Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem na tą zimę opony Nokian Hakkapeliitta 8 225/45/17 z kolcami które na wstępie wyjąłem, bo raz że jazda na nich w PL jest zabroniona, a dwa jak zakładałem to nie było śniegu (połowa listopada)...

Przejeździłem przeróżne zimówki w przeróżnych warunkach (Micheliny Alpiny wszelkiej maści i szerokości, Klebery, Continentale, nawet jakieś Barumy się przewinęły)...

Nokiany w połączeniu z quattro idą jak rartak po stoku! W życiu lepszych opon nie miałem... Tanie co prawda nie są, ale wystarczy jedna przejażdżka po śniegu i ból wydanych pieniędzy znika pod bananem który pojawia się na twarzy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Klebery to akurat najgorsze opony, na jakich przyszło mi jeździć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klebery miałem akurat w VW T5 i w głębokim śniegu żadna opona nie dawała sobie rady tak jak Kleber (póki nie kupiłem nokianów :D)

Ale przy zwykłej jeździe rzeczywiście była masakra...

Alpiny piątki też były bardzo dobre, ale do Nokianów nie mają startu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Conti TS850, odradzam dębice bo jak dla mnie porażka na śliskiej nawierzchni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


odradzam dębice bo jak dla mnie porażka na śliskiej nawierzchni.

Może ideałem nie są ale jakoś odpukać w niemalowane kupe lat przejeździłem z PL do DE na Dębicach i dawały radę.

Ja je polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klebery to akurat najgorsze opony, na jakich przyszło mi jeździć...

zgadzam się z kolegą

Klebery mam załozone VW Sharan i nie narzekam jeżdze drugi sezon zimowy ale jednak polecam Michelin Alpiny

ja też jeżdżę już drugi sezon ale najgorszemu wrogowi nie poleciłbym tych opon, porażka już na letnich chyba byłoby bezpieczniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Nexeny, ojciec ma w A6 C6 i gorsze od moich Nokianów WR D3 nie są.... a cenowo wychodzi taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma blisko niech wali do Norauto.Mają teraz zarąbiste promocje na opony.Wziąłem 2 komplety Nokian.Na każdej oponie taniej 50-60 zeta niż najtaniej na oponeo.Letnie za jakiś czas założę a zimówki następny sezon bo teraz Michelin Alpin 5 dojeżdżam ,które na aucie były.Michelin przereklamowane.Kosztują 40 zeta na sztuce drożej od Nokian WRD4 a mają gorsze etykiety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje te nokiany drugi rok z rzędu i jakiegoś szału nie ma.

Jak dla mnie Micheliny były lepsze.

Następne chyba kupie Goodyeary bo z marek premium to chyba tylko tej nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje te nokiany drugi rok z rzędu i jakiegoś szału nie ma.

Jak dla mnie Micheliny były lepsze.

Następne chyba kupie Goodyeary bo z marek premium to chyba tylko tej nie miałem.

Mam goodyeary i nigdy tego nie kupie :) Maja co prawda juz 11 lat, ale pomimo bieznika....zwykla mokra droga i poslizg taki mialem ze myslalem ze nie wyhamuje i przywale z goscia :) A jechalem moze z 60-70 km/h :)

Edytowane przez sebul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Maja co prawda juz 11 lat, ale pomimo bieznika....

:facepalm:

Bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kolejnego auta też nie kupuj, dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu...

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 letnie opony to jakaś masakra. Możesz nie szanować swojego życia ale za innych możesz beknąć i jak wlecisz na puszkę to będziesz miał sporo czasu aby przemyśleć dlaczego oszczędzasz na jednej z najważniejszych części do auta. Co do opon to kupiłem w listopadzie Pirelli Sotezzo Winter serie 3. Nigdy nie latalem na czymś lepszym w zimie. Dodam że to pierwsza zima na 18 i nigdy bym się już nie zamienił na inne. Tamten sezon były również nowe Fuldy na 16. To poprostu przepaść. Auto leci jak po sznurku, zakręty to po prostu przyjemność i to czucie tego co się dzieje na drodze. Cudo

Teraz na lato na 19 też mnie korci aby to było Pirelli

Lepiej kolejnego auta też nie kupuj, dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu...

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe podsumowanie na przyszły rok po zimie na Nokianach WR D4 dla kolejnych forumowiczów:

przejechane 6,5k km więc w sumie mało, większość autostrady po średnio 160-180km/h

znikł 1mm bieżnika

spalanie wydaje mi się ok - przy jeździe po 160 lądowałem w okolicach 6.5 ON

jeśli chodzi o jazdę po białych i nieodśnieżanych, ubitych przez innych drogach - nie było problemów podczas rozsądnej jazdy, jedynie raz podczas gwałtowniejszego przyśpieszania z 20 poczułem uślizg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem i w sumie nie jeździłem jeszcze.Będą na następną zimę.Ale dobrze wiedzieć :) .Jeśli dalej będą takie zimy jak ta to w ogóle trzeba się zastanowić czy kupować nowe zimówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobra dołącze się do tematu. Moderator zamknął mój temat i przeczytałem ostatnie 100 stron i nadal jestem głupi. Mam B8 2.0 tfsi quattro 211km - i teraz jezdze na 245/40/18 letnie bo takie producent przewiduje. Ale zastanawiam się nad zimowymi bo gdzie nie widze to proponują mi 225/55/16 ale ja bym chciał zamontować 205/55/16 - czy moge taki profil? Czy nie będzie gdzies ocierało? oczywiscie chcem kupić stalówki do tych opon. I nastepne pytanie czy kupic używane czy kupić nowe? PROSZĘ o POMOC kogos konkretnego bo już głupieje od tego czytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co podpowiada wlepka?

no widzisz na wlepce jest tylko profil 245/40/18 innego profilu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar 205/55/16 nie jest odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...