Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmiar 205/55/16 nie jest odpowiedni.

czyli co 225/55/16??

Rozmiar 205/55/16 nie jest odpowiedni.

czyli co 225/55/16??

a jeszcze jedno jak na wklejce mam podany tylko rozmiar 240/40/18 czy jak zaloze felgi 16 stalowe z zimówkami w rozmiarze podanym wyzej czy nie bedzie mi gdzies to trzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak, chyba ten rozmiar jest do B8. Niech ktoś potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B8 powinien być rozmiar 205/60/16 a nie 55.

No dobra ale czy nie będzie haczyła felga o tarcze, zaciski lub cos tam innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie wróżki i nie wiemy, jakie masz tarcze. Sam zapytałeś o rozmiar dla 16 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie wróżki i nie wiemy, jakie masz tarcze. Sam zapytałeś o rozmiar dla 16 cali.

w sumie masz racje. podjade do jakiegos OPONY EXPres i zapytam niech sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz 320 mm tarcze, więc felga 16 na alu powinna podejść. Kwestia tylko ET. Chyba że masz większe heble to tylko 17 wzwyż. Ja bym tam wolał założyć 17/50/225 niż 16 z mega wielkim balonem jak w traktorze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz 320 mm tarcze, więc felga 16 na alu powinna podejść. Kwestia tylko ET. Chyba że masz większe heble to tylko 17 wzwyż. Ja bym tam wolał założyć 17/50/225 niż 16 z mega wielkim balonem jak w traktorze :D

sory może za głupie pytanie co to jest ET?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Et - osadzenie felgi ,im większe tym bardziej koło schowane ,im mniejsze bardziej wychodzi na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą zimowke jaką miałem to Conti Sport Contact,tylko mały minus cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport Contact to chyba letnia opona... Pewnie miałeś na myśli Winter Contact.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nalewki ;P Miasto raz na jakis czas trasa. Musze powiedzieć ze bieżnik maja spory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport Contact to chyba letnia opona... Pewnie miałeś na myśli Winter Contact.

Dokładnie Winter miało byc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narimmor

1. W tym wątku może nie znalazłeś podpowiedzi bo to jest temat o markach i modelach polecanych opon a nie o rozmiarach opon i felg.

2. w googlach wpisz sobie "kalkulator rozmiarów opon" lub coś podobnego i masz odpowiedź. Po co tyle zawracania głowy.

3. Jeśli nie wiesz co to jest ET to znaczy że tak naprawdę nic nie czytałeś. To akurat żaden wstyd, tylko po co ściemniać że przeczytałeś 100 stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiele osób poleca Michelin ,miałem alpin 3 po 3 sezonach i przejechaniu około 60k km stan bieżnika 8mm opony porażka na gorszych nie jeździłem zero przyczepności a miały być takie świetne najgorsze opony w mojej karierze a sporo opon zjechałem ,nie polecam nikomu chyba że samobójcy ,jeździłem na Dunlop Winter Sport 3D i były świetne na tą zimę pewnie kupię jakieś Dunlopy lub Nokiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiele osób poleca Michelin ,miałem alpin 3 po 3 sezonach i przejechaniu około 60k km stan bieżnika 8mm opony porażka na gorszych nie jeździłem zero przyczepności a miały być takie świetne najgorsze opony w mojej karierze a sporo opon zjechałem ,nie polecam nikomu chyba że samobójcy ,jeździłem na Dunlop Winter Sport 3D i były świetne na tą zimę pewnie kupię jakieś Dunlopy lub Nokiany

Ja zimę przelatałem na Dunlopach Winter Sportach 5 i powiem szczerze, że są rewelacyjne. Na deszczu w ogóle nie zrywają przyczepności i są przede wszystkim cichsze niż moje letnie Bridgestony. Opony naprawdę godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam zimowych opon w rozmiarze 235/40/18. Miał ktoś może oponki zimowe w takim rozmiarze i może się podzielić jakąś opinią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam zimowych opon w rozmiarze 235/40/18. Miał ktoś może oponki zimowe w takim rozmiarze i może się podzielić jakąś opinią?

mam i polecam w tym rozmiarze Pirelli sottozero 2 jak coś to mam je na handel bo zmieniam na węższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam zimowych opon w rozmiarze 235/40/18. Miał ktoś może oponki zimowe w takim rozmiarze i może się podzielić jakąś opinią?

mam i polecam w tym rozmiarze Pirelli sottozero 2 jak coś to mam je na handel bo zmieniam na węższe

Daj na PW jakieś zdjęcia, jaki stan, rocznik, cena :wink:

Wysłane z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona 245/40/18 wejdzie normalnie do A4 B7,nic nie bedzie obcierac ?

Edytowane przez Mizur138
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...