Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś się jeździło starymi kredensami na letnich całą zime i było dobrze. Ale było duzo mniej aut na drogach. Inne czasy były. Pamiętacie jak woziło się flaszkę wódki pod fotelem dla milicji w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może i tak.

Każdy bierze opony wedle własnego uznania i zasobu portwela.

Co poradzić. :wink:

PS.

Kilkanaście lat temu byłem na wielkim kacu :facepalm: i pojechałem po letnie gumy.

Tak mną zakręcili że kupiłem chińskie Ling Longi :facepalm:

I wiecie co ???

Jeździłem na nich przez 6 lat (3x w roku) do Niemiec.

I co ?

I żyje do dziś, 0 stłuczek itp przygód.

A więc nie sama opona się liczy a styl jazdy.

Jeśli się nie myśli to i Michelin nie pomoże. :wink:

Ojca przez 5 lat namawiałem na zimówki ale jak to stary doświadczony kierowca ich nie potrzebował, dawał sobie radę i na letnich zimą.

Obecnie jeździ na zimowych bo takie są przepisy. :wink:

bo nawet najlepsza opona nie zastąpi zdrowego rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak.

Każdy bierze opony wedle własnego uznania i zasobu portwela.

Co poradzić. :wink:

PS.

Kilkanaście lat temu byłem na wielkim kacu :facepalm: i pojechałem po letnie gumy.

Tak mną zakręcili że kupiłem chińskie Ling Longi :facepalm:

I wiecie co ???

Jeździłem na nich przez 6 lat (3x w roku) do Niemiec.

I co ?

I żyje do dziś, 0 stłuczek itp przygód.

A więc nie sama opona się liczy a styl jazdy.

Jeśli się nie myśli to i Michelin nie pomoże. :wink:

Ojca przez 5 lat namawiałem na zimówki ale jak to stary doświadczony kierowca ich nie potrzebował, dawał sobie radę i na letnich zimą.

Obecnie jeździ na zimowych bo takie są przepisy. :wink:

Ja swoja pierwsza zime po zrobieniu prawka (15 lat temu) przejezdzilem na letnich bo ojcu sie kupowac nie chcialo. I co? I super bo nauczylem sie jezdzic bez hamucla prawie, hamowanie silnikiem, odpowiednie puszczanie gazu zeby dojechac do auta bez hamowania, ostrozne manewry.

Jedyne do czego mi zimowa opona potrzebna, to gorki ktore mam w okolicy, bo skill kierowcy na nic, jesli pochylosc zbyt stroma dla letnich :P Beskid Wyspowy robi swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wybrać frigo 2, czy nokian wrd 3?. będę bardzo wdzięczny za opinie użytkowników, a nie , że ktoś słyszał :)

Frigo 2 mam dostepną za cenę 155 złotych, natomiast nokian wrd 3 za 196 złotych.

Nokiana nie miałem, na dębicy jeździłem parę sezonów i na początku są spoko, ale odradzam jeżeli:

- mało jeździsz i chcesz je użytkować 3sezony+

- masz większe auto

- masz dużo mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ms plus 77, cena przystępna, do jazdy po mieście gdzie w większości jest błoto pośniegowe są rewelacyjne a i w śniegu dobrze sobie radzą.

Sent from out of space!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam na oku michelin alpin a4 do kupienia 7mm za 150 sztuka z 2011 . Dadza rade na przodzie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No7mm to mięsa ma jeszcze dużo, 8mm mają nowe, ale 2011 to kolego będą miały teraz już 4 lata więc guma nieco już twardsza sie zrobiła.

Jak to mówią - to ty będziesz nimi jeździł nie my... ja takie gumy właśnie sprzedaje jak mają 3-4 lata. Ale cena dobra - jak mało jezdzisz to bierz.

Kupiłem właśnie zimówki nowe nokiany, całe szczęście made in finlandia a nie russia, ale DOT YLCP Co to za data ? Bo zawsze byłem nauczony że jest oznaczenie cyfrowe. W opisie było że 2014r.

@tomek1979, dębica to dobra opona, ale zależy czym jeżdzić, gdzie jeździsz i jak, i czego oczekujesz.

Ja nokiana właśnie będe testował,

Wcześniej miałem wiele opon, najlepiej oceniam póki co michelina z tych ci jezdziłem:

Continental, Pirelli, Dębica, Kleber, i pare innych...

Od zajomych dużo dobre słyszałem o Nokianach i Goodyearach. Także kupiłem z ciekawości Nokiany bo cena przyzwoita i się teraz przekonamy co potrafią.

Narazie u mnie Nr 1 - Michelin. Opona trzymała wysoki poziom przez 3 lata.

Kilka razy jak jeszcze były ostre, śnieżne zimy, u nas na osiedle ciężko było wjechać, zdarzało się tak, że ludzie stali w zaspach, machali rękami żeby tędy nie jechać bo sie zakopię a ja tylko redukcja i ogień pod górę. Wtedy doceniłem opony z michelina. Niestety nie pamietam jaki to był model opony.

Później jeszcze raz kupiłem Micheliny, inny model opony, ale juz nie były tak dobre, Z tym że to było koło w innym rozmiarze także ciężko porównać.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie zimówki nowe nokiany, całe szczęście made in finlandia a nie russia, ale DOT YLCP Co to za data ? Bo zawsze byłem nauczony że jest oznaczenie cyfrowe. W opisie było że 2014r.

Sprawdź z drugiej strony opony, DOT w formie XXYY jest często tylko z jednej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad oponami Goodyear Ultragrip 8 lub 9. Dziwna sprawa bo UG9 produkcji niemieckiej jest tańsza niż UG8 produkcji słoweńskiej o 15 zł na sztuce, rok różnicy między oponami i te same parametry.

Czy opony Goodyear Ultragrip 9 205/55/r16 z niemiec będą dobrym wyborem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Tv w domu....

To moje pierwsze auto więc pytania mogą być dziwne bo nie jestem oblatany w temacie. Wszyscy tylko piszą o Nokianach lub Conti, a ja się zastanawiam nad Goodyearami.

Edytowane przez 4rt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze właśnie pytanko. Za jakim modelem nokianów się rozglądać żeby cenowo okazja jak bedzie to wybrać. Bo widzę wiele oznaczeń (zarys bieżnika) i nie wiem, które w śniegu radzą sobie najlepiej. Mróz i gładka nawierzchnia wiadomo też ważne, ale dla moich terenów głównie zasypane drogi. Mi się najbardziej podobają skonstruowane WR D3, ale są różne jak i ceny. Do jakiej ceny wybrać żeby nie przepłacić? 1170zł za komplet czy taniej można? Nie musi być z allegro byle by szło na stronie zamówić :)

Na rozmiar. 205/55r16

Edytowane przez Lucas21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiałem nad Goodyear UG9 i Nokian WRD3. Wziąłem te drugie. Różnica wg tabel Euro tylko w hałasie, wg ceny 30 zł (na komplecie) na korzyść Goodyeara.

Ale kraj produkcji mnie przekonał: Finlandia :)

Cena za kpl w rozmiarze 195/65/15= 730 pln z przesyłką...

Edytowane przez Maciek0502
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek gdzie zamawiałeś?

Ja brałem nokian wr a3 w sklepopon.pl za 275pln 205/55/16 rocznik2014 ale nie wiem jaki kraj produkcji. Jest o tym informacja na oponie?

Mam dot 60CP 4014

Edytowane przez eVoG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...