Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś na wcześniejszych stronach pisał,że ludzie na forach chwalą również opony za 150zł,więc chyba nie warto do końca sugerować się tym,co znajdziemy w internecie. Chciałem aby to Wy pomogliście mi w wyborze opon na podstawie doświadczeń z ubiegłych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To Nokiad WR D4 zajmuje dopiero 6 miejsce wśród opon zimowych?

Nie. Po prostu te testy są opłacane przeważnie. Produkcja Finlandia/Rosja, gdzie są mega zimy, chyba o czymś świadczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Nokiad WR D4 zajmuje dopiero 6 miejsce wśród opon zimowych?

Nie. Po prostu te testy są opłacane przeważnie. Produkcja Finlandia/Rosja, gdzie są mega zimy, chyba o czymś świadczy...

Pewnie nikt tego nie podwazy, ale faktem jest ze np Dunplop Winter sport w różnych odmianach zawsze jest wysoko (nie tylko w ADAC) i to jest bardzo dobry wyrob. Ale z tym tez idzie cena. Szukam dla tych opon rozsadnej alternatywy ale tez w rozsadnych za produkt pieniadzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które Nokiany wziąć do quattro? D4 czy A4?

Zależy od szerokości. jak chcesz powyżej 225 bierz te z oznaczeniem A.

Ok to biorę z A,bo potrzebuj 225/40 18"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam kupno zimówek Nexen Winguard Sport, wypowie się ktoś na ich temat?

Też nad nimi się zastanawiam, ktoś coś więcej o nich powie? Z tego co czytałem to mają bardzo dobry stosunek jakość/cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli felga oryginał to nie bedzie ocierało.

chodzi o et.

ale na wygląd ,taki balon.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka, dzięki za odpowiedź, felga to 17" od S-line - ta wieloramienna szerokość felgi 7,5" a ET 43. Wiem że felga trochę zginie i czytałem o przekłamaniu licznika, ale szukam kompromisu - dużo jeżdżę i nie mogę przyzwyczaić się do tego klepania na profilu 45.

Wyczytałem też że ten drugi wymiar podany na oponie czyli profil nie jest podawany w mm tylko jest to procent szerokości opony - wiem że ameryki nie odkryłem ale długo żyłem w błędzie :-) hehe, Człowiek uczy się przez cale życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pozostanę przy 225/50/17 :-) jeśli nie będa obcierać i profil wyższy - będzie jak dla mnie ok, oczywiscie co uzytkownik to inny pogląd, dziękuję za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zimówek 16" 205/55 prawdopodobnie kupię Nokian WR D4, na oponafelga.pl 280zł sztuka. Kupował ktoś opony z oponafelga.pl? Większość opon kupowałem na oponeo ale tam mają drożej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian w Norauto masz je za 299.Najbliższe masz w Żorach :) .Nie wiem czy dla 76 zeta jest sens oszćzędzać i kombinować w sklepach internetowych.Bez przesady.A jeśli bierzesz tylko 2 to już całkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zimówek 16" 205/55 prawdopodobnie kupię Nokian WR D4, na oponafelga.pl 280zł sztuka. Kupował ktoś opony z oponafelga.pl? Większość opon kupowałem na oponeo ale tam mają drożej...

Masz ich na alledrogo:

http://allegro.pl/4x-opony-zimowe-205-55r16-91h-nokian-wr-d4-2016-i6377861800.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował oryginalny rozmiar.

235/45/17

A ja na zimę nie.

Polecę 215/50/17

Racja. Na zimę węższe lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian w Norauto masz je za 299.Najbliższe masz w Żorach :) .Nie wiem czy dla 76 zeta jest sens oszćzędzać i kombinować w sklepach internetowych.Bez przesady.A jeśli bierzesz tylko 2 to już całkiem :)

Hmmm muszę sprawdzić. Może wymiana bydzie za 0zl przy zakupie.

Wysłane z mojego XT1032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co polecacie/doradzacie

1)Dunlop SP winter sport 3d

czy

2)Nokian WR D4.

Nadmienię ze 95% auto bedzie jezdzilo po miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...