Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o tych oponach, warto się nimi zainteresować?

Temat pilny bo kupiłem Auto i mam je na letnich oponach a tu zaraz grudzień :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem i polecam.

Na kopny śnieg się dobrze sprawdza

Jest nowszy model, Frigo HP-cichsza od poprzedniczki.

Również polecam bo je mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmiana gum na zimówki - Nokian WR D4, Made in Russia 45 tydzień - zamawiane z Allegro od kogoś z Krakowa za w sumie 780 zł. Co do samych oponek nie mam zastrzeżeń, gumą miękka, dużo nacięć. Dla porównania z letnimi Dunlopami Bluesport Response - równie ciche, do prędkości 120km/h przynajmniej, bo później to już słychać ale silnik :) Dam znać jak sprawdzają się później (o ile będą warunki). Letnie i zimowe R15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamówiłem Nokiany WR D4 205/55/R16 i wczoraj mi je założono.

Zaram po tym przejechałem jakieś 200 km i nie jechało się dobrze (po około 100 km sprawdzałem i są dobrze dokręcone).

Nie mam takiej kontroli nad pojazdem, samochód jak by pływał - kołysał się podczas zmiana pasa ruchu. A od razu po wyjechaniu z zakładu wulkanizycyjnego wydało mi się że kierownica lżej chodzi.

Wydaje mi się że nabili mi nie odpowiednie ciśnie w oponach. Stąd moje pytanie do właściwieli Nokianów WR D4, jakie wy macie ciśnienie w oponach i jak wasze wrażenia podczas prowadzenia pojazdu ?

Ciałbym się dowiedzeć jakie powinno być / jakie wy macie, aby jak podjadę na stację benzynową aby sprawdzić i będę wiedział czy mam coś upuścić czy nabić :)

Edytowane przez Caporeira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciałbym się dowiedzeć jakie powinno być / jakie wy macie, aby jak podjadę na stację benzynową aby sprawdzić i będę wiedział czy mam coś upuścić czy nabić :)

takie info masz na oponie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjadę na stację benzynową aby sprawdzić i będę wiedział czy mam coś upuścić czy nabić :)

No ja Ci powiem, że te na stacjach kompresory to są o kant d*py potrzaskać. Co miałem styczność w różnych miastach i po sprawdzeniu potem to zupełnie co innego (nie wielkie odchyłki ale jednak). Nie ma to jak własny kompresor w domu i dobry manometr :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 2.3 mam kapcie, 2.5 ładuje.

O dziwo takie same opony mam w Octavi II i tam 2.3 super a tylko niby 300 kg lżejsza z dowodu.

Opony Uniroyal 66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponiarze często pompują jakieś 2,0-2,1 atm a tymczasem u mnie na wlepce 2,3 to minimum. Z bagażem i pasażerami podają bodajże 2,7atm. Poza tym jeżeli pompują w ciepłym warsztacie a potem jedziesz w temp 0st C to ciśnienie jeszcze spada. Niestety ale KONIECZNIE trzeba mieć własny mały mierniczek ciśnienia i samemu co jakiś czas sprawdzać. A najlepiej kupić nożna pompkę START :)http://allegro.pl/pompka-nozna-samochodowa-z-manometr-start-polska-i5455484057.html

Niby jest plastikowa ale dosyć solidna. Elektryczny kompresorek z supermarketu wyrzuciłem do śmietnika. Pompował mi ciśnienie ale w tętnicach a nie w oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zamiar kupić zimówki Goodyear Ultra Grip 9 205/55 R16 ale zastanawiam się na profilem 60. Letnie mam 55 ale słyszałem, że do zimówek lepiej mieć większy profil.

Pytanie jak będzie lepiej i czy mi opona bez problemu wejdzie na alusa na którym teraz jeżdżę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie, ale licznik będzie kłamał i drożej zapłacisz za niestandardowy rozmiar opony, więc co Ci to da? Zostaw fabryczny rozmiar i nie kombinuj bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=5377216348&sh_dwh_token=d0b6dd74a8394345128e20d296cb1c5e

szukam czegoś do oktavi siostry ma mały budżet a wożą małe dzieci więc chce żeby było w miarę bezpiecznie pod czas wypadó światecznych co sądzicie o tej oponie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=5377216348&sh_dwh_token=d0b6dd74a8394345128e20d296cb1c5e

szukam czegoś do oktavi siostry ma mały budżet a wożą małe dzieci więc chce żeby było w miarę bezpiecznie pod czas wypadó światecznych co sądzicie o tej oponie?

Jak ma być bezpiecznie to szukaj opon tegorocznych, zawsze to sezon leżakowania mniej. Do tego kup coś sprawdzonego u nas, np. Nokian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nokiany mam ja, i jestem bardzo zadowolony spalanie spadło;) i są ciche jak cholera :)...ale siostra ma mały budżet na ten rok. Znalazłem nokiany w Świdniku za 750zł namawiam ją(wr D3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są dobre tanio, ale 13/14

http://allegro.pl/showitem/description/5814432966.html

Mam je na wszystkim jeszcze w wersji 66 i złego słowa nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, rok leżakowania w magazynie nie spowoduje odczuwalnej utraty właściwości. Opony Yokohama chyba są w porządku, nie jest to tani "chińczyk" tylko porządna japońska firma (oczywiście produkuje w Chinach :) ).

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...