Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

No wiecie moze ja troszke chisteryzuje ale jezeli ja nie moge ruszyc pod malutka gorke bez gazu,puszczajac samo sprzeglo a kola mi traca przyczepnosc to jest lipa . A wiem ze w zeszlym sezonie ruszalem bez problemu pod ta sama gorke na starych fuldach to mnie to dziwi . Aczkolwiek na mokrym czy podczas ulewnego deszczu ladnie odprowadzaja wode ,moze poprostu slabiej sie sprawuja na sniegu gwizdanie

hmm dziwne... ja mam tez taki mały podjazd na swoją posesje, w piątek założyłem nówki UG7+ bo nawaliło śniegu.. zjezdzam z podjazdu, hamulec i auto stoi...to samo przy podjeździe... a oponki masz Made in germany czy made in slovakia bo takie też sie zdarzają :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Barum Polaris 2 :wink4:

Dały radę dzisiaj na miętko :D

Dwa razy juz myślałem, że się zakopałem ,ale delikatnie, z dwójeczki i mnie "wyciągnęły" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś sprawdzić jakiej produkcji ma Continental Winter Contact T830?

Czy Continental produkuje je również we Francji?

Tak mamy na jednym aucie te zimówki i są made in France, zresztą letnie w Audi też mam Conti i także produkcja Francja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam dzisiaj na info odnośnie ceny conti TS830. Jak klient mój nie zepnie się i nie da rady załatwić po 260 zł za sztukę to biorę klebergi HP2 za 195 za sztukę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj na działeczkę jechałem a mam Vredenstein Snowtrack 3 i pod góreczkę kombikiem trzy osoby na pokładzie wjechałem normalnie,z każdego miejsca wyjeżdżam.Dla mnie ok :good:Pompowane azotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good:Pompowane azotem

a co niby daje że azot napompowany

jest jakaś różnica ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- azot znacznie wydłuża czas stałego ciśnienia w oponie ( w oponie napompowanej powietrzem znacznie szybciej można zaobserwować spadek ciśnienia) przez co wydłuża się czas żywotności opony

- przy pompowaniu azotem występuje znacznie mniejsza wilgoć, a ponadto azot nie wchodzi w reakcje chemiczne z metalami w wyniku czego znacznie spada ryzyko korozji felg w samochodzie

- spada zużycie paliwa dzięki utrzymywaniu stałego ciśnienia w oponie (zmniejszone opory tarcia)

- nie występują wahania ciśnienia pod wpływem zmian temperatury

- przeprowadzone badania wykazały, że zmniejszenie ilości tlenu w oponie o 6% wydłuża jej żywotność nawet o 22%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good:Pompowane azotem

a co niby daje że azot napompowany

jest jakaś różnica ???

jedna wileka sciema

Nie ma jak zdanie nowicjusza :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good:Pompowane azotem

a co niby daje że azot napompowany

jest jakaś różnica ???

jedna wileka sciema

Nie ma jak zdanie nowicjusza :gwizdani

:good:Pompowane azotem

a co niby daje że azot napompowany

jest jakaś różnica ???

jedna wileka sciema

Nie ma jak zdanie nowicjusza :gwizdanie:

e:

tyle ze chyba nawet na szkoleniu z pirelli ktore niedawno bylo w warszawie glosno to bylo powiedziane ze pompowanie azotem daje 5 zl do kasy w serwisie :) nic wiecej a kazdy klient sam sobie wmawia ze auto mniej pali opna sie nie zuzywa jeden mi nawet powqiedzial kiedys ze jak ma napompowane powietrzem to te auto nie jezdzi :polew: takze napewno nie zdanie nowicjusza !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azot to ściema!!

A wracając do zimówek to wrzuciłem Michelin alpin A4, i powiem że rewelacja. Powiedziałbym, że nawet ciut lepsze niż poprzednie alpin A3. A obydwa komplety mam od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jedno, opony pompowane powietrzem trzeba sprawdzać i dopompowywać.

Pompujesz azotem, zapominasz o problemie.

Chociaż ludzie tego problemu nie dostrzegają bo jakieś 65% kierowców jeździ autem, które ma złe ciśnienie w oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jedno, opony pompowane powietrzem trzeba sprawdzać i dopompowywać.

Myslisz ze te 22% cos zmieni?

sklad_powietrza.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pompuję zawsze azotem i jeszcze nigdy nie miałem żadnych problemów.Jak dla mnie rewelacja zwłaszcza jak się jeździ na niskoprofilowych oponach cały rok.Tu chodzi tylko i wyłącznie o większe bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...