Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

dobry wybór :good: też u niego kupiłem :naughty:

img8893mp4.th.jpg

DVD, adapter i splitter kupione

Gdzie wpinałeś się/skąd ciągnąłeś zasilanie do odtwarzacza DVD?

-----

Do których pinów podłączyć zasilanie adaptera i DVD?

pinyrnsvh0.th.jpgthpix.gif

O ile w ogóle podłączać zasilanie od RNS'a?

-----

EDIT: Splitter/booster kupiłem gdyż mam w dalszych trochę planach podłączenie LCD w zagłowkach: http://www.a4-klub.pl/smf/b6_bdh_szary_myszor_andyego_modding_in_progress-t28376.0.html;msg530770#msg530770

  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Wyświetleń 802,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

a po co jest ten video booster???ja tego nie mam...

Opublikowano

Gdzie wpinałeś się/skąd ciągnąłeś zasilanie do odtwarzacza DVD?

najłatwiej będzie pod zmieniarkę :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Ja dziś podłączałem DVD i adapter multi. + ciągnąłem z lewej strony spod kierownicy ( tam jest kilka "grubych" +) następnie ten + podłączyłem do filtra przeciwzakłóceniowego i dopiero z niego do DVD i adaptera multi.

Opublikowano

ja się wpiąłem pod makaron zmieniarki ale daje rade i nie ma najmniejszych zakłóceń.

No ale wiadomo jak dobra masa i solidny + to musi być dobrze

Opublikowano

ja się wpiąłem pod makaron zmieniarki ale daje rade i nie ma najmniejszych zakłóceń.

Na razie podepnę się pod zmieniarkę (łatwiej), gdy będę podłączał LCD przepnę wszystko pod źródło, o którym napisał Alvaro

----

Czerwone to plus?

Czarne to minus/masa?

:embarrassed::naughty::decayed:

Opublikowano
  • Autor

Zakłóceń nigdy nie ma na zgaszonym aucie. Sprawdzaliście po odpaleniu czy obraz nie faluje ?

Opublikowano

a moze lepiej zasilanie prosto z aku pociagnac,tak bedzie najlepiej

Opublikowano
  • Autor

Nie no nie ma co przesadzać to nie wzmacniacz 300W RMS :decayed:

Opublikowano

ja chyba z aku polece.za schowkiem widzialem gumowe zaslepki ktore ida do kabiny wiec chyba nie bedzie problemu z przeciagnieciem kabla

Opublikowano

Ja dziś podłączałem DVD i adapter multi. + ciągnąłem z lewej strony spod kierownicy ( tam jest kilka "grubych" +) następnie ten + podłączyłem do filtra przeciwzakłóceniowego i dopiero z niego do DVD i adaptera multi.

W takim wariancie DVD nie będzie ciągnęło prądu non-stop? Nawet po wyłączeniu stacyjki i zamknięciu auta? :mysli:

a moze lepiej zasilanie prosto z aku pociagnac,tak bedzie najlepiej

Patrz wyżej. Akumulatora DVD wtedy "nie wypije" przy długim postoju?

Opublikowano

no ale przeciez masz przycisk on/off w dvd.jak bedzie prad odlaczany np przez stacyjke to moga sie zmieniac ustawienia w dvd oczywiscie jak nie ma pamieci

Opublikowano
  • Autor

ja podłączyłem takie i z pamięcią i z kabelkiem "remote"

Opublikowano

ZTCW ci spece od adapterów: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3878267

przygotowywują nową jego wersję (nie raczyli odpisać na pytanie czym się będzie różnił od dotychczasowej :disgust: ) więc jeśli się komuś nie spieszy z zakupem niech się chwilę wstrzyma :wink4:

Opublikowano

No to teraz ja dorzuce 3 grosze do wątku :

Po dołożeniu odtwarzacza DVD + adapter multimedialny było prawie dobrze, tyle, że nie załączał sie Safety Mode w czasie jazdy. Po wgraniu "patch'a" czyli odblokowaniu DVD działa w czasie jazdy jednak obecność programu wprowadziła nst.zmiany:

- nie działa GALA

- Navi gada z tylnego lewego głośnika

Niby pierdoła ale chciałem to jakoś uporządkować. Podjechałem na VAS'a ( Połczyńska ) a chłopaki mówią że nic zrobić się nie da, bo:

- jak przekodują RNS-E to GALA ruszy ale nie będzie można oglądać w czasie jazdy :wallbash:

- z gadaniem z tylnego głośnika też nie da się nic zrobić

A więc - jeżeli ktoś ma podobny problem ( Oskaro, Andy ) to już nie musicie się fatygować

Opublikowano

ZTCW ci spece od adapterów: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3878267

przygotowywują nową jego wersję (nie raczyli odpisać na pytanie czym się będzie różnił od dotychczasowej :disgust: ) więc jeśli się komuś nie spieszy z zakupem niech się chwilę wstrzyma :wink4:

a powiedzieli kiedy to nastapi, albo chociaz czy naprawde cos wartego czekania bedzie?

bo sie przymierzalem do tego adaptera w zestawie z napedem slim ktory maja w ofercie. ale skoro lepiej poczekac to sie wstrzymam. tylko czy warto...

Opublikowano

Może ktoś wrzucić link do działającego ViM hack'a?

Proszę ;(

-----

- jak przekodują RNS-E to GALA ruszy ale nie będzie można oglądać w czasie jazdy :wallbash:

- z gadaniem z tylnego głośnika też nie da się nic zrobić

Tutaj kolesie spekulują co można z tym próbować robić: http://audiforum.us/rns-e/6015-how-apply-vim-hack-fix-nav-sound-rear.html

...

http://audiforum.us/rns-e/6015-how-apply-vim-hack-fix-nav-sound-rear-2.html

Hi!

Finally good news - Rear Nav Lady issue SOLVED! ;)

I think i did the VIM Hack at least 6 or 7 times.

Last Procedure:

1) I made a new VIM Hack CD with the latest version I download from Naviedit.de

2) Inserted the VIM CD 0080 and waited 2 hours

3) Upgrade to 2005 DVD - version 360 - Recoded

4) Upgrade to 660 version SDS Hack - sound from rear

5) Downgrade to 2005 DVD - version 360 - finally sound from lef front

6) Upgrade again to 660 version SDS - the sound is still in front left speaker

I think the reason why this time i suceeded is because i made a new VIM Hack CD, and coded channel 08 - to 5 instead of 255, but i´m not sure.

Thks for the help! :)

all done!!

The method that worked for me was-

1. Downgrade to 0080 with vim patch.

2. Unplug power to rns-e and wait 2 hours

3. Upgrade to 0550 using original DVD

4. Recode rns-e to suit car/cd/tv tuner etc

5. Upgrade to 0660 with sds hack.

Nav lady was coming from front left at this point so a quick recode on #136 to 13 fixed this.

VIM, SDS and nav lady at front! Yippee!!!

Opublikowano

Przeglądając audiforum.us w poszukiwaniu Vim hack'a i info z tym związanych natknąłem się na SDS = Speech Dialogue System

Pierwszy z brzegu topik na ten temat: http://audiforum.us/rns-e/10095-rns-e-voice-recognition.html

Próbował ktoś tego w PL? :mysli:

----

http://www.naviedit.de/

----

SDS dotyczy sterowania głosowego m.in. RNS'em a nie tylko telefonem.

Tutaj też coś znalazłem: http://audiforum.us/rns-e/10095-rns-e-voice-recognition.html

http://audiforum.us/maps-firmware/9656-sds-speech-dialogue-system-sw-0660-experiences-a4.html

Większe kombinowanie z tym :mysli:

Opublikowano

mam sterowanie głosem z zestawie gł. BT (HCB 700) ... z polskim jest masakra - uczy się głosu strasznie długo a w efekcie i tak nie potrafi poprawnie wybrać numeru.

Mówiąc komunikaty i cyfry po angielsku idzie o wiele lepiej ale wybranie numeru głosem step by step to mimo wszystko droga przez mękę - choć, nie powiem "nie", czasem się udaje :naughty:

Opublikowano

Niby pierdoła ale chciałem to jakoś uporządkować. Podjechałem na VAS'a ( Połczyńska ) a chłopaki mówią że nic zrobić się nie da, bo:

- jak przekodują RNS-E to GALA ruszy ale nie będzie można oglądać w czasie jazdy :wallbash:

- z gadaniem z tylnego głośnika też nie da się nic zrobić

Dziwne, bo u mnie zostało to zrobione, u poźka i Adamooo też.

Po prostu gościu źle zrozumiał to co od niego chciałeś.

Przecież u mnie ten sam człowiek to zrobił i jest wszystko ok :tongue4:

Nie mów mu nic o Gali itp, tylko trzeba podjechać i powiedzieć, że NAVi nie da się kodować po VIN Hacku i żeby zakodował je VASem od początku według tego co VAS wykryje w aucie. To wszystko.

Następnie bierzesz VAGa i zmieniasz sobie co chcesz m.in. uruchamiając Galę.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.