Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o rozmiar to wiadomo 195x65x15 ,a co do marki Conti gówno nie opona na zimę , Nokian nie polecam ( miałem reklamacje na 3 komplety zeszłego sezonu żadnej nie uznali) Miedzy Dunlop a Pirelli ?? A po co przepłacać.Radze Ci dobrać opony po bieżniku i jakości wykonania a nie po firmie. Bo znane nie znaczy wcale lepsze. Widzę że jesteś z gór , radził bym szukać miękkich opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy do Audi A4 B7 rok produkcji 2007 silnik 2.0TDI 170KM będą pasować

kompletne koła zimowe 16 cali (tzn felgi i opony) od Audi A4 8K.

Opony Dunlop SP WINTER SPORT 3D 205/60R16 ?

Obecnie mam letnie felgi z oponami w rozmiarze 235/45R17.

Wyczytałem że felgi 16 calowe będą pasować, ale czy opona w tym rozmiarze również?

Dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam letnie felgi z oponami w rozmiarze 235/45R17.

Wyczytałem że felgi 16 calowe będą pasować, ale czy opona w tym rozmiarze również?

http://www.miata.net/garage/tirecalcold.html

Tutaj możesz sobie popatrzeć jakie opony będą miały taką samą średnicę jak 235/45/17

Średnica 205/60 jest większa, ale to nie jest aż taka różnica żeby był jakiś problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie niestety chyba nici z goodyearow UG7+ ,możecie mi coś powiedzieć na temat tych opon?

http://allegro.pl/show_item.php?item=1288005396

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Ja też szukam opon. Chciałbym aby sprawdziły się zarówno w zaśnieżonym czy mokrym mieście,

jak i na ostrzejszych podjazdach w nieco trudniejszym terenie :naughty:

Wcześniej jeździłem na Fuldach i kiepsko sprawdzały się w górach (chodzi o podjazdy).

Teraz szukam czegoś innego, i zastanawiam się właśnie między Vredestein Snowtrac 3 a NOKIAN WRG2 .

Myślę, że te opony są tej samej klasy i różnicy nie zauważę, a cena jest przystępna w obu przypadkach...

Myślicie, że będą ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzając testy ADAC w wersji przedrukowanej na j. polski nr 1 były opony CONTINENTAL WINTERCONTACT TS 830 mówię sobie a kupię - mam samochód 6 m-cy zrobiłem 35 tyś trzeba mieć najlepsze. Założyłem i OK na razie nie będę się wypowiadał na ich temat bo zrobiłem za mało km.

Patrzę dzisiaj na test ADAC w wersji niemieckiej na stronie www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2010_Winterreifen_Test_225_45_R17.aspx?ComponentId=40334&SourcePageId=31821, którą zresztą zamieścił kolega ADADUR, a tu CONTINENTAL WINTERCONTACT TS 830 na drugim miejscu - OK myślę sobie firma która mi sprzedała opony lekko zmanipulowała wyniki - może potrzebują duży target na CONTINENTAL :gwizdanie: dobra przełknąłem fakt OKI , ale jest jeszcze jeden szczegół który bardziej mnie irytuje a mianowicie że te opony czyli z wersji niemieckiej mają na końcu literkę P :cool1:. Przyglądam się mojemu bieżnikowi, patrzę na ten ze stronki z testem ADAC German i widzę znaczną różnicę.

Moje pytanie jest - czy to jest błąd na stronie, czy na prawdę te opony różnią się od siebie :mysli: :mysli: :mysli:

Wprawdzie u mnie jest to woda po kisielu, ale może jak ktoś się orientuje to może chociaż następnym kupującym to się przyda no i zaspokoi moją ciekawość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kupił ktoś może michelin alpin a4 co myślicie o tych oponkach? :) lepsze od ug7+ ?

miałem starszy model,opona rewelacyjna :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Ja też szukam opon. Chciałbym aby sprawdziły się zarówno w zaśnieżonym czy mokrym mieście,

jak i na ostrzejszych podjazdach w nieco trudniejszym terenie :naughty:

Wcześniej jeździłem na Fuldach i kiepsko sprawdzały się w górach (chodzi o podjazdy).

Teraz szukam czegoś innego, i zastanawiam się właśnie między Vredestein Snowtrac 3 a NOKIAN WRG2 .

Myślę, że te opony są tej samej klasy i różnicy nie zauważę, a cena jest przystępna w obu przypadkach...

Myślicie, że będą ok?

Też sie zastanawiałem nad nimi ale Vredestein w moim rozmiarze była dużo droższa i podchodziła ceną pod GoodYear.

205/55/16 nokiany mogłem mieć po 300zł ale wybrałem Pirelli.

Sprawdz czy są rzeczywiście te vredesteiny w tej samej cenie co nokiany ?

Te nokiany to mozna raczej porównać do Kleberów, Fuldy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prooooszę cię! Które Nokiany są takie super na śniegu? Bo przecież nie WR G2!

Co do wcześniejszych postów - jeżdżę na Vredesteinach Snowtrac 3, wcześniej ćwiczyłem Goodyeara UG7+. Ktoś napisał o zbliżonej cenie. Bo to bardzo podobne opony. W każdych warunkach sprawują się porównywalnie - może Vredy są głośniejsze, ale też i lepsze na głębokim śniegu.

A Michelin Alpin A4 to tegoroczna nowość, więc nikt jeszcze niec o niej nei powie. Ale w branży mówi się, że to od paru lat najlepsza zimówka Michelina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...