mógł wrzuć fotki jak to masz podpięte i zrobione bo bardzo mi na tym zalezy.

A u nas w AHL to ile jest tych sond? ja widziałem jedną zaraz przy kolektorze a innych nie widziałem a nasza to jest sonda prądowa czy napieciowa.???

Jak się przyjrzałem to na sondzie mam 4przewody. 2białe, czarny i jeszcze jeden bodajże niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbym sprawdzic , ale wiem ze nie bedzie łatwi bo gazownik wpioł sie do skrzyni komputera!! a strasznie h....e dojscie tam jest!!! z tym ze ja mam Staga 4 a ty masz chyba inny sterownik wiec niewiem czy bedzie tak samo :mysli: A co do sterownika Pb to powiem Ci ze mamy najbardziej hu....e jakie mogli wsadzic!!!

tzw "Simos" , straszne jaja sa z nimi.Pozdrawiam W naszych rocznikach jest tylko jedna sonda :notworthy: naszczescie wiec mozna kata wywalic :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podpiąć pod temat-1.8 ADR propozycje:

-Stag 3+wtryski Valtek+montaż 2 dni=ok 2000zł albo

-Stag 3 lub Elpigaz+wtryski Magic Jet+montaż 1 dzień=2300zł

Butla cylindryczna czy w zapas w tej samej cenie.

Co wybrać?Czy warto przepłacić 300 zł za lepsze wtryski?

Proszę o porady i sugestie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...