Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli dobrze były przechowywane, to opony z 2014 będą jak najbardziej dobre. Co do doświadczeń osobistych, wczoraj w Warszawie było małe oberwanie chmury akurat jak jechałem i mogę stwierdzić, że na Nokianach nie zauważyłem żadnych problemów. Jechało się tak samo jak na letnich, także na mokrym spokojnie dają radę. Czekam jeszcze na śnieg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czekam na dycyzję siostry ich wybór ...oni mi jakieś radary pokazywali ...nie znam tego dziadostwa ale tłumaczę ,że lepiej dołożyć i byc spokojnym ,że to będzie jechało a nie się ślizgało


na służbowym mam nowe bridgestone blizzak i powiem ,że nie jestem jakoś super zadowolony na mokrym słabo jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym wcześniej śmigałeś że jesteś niezadowolony ja osobiście mam i nie narzekam, cena do jakości według mnie jest na miejscu.

czekam na dycyzję siostry ich wybór ...oni mi jakieś radary pokazywali ...nie znam tego dziadostwa ale tłumaczę ,że lepiej dołożyć i byc spokojnym ,że to będzie jechało a nie się ślizgało


na służbowym mam nowe bridgestone blizzak i powiem ,że nie jestem jakoś super zadowolony na mokrym słabo jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony "Radar Tires" ja pierniczę, nigdy nawet nie słyszałem o takiej marce jak zapewne większość z tu obecnych. Weź wytłumacz siostrze, że mały budżet na zimówki oznacza duży budżet na naprawy po stłuczkach a wystarczy tylko raz się poślizgnąć, żeby wydać 4000zł na drobne blacharskie poprawki typu maska, reflektor, zderzak chłodnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Nokian WR D4 oponki naprawdę ciche, spalanie na pewno mniejsze, ale sama przesiadka z 18 na 16 robi swoje na mokrej nawierzchni spisują się dobrze jeśli chodzi o jazdę na śniegu to na razie ze względu na pogodę nic nie mogę powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jakie oponki lepiej wybrać. Nokian WR D3 czy A3 ?

D3 podobno lepsze na śnieg a A3 na błoto pośniegowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A3 - bieżnik asymetryczny, więc do jazdy po autostradach, szybkich zakrętach itp.

D3 - bieżnik kierunkowy, więc lepsza do jazdy po śniegu

Tylko ile u nas tego śniegu przez ostania lata jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logicznym wyjściem wydaje się wziąć A3. Najwyżej matka natura nas zaskoczy i będę stał w zaspach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tez mam problem z oponami no nie wiem jakie kapcie założyć na moja b6. Macie pomyśl na jakies 17? Mieszkam w holandi ale czeka mnie wyjazd za niedługo do polski w rejony Bieszczad wiec potrzebuje cos na autostradę i na śnieg:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat, michelin alpine 4 czy alpine 5 czy ContiWinterContact TS830 ContiWinterContact TS850 a może cos innego??

rozmiar 16 205 ,55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi a4 b6 s-line 2003 rok jakie opony?

235/45/17 czy 225/50/17 który rozmiar lepszy?

Edytowane przez reloxer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy to ori audi, zresztą masz wlepe w drzwiach kierowcy rozmiaru

Wysłane za pomocą Commodore C64

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima 235/45/17 jezdzil ktos? bo mam felgi 17 a 16 nie i zastanawiam sie co robic bo zdania są podzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę 17 na zimę, zimowa opona im węższe tym lepsza przyczepność, na 235 nie będzie trakcji na śniegu a i felgi polamiesz łatwiej

Wysłane za pomocą Commodore C64

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie mam Alpin A5. Założyłem je jakieś miesiąc temu i puki co śniegu nie ma. Ale jedno co mogę powiedzieć to, ze są ciche i jedynie co to troszkę wzrosło spalanie ale nieznacznie. Jeżeli już miałbym wybierać pomiędzy A4 a A5 to wybrał bym A5 gdyż to nowszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima 235/45/17 jezdzil ktos? bo mam felgi 17 a 16 nie i zastanawiam sie co robic bo zdania są podzielone.

Odstawiam, że taniej będzie kupić używane stalówki 16" za jakieś 450zł i do tego budżetowe opony 205/55R16 Uniroyal, Fulda cokolwiek niż kupować niskoprofilowe zimówki o szerokości 235mm (zapewne też bardzo budżetowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak. Ma hamulce 312 na stalowych 16 będzie haczyć o zacisk, nie wiem jak z mniejszymi

Wysłane za pomocą Commodore C64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A3 - bieżnik asymetryczny, więc do jazdy po autostradach, szybkich zakrętach itp.

D3 - bieżnik kierunkowy, więc lepsza do jazdy po śniegu

Tylko ile u nas tego śniegu przez ostania lata jest ?

Bierz D4 - rewelacyjne, a przede wszystkim ciche - 69db

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie ma lub nie wie cos o ContiWinterContact TS830 albo ContiWinterContact TS850 ?

Aczkolwiek pewno wpadną Michelin alpin 5 ale fajnie by było poznać jeszcze czyjąś oponie

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...