Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mysle nad

Sunny SN 3830 Snowmaster XL 225/50 R17 RF 98 V

po 50 euro za sztuke, opinie podobno dobre a na 15 tys rocznie, a zima hm z dwa razy do Polski i w kolo komina 3-4 tys km powinny styknac a co do oszczednosci, glosnosci, i zachowaniu na mokrym porownywalne z markami ,, z wysokiej polki''

moze cos powiecie na temat, ktos cos slyszal... DEV kupil tanie nexeny, a to chyba podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie chodzi mi o nowe, bądź używane, a o producenta. Używki do trzech lat w tył max. Zima to taki okres, gdzie trzeba sobie zapewnić bezpieczeństwo markową oponą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, 2011 są ok, 2010 i 2009 też. Natomiast jak piszą inni - chińczyki czy inne wynalazki bym sobie darował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wulkanizacjach nie ma co pytać o Nokiany nie? Raczej żaden zakład nie bedzie miał? Bo sie zastanawiam czy na miejscu nie zamówić i przy okazji wymienią i powiedzą, które te nokiany ok, bo na allegro duzo i nie wiadomo, które ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spytać, ale pytanie, jaką cenę zaśpiewają. Boję się, że dużo wyższą niż można znaleźć w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na necie 1050zł najtaniej za zwykłe W.. WR+ już 1100, WR D3 1200zł. Najbardziej właśnie te WR DR mi się widzą, bieżnik dość taki. Tak sie ociągam z kupnem, bo zimy nie ma, ale trzeba zamówić. Nie robię tras, krótkie do 50km, ale jak śniegiem sypnie to bardzo ciężka droga - w mieście lekko sypnie, a u kobiety zasypane drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas, a jaki rozmiar? Bo ja wciąż się łamię, czy wziąć fabryczne 225/55 16 czy 205/60 16. Te drugie ponad 100 zł na sztuce tańsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze względu na swoje położenie w tym sezonie będę testował nokian hakkapeliitta r2 215/50/17 co prawda rosyjskiej produkcji ale myślę że powinna robić robotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wit007, 205/55r16. standardowy rozmiar. Wiem, że tańsze widziałem jak 225 wygląda, szersze, ale na zimę, koledzy mówią, że 205 lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem, założyłem...

A sniegu jak nima tak nima :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osob ktore znam jezdza na letnich i zimowych, bez problemu.

sam pojezdze to sie okaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sie zastanawiam kupic dwie semperit z 2011 roku z 7mm albo dwie pirelli z 2010 roku z 6,8mm czy wybrać sunny SN3830, ale nowe i tu bym zaszalał i wziął za ta cene cztery sztuki. Opinie sa takie, ze jest 10 opinii, ze sa ok, dobre, radzą sobie, nie czuja różnicy porównujac do lepszych a dwie z tych 10 piszą, ze nigdy wiecej, itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sie zastanawiam kupic dwie semperit z 2011 roku z 7mm albo dwie pirelli z 2010 roku z 6,8mm czy wybrać sunny SN3830, ale nowe i tu bym zaszalał i wziął za ta cene cztery sztuki. Opinie sa takie, ze jest 10 opinii, ze sa ok, dobre, radzą sobie, nie czuja różnicy porównujac do lepszych a dwie z tych 10 piszą, ze nigdy wiecej, itd

Chyba ten sunny bym sobie podarował. Mój kolega na semperity i sobie chwali. Z Pirelli miałem złą przygodę, ale z letnimi i od tamtej pory mam na nie odrzut. Nie wiem jak zimówki, może któryś z kolegów się wypowie, ale według mnie sunny odpada. Lepiej sprawdzone sztuki, tym bardziej, że porządną oponę poznasz w krytycznym momencie. Z wyglądu nie muszą się wiele różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opinie to o kant pupy. Jeden jeździ Punto drugi Volvo s80 a to inne kategorie wagowe. Trzeci ma napęd na tył a następny 4x4 i jeszcze inaczej to widzi. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z Sunny. Semperit będzie bez porównania lepszy. OK - kupisz dwie, a co z drugą osią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest z oponami z Allegro. Na zimę chcę kupić Continentala TS 850 na felgę 15 cena plus minus 1000 PLN. Zastanawia mnie tylko że w większości przypadków miejsce produkcji to Europa bądź Portugalia. Czy szukać tylko opon z Niemiec czy nie patrzeć na miejsce produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyważone, sprawdzone czekają na spadek temperatury. Puki co jest 14-16 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...