Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kolego zapomnij o bieżnikach szybciej niż o nich pomyślałeś

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

OKi ale jakieś konkrety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie możesz założyć na zimę jednego z zaleconych rozmiarów przez producenta, tylko kombinujesz?

no bo profil 55 będzie lepiej wyglądał w stosunku do 60. Chyba że mi się tylko wydaje
Jeździsz wyglądem? Dla mnie liczy się zgodność dla ubezpieczyciela, brak przekłamania licznika i cena opony w normalnym popularnym rozmiarze.

A dlaczego niby mają być przereklamowane? Kleber to porażka.

Poza tym, widać, że nie szukasz, bo kilka postów wcześniej był poruszany temat tych opon.

A ja tam miałem Klebery i bajka :wink: Te co miałeś to były HP1 chyba
No ta, HP1. Poracha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pływają ,chuczą, po czasie biją i są nie do wywarzania.

nadają sie jedynie na duży śnieg i niskie predkości.

ale wiesz zawsze znajdą sie zwolennicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie możesz założyć na zimę jednego z zaleconych rozmiarów przez producenta, tylko kombinujesz?

no bo profil 55 będzie lepiej wyglądał w stosunku do 60. Chyba że mi się tylko wydaje
Jeździsz wyglądem? Dla mnie liczy się zgodność dla ubezpieczyciela, brak przekłamania licznika i cena opony w normalnym popularnym rozmiarze.

A dlaczego niby mają być przereklamowane? Kleber to porażka.

Poza tym, widać, że nie szukasz, bo kilka postów wcześniej był poruszany temat tych opon.

A ja tam miałem Klebery i bajka :wink: Te co miałeś to były HP1 chyba
No ta, HP1. Poracha.

No tak masz rację, zgadzam się z Tobą. Na dodatek profil 60 na zimę będzie lepszy i lepiej wypełni nadkole. Może macie jakieś godne polecenia sklepy internetowe gdzie kupie w rozsądnej cenie Nokian WD R4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak masz rację, zgadzam się z Tobą. Na dodatek profil 60 na zimę będzie lepszy i lepiej wypełni nadkole. Może macie jakieś godne polecenia sklepy internetowe gdzie kupie w rozsądnej cenie Nokian WD R4?

Rozsądnej czyli jakiej?Na wiosnę kupiłem WR D4 w Norauto w cenie gdzie wszystkie internetowe sklepy ze skąpcem na czele się chowały :) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jeszcze poza oponeo mozna kupić tanio dobre nowe opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnimi laty kupiłem na oponeo sotto zero komplet i 16szt dunlopa.

ale w tym roku chcialem kilupic zimówki na b5 continental ts 850.

u nich około 350zł

a kipiłem u znajomego wulkanizatora po 280zł. wiec róznica nie mała.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak masz rację, zgadzam się z Tobą. Na dodatek profil 60 na zimę będzie lepszy i lepiej wypełni nadkole. Może macie jakieś godne polecenia sklepy internetowe gdzie kupie w rozsądnej cenie Nokian WD R4?

Rozsądnej czyli jakiej?Na wiosnę kupiłem WR D4 w Norauto w cenie gdzie wszystkie internetowe sklepy ze skąpcem na czele się chowały :) :wink:

Kupiłeś opony zimowe na wiosnę żeby taniej dorwać?

Tutaj są po 360/szt

http://www.norauto.pl/opony/zimowe/osobowe/opony-zimowe-205-60-16-h-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie.

kupiłem w tamtym tygodniu.

opony z tego roku .

hmm. nie dopatrzyłem ze pytanie bylo do Mirka.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lysy-wr400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

301 zeta za sztukę 205/55/16.Uważam,że cena dobra.Na oponeo były w tym czasie od 310.Kupiłem w lutym.Stare miałem do wywalenia.Ale że zima była jaka była a jest Q to w końcu ich nie założyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrą cenę wyrwałeś. U mnie na wlepce na boku drzwi jest 205/60/16 to szukam w takim rozmiarze ale ceny od 350 w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem czemu praktycznie we wszystkich innych samochodach jest rozmiar 205/55 (przy feldze 16) a w B8 jest 205/60?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem pomiędzy nokian wr d4 a continental ts850.

Nie wiem które opony wybrać, nokian przypadkiem nie ma rantu ochronnego , a continental ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem czemu praktycznie we wszystkich innych samochodach jest rozmiar 205/55 (przy feldze 16) a w B8 jest 205/60?

Zapytaj w Ingolstadt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem czemu praktycznie we wszystkich innych samochodach jest rozmiar 205/55 (przy feldze 16) a w B8 jest 205/60?

Dlatego, że od zawsze nowsze samochody mają coraz większe rozmiary podstawowe kół. Standardem była 16tka gwarantująca kompromis między komfortem i prowadzeniem- można było założyć balon w 15", albo niższe profile w 17 i 18". Teraz podstawą jest 225/50R17 albo i często chociażby 245/40R18 lub nawet 245/45R18- przeliczysz taką oponę na 16", to wychodzi właśnie balon typu 215/60, 225/55 i podobne. 205/60R16 jest już rozmiarem względnie typowym teraz.

Drugi aspekt- typoszereg opon o średnicy zewnętrznej takiej jak 205/55R16 (głównie 195/65R15, 225/45R17, 225/40R18 i inne) zrobił się już bardzo popularny i przez to tani- a to producentom nie jest na rękę, dlatego co jakiś czas wymyślają zupełnie nowy rozmiar. Np nowe Mondeo i opony 235/50R17 których brakowało na rynku przez dobre pół roku od premiery samochodu i ludzie nie mogli kupić zimówek (premiera była jesienią), bo do tej pory praktycznie nikt takich nie produkował...

P.S.

Oczywiście można zastąpić 205/60 zwykłym 205/55, tylko że licznik przekłamuje, w niektórych markach ESP nie działa do końca poprawnie, a ubezpieczyciele w razie "w" coraz bardziej lubią podpierać się niewłaściwym doborem opon do pojazdu. Warto za 200-300zł? Chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...