Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Opona 245/40/18 wejdzie normalnie do A4 B7,nic nie bedzie obcierac ?

Będzie.

Panowie szukam zimowych opon w rozmiarze 235/40/18. Miał ktoś może oponki zimowe w takim rozmiarze i może się podzielić jakąś opinią?

A jeździłeś kiedyś na takim rozmiarze zimą czy przed chwilą wymyśliłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie szukam zimowych opon w rozmiarze 235/40/18. Miał ktoś może oponki zimowe w takim rozmiarze i może się podzielić jakąś opinią?

A jeździłeś kiedyś na takim rozmiarze zimą czy przed chwilą wymyśliłeś.

Taki rozmiar mam w dowodzie wbity, mógłbym założyć inny, ale podczas kolizji lub sytuacji w której ubezpieczalnia musiała by mi zapłacić jakieś pieniądze, pokazali by mi w dowodzie ze niezgodny rozmiar i odesłali z niczym.

Wysłane z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Goodyeat Ultra Grip. W poprzednim aucie miałem UG7 obecnie UG 8. Dla mnie opona rewelacja. Śnieg, czy lód nie jest dla nich przeszkodą. Swoją drogę jeśli ktoś potrzebuje takich w rozmiarze 16" 205/55/16 to mam na sprzedaż wraz z felgami bo przesiadam się na 17 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam zimowych opon w rozmiarze 235/40/18. Miał ktoś może oponki zimowe w takim rozmiarze i może się podzielić jakąś opinią?

A jeździłeś kiedyś na takim rozmiarze zimą czy przed chwilą wymyśliłeś.

Taki rozmiar mam w dowodzie wbity, mógłbym założyć inny, ale podczas kolizji lub sytuacji w której ubezpieczalnia musiała by mi zapłacić jakieś pieniądze, pokazali by mi w dowodzie ze niezgodny rozmiar i odesłali z niczym.

Wysłane z iPhone

Dziwne, że aż takie szerokie na zimę ale gratuluję. Widocznie gdzieś kiedyś takie dawali :-)

Generalnie słabo się na tym jeździ ale to chyba kwestia przyzwyczajenia i jakości dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to tez za szeroko, jeszcze na zimę tym bardziej. Muszę podpytać ubezpieczyciela czy jak bede miał nowe gumy i bedą węższe to jakie bedą konsekwencje.

Gdyby sie zgodzili na węższy rozmiar to co brać pod uwagę, 215/40/18? 225 nie wiele węższe od 235 wiec dużej różnicy nie bedzie!?

Wysłane z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to tez za szeroko, jeszcze na zimę tym bardziej. Muszę podpytać ubezpieczyciela czy jak bede miał nowe gumy i bedą węższe to jakie bedą konsekwencje.

Gdyby sie zgodzili na węższy rozmiar to co brać pod uwagę, 215/40/18? 225 nie wiele węższe od 235 wiec dużej różnicy nie bedzie!?

Wysłane z iPhone

Najlepiej zimą się sprawdza 205/55/16 na Nokianach lub Michalinkach ale to już duża różnica rozmiaru i będzie słabo wyglądało.

Jeśli nie planujesz innych felg to chyba 215.

Co do marki to poza opiniami o jakości producenta to twój bardzo subiektywny wybór.

Najlepiej zimą mi się jeździ Nokianem i tych się trzymam, choć Michelin też były dobre to Nokiany już wytrzymały 4 lata a mam ciężką nogę i lubię umyślnie zarzucać.

Mówię, że subiektywne bo wiele osób chwali np. z letnich Dunlop Sport Bluresponse (zimowe też), mi się jeździło na nich okropnie. Komfortowe, fakt, ale zero wyczucia auta.

Natomiast ten co odkupił ode mnie Dunlopy (po pół roku użytkowania) chwali sobie bardzo, że super.

Teraz mam Goodyear Eagle F1 Asymmetric i są genialne na mój styl jazdy. Trzymają się jak przyklejone.

To tylko taka krótka opowieść, że nie każde opony każdemu równo pasują.

Więc kto ci coś powie to tylko o wytrzymałości i ewentualnie w jakimś stopniu o przyczepności ale wrażenia z jazdy musisz z latami i zmianami opon sam ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shakal, 225/40/18 to rozmiar dla B7 lub czasami 235/45/18. Sprawdź wlepkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje opony 225/40/18 na zime,ogolnie autko wiecej stoji w sezonie zimowym niz jezdzi dlatego bardziej bym prosil o polecenie z tanszej połki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie na 16" na zime. Felgi juz czekaja na opony. Rozgladam sie powoli za nowymi oponami ale raczej z niewielkim budzetem, max 1000zl.

Kupie cos dobrego w tej cenie? Na wielu forach czytalem o Kormoranach Gamma b2, co myslicie? ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest zatutuowany "jakie polecacie" a nie czy kupie do 1000 15" dobre.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kormoran Gamma b2 to lato :D zima to Snowpro i zimówką jest bardziej z nazwy...

Jeśli chodzi o te z linków wyżej, to zimowe gumy Formula też odradzam (jako przedstawiciel Pirelli, więc wiem co mówię ;) chociaż letnie są naprawdę fajne i tanie), już lepsze LM25 chociaż też nieszczególne. Jak kolega chce tanią i naprawdę dobrą oponę, to zdecydowanie warto przekroczyć odrobinę te 1000zł i kupić Nokiana- nowszy WRD4 to już pewnie sporo ponad to, ale WRD3 powinno się udać kupić taniej, a też jest świetny- jeździłem na obu modelach i polecam. WRA3 z linku wyżej jest nieco gorszy jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega podał pułap cenowy, i rozmiar felgi, więc znalazłem na szybko...

A co do dywagacji na temat WRD i WRA nokiana. Pojeździłem i polecam takie rozwiązanie: węższe opony (195. 205. 215) polecam WRD. Na szersze lacze (225, 245....) polecam WRA. Ale to jest moje zdanie i opina z jazdy na tych oponach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sadzicie o tych oponach Falken HS 449 225/45 R18 95 V XL


Opona mi jest potrzebna do Felgi 8/8,5J na zime,ogolnie nie potrzebuje jakiejs extra opony bo jazda w zime bedzie sporadyczna,chce kupic aby poprostu byly i od czasu do czasu gdzies sie przejechac dlatego szukam z klasy sredniej.

Edytowane przez Mizur138
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega podał pułap cenowy, i rozmiar felgi, więc znalazłem na szybko...

A co do dywagacji na temat WRD i WRA nokiana. Pojeździłem i polecam takie rozwiązanie: węższe opony (195. 205. 215) polecam WRD. Na szersze lacze (225, 245....) polecam WRA. Ale to jest moje zdanie i opina z jazdy na tych oponach

Na szybko i ja znalazlem, nie jestem taki glupi, zeby samemu nie poszukac. Chodzilo mi raczej o opinie osob, ktore polecaja.

Jesli nic ciekawego nie znajde to uderze w jakies dobre uzywki :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Nokiany również polecić. W poprzednim aucie miałem WR D3 i była bajka. Do B6 mam teraz 205/55R16 WR D4 i również złego słowa nie powiem, chociaż ostatnia zima za bardzo nie dała szansy ich sprawdzenia. W aucie mojej mamy na zimę zakładane są Nokiany W+. Mimo 4 lat wciąż mają dużo bieżnika, dobre właściwości, ale już je trochę słychać, przy czym to już stary model. WR D3 jak gdzieś dorwiesz w promocji za około tysiaka, to będzie Pan zadowolony. Ja w tamtym roku na jesieni dałem 1200 zł za WR D4, więc może jest jakoś taniej teraz, bo przyznam szczerze, że w cenach się nie orientuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dakine0007, letnie używki ok, ale zimówki weź lepiej nowe.

Sam mam Nokiany, ale WRD4 u szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dakine0007, letnie używki ok, ale zimówki weź lepiej nowe.

Sam mam Nokiany, ale WRD4 u szczerze polecam.

I takich wlasnie bede szukac.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...