Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Co zamiast katalizatora do 1.8 T?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Co wladowac zamiast katalizatora do silnika 1.8T? Myslalem nad rura 2,5 cala ale na necie znalazlem cos takiego na allegro od www.tlumiki-gruchot.pl Zamiennik katalizatora - strumienica.

1eYSt0.jpg

1eZMQi.jpg

Opublikowano

nikt tego nie zakladal chyba na forum. wg mnie za waskie bo katalizator ma 70mm na poczatku a nie 60mm tak jak ten jest zrobiony

Opublikowano
  • Autor

tylko ze to nie jest katalizator a strumienica. napewno nie podpasuje?

Opublikowano

było juz mase postów na ten temat i tego ustroństwa tez

Opublikowano
  • Autor

i jaka ocena koncowa?[br]Dopisany: 11 Styczeń 2010, 19:26_________________________________________________no coz... dryndne i sie dowiem co tam w srodku jest.

Opublikowano

Ja polecam sobie wyspawać porządnego DownPipe'a z kwasówki. W ostateczności zwykłego TP jako zamiennik kata. To coś z puchą z tej aukcji do mnie nie przemawia. To jest puste w środku? Działa jako tłumik czy jak, bo nie czytałem?

Opublikowano

w srodku czego? strumienicy? juz ci mowie..

nic :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

no to lipa... A co to jest down pip i ten tp?[br]Dopisany: 12 Styczeń 2010, 18:46_________________________________________________Dzwonilem do tej firmy i poprosilem o przekroj tego zamiennika. Tak wyglada w srodku. Rura dziurkowana owinieta mata zaroodporna wyciszajaca:

56395296.jpg

66138440.jpg

Bezproblemowo moze wstawic cala rure.

Tak to wyglada do TDI-ka:

97442913.jpg

A to jest strumienica z gwintem:

98559603.jpg

Dzwonicie i robi wedle zyczenia. To taka opcja dla leni (takich jak ja :>), ktorym nie chce sie samemu w to bawic, albo poprostu kiedy sie nie potrafi :kox:

Opublikowano

Sorki że podepnę się pod ten temat, ale nie chciałem zakładać kolejnego dla jednego pytania. :)

Chę wyciąć kata w moim AEB i do tego chcę kupić rurę kwasową 2,5" tylko nie bardzo wiem gdzie...

przeszukuję forum i net ale nie bardzo mogę coś znaleźć. Czy ktoś z Was podpowie mi gdzie w warszawie lub najbliższej okolicy kupię takie cudo ?

z góry dzięki za pomoc

Opublikowano

Sorki że podepnę się pod ten temat, ale nie chciałem zakładać kolejnego dla jednego pytania. :)

Chę wyciąć kata w moim AEB i do tego chcę kupić rurę kwasową 2,5" tylko nie bardzo wiem gdzie...

przeszukuję forum i net ale nie bardzo mogę coś znaleźć. Czy ktoś z Was podpowie mi gdzie w warszawie lub najbliższej okolicy kupię takie cudo ?

z góry dzięki za pomoc

Kupisz rurę z kwasówki i co chcesz z nią zrobić? :kox:

Jak chcesz wspawać we flansze wycięte z kata to kup zwykłą rurę, bo szkoda kasy.

A jak nie to zrób porządnego TP i tyle.

Szukaj pod hasłem skład stali nierdzewnej lub podobne.

Opublikowano
Opublikowano
  • Autor

sporo pierdulek jak widze :)

Opublikowano

Rozmawiałem dzisiaj z człowiekiem który robi te zamienniki zamiast katalizatorów ( http://www.tlumiki-gruchot.pl ) Na dniach będzie robił do 1.8TAEB gołą rurę bez tłumików czy strumienic.( Mam dostać fotki po wykonaniu takiego zamiennika ) Na allegro jest zamiennik http://allegro.pl/item868735045_katalizator_zamiennik_audi_a4_a6_passat_1_8_20v.html ponoć goła rura ma być tańsza o około 20zł. Pytałem o średnice wlotu i wylotu zamiennika i ponoć średnice mają być takie jak w oryginalnym katalizatorze. Czy to prawda ze kat ma wejście fi 60 a wyjście fi 55??

Opublikowano

Rozmawiałem dzisiaj z człowiekiem który robi te zamienniki zamiast katalizatorów ( http://www.tlumiki-gruchot.pl ) Na dniach będzie robił do 1.8TAEB gołą rurę bez tłumików czy strumienic.( Mam dostać fotki po wykonaniu takiego zamiennika ) Na allegro jest zamiennik http://allegro.pl/item868735045_katalizator_zamiennik_audi_a4_a6_passat_1_8_20v.html ponoć goła rura ma być tańsza o około 20zł. Pytałem o średnice wlotu i wylotu zamiennika i ponoć średnice mają być takie jak w oryginalnym katalizatorze. Czy to prawda ze kat ma wejście fi 60 a wyjście fi 55??

to teraz zobacz jakie sa koszta kupienia rurki i zrobienia flansz i zobaczysz z jakiego materialu sa zrobione te "zamienniki" i po jakim czasie sie rozleci/wygnie/odpadnie...

Opublikowano

Rozmawiałem dzisiaj z człowiekiem który robi te zamienniki zamiast katalizatorów ( http://www.tlumiki-gruchot.pl ) Na dniach będzie robił do 1.8TAEB gołą rurę bez tłumików czy strumienic.( Mam dostać fotki po wykonaniu takiego zamiennika ) Na allegro jest zamiennik http://allegro.pl/item868735045_katalizator_zamiennik_audi_a4_a6_passat_1_8_20v.html ponoć goła rura ma być tańsza o około 20zł. Pytałem o średnice wlotu i wylotu zamiennika i ponoć średnice mają być takie jak w oryginalnym katalizatorze. Czy to prawda ze kat ma wejście fi 60 a wyjście fi 55??

to teraz zobacz jakie sa koszta kupienia rurki i zrobienia flansz i zobaczysz z jakiego materialu sa zrobione te "zamienniki" i po jakim czasie sie rozleci/wygnie/odpadnie...

Ten syf jest robiony ze zwykłej stali, który za moment skoroduje i się rozleci... :confused4::blink:

Opublikowano

Rozmawiałem dzisiaj z człowiekiem który robi te zamienniki zamiast katalizatorów ( http://www.tlumiki-gruchot.pl ) Na dniach będzie robił do 1.8TAEB gołą rurę bez tłumików czy strumienic.( Mam dostać fotki po wykonaniu takiego zamiennika ) Na allegro jest zamiennik http://allegro.pl/item868735045_katalizator_zamiennik_audi_a4_a6_passat_1_8_20v.html ponoć goła rura ma być tańsza o około 20zł. Pytałem o średnice wlotu i wylotu zamiennika i ponoć średnice mają być takie jak w oryginalnym katalizatorze. Czy to prawda ze kat ma wejście fi 60 a wyjście fi 55??

to teraz zobacz jakie sa koszta kupienia rurki i zrobienia flansz i zobaczysz z jakiego materialu sa zrobione te "zamienniki" i po jakim czasie sie rozleci/wygnie/odpadnie...

Ten syf jest robiony ze zwykłej stali, który za moment skoroduje i się rozleci... :confused4::blink:

no to jakiego materiału użyć jeśli chodzi o rurę zamiast kata

Opublikowano

kwasówka :wink4:

Opublikowano

Ale całość z kwasówki, a nie jak niektórzy robią - wspawują rurę z wkwasówki we flansze z czarnej stali.

Opublikowano

Ale całość z kwasówki, a nie jak niektórzy robią - wspawują rurę z wkwasówki we flansze z czarnej stali.

ja mam flansze ze starego kata a one chyba nie sa ze zwyklej stali :mysli:

ale faktycznie najlepiej zrobic nowe flansze

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.