Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Acha.. no to dzięki, własnie najbardziej mi chodzi o śnieg i błoto pośniegowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Acha.. no to dzięki, własnie najbardziej mi chodzi o śnieg i błoto pośniegowe.

Spotkałem opinie, że D3 są produkowane w Rosji, jakością nie grzeszą i zdarzają im się wpadki w wykonaniu, ale to tylko ze słyszenia więc głowy nie dam, sam zastanawiam sie nad nimi do firmowego caddy w rozmiarze 195/65R15...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha.. no to dzięki, własnie najbardziej mi chodzi o śnieg i błoto pośniegowe.

Spotkałem opinie, że D3 są produkowane w Rosji, jakością nie grzeszą i zdarzają im się wpadki w wykonaniu, ale to tylko ze słyszenia więc głowy nie dam, sam zastanawiam sie nad nimi do firmowego caddy w rozmiarze 195/65R15...

Też o tym słyszałem że w Rosji robią te W+, wiem że sprawdzałem skąd były moje ale nie pamiętam żeby potwierdzić to już było ponad dwa lata temu a moja pamięć jest dobra ale krótka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalem i w koncu kupilem te opony:

Opony Yokohama W Drive V902A 225/55R17 101V - opis, informacje, dane techniczne produktu za 591,63

u mnie profil byl jednak 55 a nie 50.

no to chyba zły ten profil kupiłeś bo ma być 225/50 będzie ci licznik przekłamywał :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie oponyszybkoitanio.pl jak sie zaznaczy Nokiana i są tylko Russion Federation lub Finland.

Więc coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalem i w koncu kupilem te opony:

Opony Yokohama W Drive V902A 225/55R17 101V - opis, informacje, dane techniczne produktu za 591,63

u mnie profil byl jednak 55 a nie 50.

no to chyba zły ten profil kupiłeś bo ma być 225/50 będzie ci licznik przekłamywał :whistling:

u mnie w allroad letnie opony maja taki rozmiar z tym profilem, wiec chyba dobre.

---------- Post dopisany at 20:43 ---------- Poprzedni post napisany at 20:38 ----------

@julo23

pytanie z innej tematyki, chipowales swoja A4ke? jak tak to mozna wiedziec gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak ci sie sprawuje? wymieniales cos dodatkowo? ja mysle zeby w swoim 2.0 TDI 170KM podniesc moc bezpiecznie do 200KM. wlasnie przymierzam sie zeby pojechac do r-performance w wawie, na forum mowia ze najlepszy w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w DynoSoft-cie, w Katowicach.
i jak ci sie sprawuje? wymieniales cos dodatkowo? ja mysle zeby w swoim 2.0 TDI 170KM podniesc moc bezpiecznie do 200KM. wlasnie przymierzam sie zeby pojechac do r-performance w wawie, na forum mowia ze najlepszy w polsce.

Panowie nie w tym dziale bo zaraz się jakiś moderator wami zajmie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przeczytaniu wielu opinii zdecydowałem się na opony nokian WR A3 205/55R16. Ogólnie opona ładnie wykonana, bieżnik dość ciekawy. Co do jazdy zimą, okaże się za niedługo. Dodam że moje są wyprodukowane w Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przeczytaniu wielu opinii zdecydowałem się na opony nokian WR A3 205/55R16. Ogólnie opona ładnie wykonana, bieżnik dość ciekawy. Co do jazdy zimą, okaże się za niedługo. Dodam że moje są wyprodukowane w Rosji.

Kupiłem te same opony ,o tych samych parametrach , tylko made in Finland. Porównamy nasze doświadczenia na wiosne :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz szukam czegoś zimowego w rozmiarze 205/55/R16 i chce wydać max 350 zł za sztuke.

Zastanawiam się nad Kleberami lub Nokianami WRD3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz 2 sezon jezdze na dunlop wintersport 3D i jest ok, ale teraz bede musial chyba te 4D,bo to nowszy model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jaka jest różnica między Nokian W+ a Nokian WRD3 ?????? Przerabiał ktoś ten temat... różnica w cenie max 50 zl i jedyne co znalazłem to indeks predkości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozważam opony:

1. Dunlop Winter Sport 4D

2. Goodyear UG 8 Performance

3. Michelin Alpin 4

w rozmiarze 225/55 R16

Jakie z wymienionych polecacie?

Jaki powinien być indeks prędkości i nośności dla A4 B8 Avant?

Jakie ma znaczenie, że rok produkcji opony to 2011, a nie 2012?

Dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamówiłem oponki na zimę, seryjne 195/65/R15.

Fulda Kristall Montero 3 rocznik modelowy 2012, z przesyłką wyszło 800zł bez paru groszy.

Mam dobre wspomnienia co do tej firmy, moim zdaniem najlepszy wybór na zimę w stosunku cena, a jakość.

Polecam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal ms plus 66, siła uciągu niesamowita oraz cisza jak na oponach letnich. Nigdy nie jeździłem na lepszych zimówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal ms plus 66, siła uciągu niesamowita oraz cisza jak na oponach letnich. Nigdy nie jeździłem na lepszych zimówkach.

no właśnie też się zastanawiam nad tymi Uniroyalami albo Barum Polaris 3 poprzednio miałem Pirelli SotoZero i nie były najlepsze

długo już jeździsz na tych royalach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal ms plus 66, siła uciągu niesamowita oraz cisza jak na oponach letnich. Nigdy nie jeździłem na lepszych zimówkach.

no właśnie też się zastanawiam nad tymi Uniroyalami albo Barum Polaris 3 poprzednio miałem Pirelli SotoZero i nie były najlepsze

długo już jeździsz na tych royalach?

Miałem je w poprzednim aucie, przejeździłem dwie zimy i na tą zimę do swojej A4 zamierzam je także zakupić.

Na Polarisach 3 nie jeździłem ,ale dość sporo przejechałem na Polarisach 2.

W skali 1-10 Uniroyal MS PLUS 66 dostaje ode mnie 9 a Barum 4.

Różnica jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...