Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nokiany dokładnie sa z listopada 2011 4611 i kosztują 1 tys nexany 900 zł . Wiem że Nokiany to 99 % made in rosja ale z drugiej strony to najnowocześniejsza fabryka i sam nie wiem co wybrać a rozmiar to 215/45/17 , Nowe nokiany wra3 z ideksem V na allegro chodzą po około 1800 zł na oponeo widziałem jakąś promocje za 420 zł szt z 2o14 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za dziwny rozmiar opon? Nie jest przecież zalecany przez producenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam porównanie do opon 5letnich Micheline, w bardzo dobrym stanie i nowych najtańszych Debic, jeżdziłem na nich jednej zimy. 5letnie "idealne" Micheliny bardzo słabo dawały sobię radę z zimowymi warunkami, ciężko wyjechać z zaspy na parkingu, ciężko na podjazdach, pewnego razu wyleciałem na nich z trasy i przebiłem jedną oponę. Kupiłem najtańszy model Dębicy. Dębice sprawowały się 10 razy lepiej, zero problemów z zimowymi warunkami, jednak co roku właściwości jezdne się pogarszały. Wg mnie zimowe opony bardzo szybko tracą swoje właściwości, ja zawsze będę stawiał na nowe.

Ostatniej zimy kupiłem nokiany AR3 i są to świetne opony, nigdy nie miałem lepszych zimowych (nie zrywają trakcji nawet gdy na śniegu na 2gim biegu wciskam w podłogę / A4 Quattro ok.200km). Jednak gdybym miał wybrać 5letnie nokiany a nowe niemarkowe opony to wybrał bym nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też obstawiam nowe. Kiedyś wulkanizator mi powiedział, że swoim klientom woli sprzedać nowe chińczyki, niż kilkuletnią markową używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiar dlatego taki ze 205/50/17 sa za wąskie jak dla mnie a 225/45/17 za szerokie jeździłem na takich szerokich zimówkach i i wcale nie najgorszych bo nowych conti ts830P i po prostu a4 b8 w Q się ślizgało jak na lodzie dlatego obrałem optymalnie 215/45/17. a co do starszych opon to nie wieże w to że jak ktoś mało jeździ i ma długo auto to co 3 - 4 sezony kupuje nowe zimówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup 215/50/17. Przynajmniej procentowo rozmiary będą w granicy dopuszczalnej normy. Opony podobno tracą swoje właściwości po pięciu latach, więc te, mimo że leżały, na niewiele się już nadają, a poza tym nie znasz sposobu ich przechowywania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie rozmiary masz na wlepie w drzwi? spojrzałeś tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż tą wlepkę, bo to aż niemożliwe, żeby było 225 na szerokości... Nie przypadkiem 235?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze zszedłem jeszcze raz do auta i rzeczywiście na 17 mam 235/45/14 tylko dziwi mnie dlaczego np na 16 205/55/16 :kox: i tym się sugerowałem

20150611_141216_zpswtailcic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, dlatego sugeruję Ci na zimę 215/50/17, to dobry odpowiednik 235/45/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasowujesz do 235/45/17, a nie do 205/55/16.

Dopasowujesz do 235/45/17, a nie do 205/55/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ile sezonów chcesz kupić te opony?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 2 3 sezony ale teraz z głupiałem i nie wiem jaki rozmiar wybrać wcześniej miałem 205/55/16 teraz chcę 17 i nie wiem co wybrać . Damian a czemu mam sie sugerować 235/45/17 a nie tak jak miałem wcześniej 205/55/16 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rozmiarem wyjściowym dla 17" jest 235/45/17 i to według niego obliczasz opony zamienne, a do niego najbliżej ma 215/50/17 i każdy kalkulator Ci to powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 215/50/17

Ja mam takie letnie,

Komfort o wiele lepszy niż 235/45

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rozmiarem wyjściowym dla 17" jest 235/45/17 i to według niego obliczasz opony zamienne, a do niego najbliżej ma 215/50/17 i każdy kalkulator Ci to powie.

no dobra rozumiem że wyjściowym dla 17 jest taki rozmiar

Ale dalej nie rozumiem czemu na wlepce są takie różnice np na zimę 16 z opona 205/55 a na lato 17 z oponą 235/45 przecież to jest coś nie halo przecież licznik przekłamuje i to nie o mało bo różnica miedzy tymi oponami w obwodzie jest bardzo spora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...