Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Racja.

Proszę tylko o poradę, czy 205/55/16 nie będą za wąskie do 3.0 TDI Q ? (@280hp,500+Nm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok.

Heble 320/288 nie będzie problemu z założeniem ?

Edytowane przez @DeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Zaciski 320/288 nie będzie problemu z założeniem ?

Nie bedzie :faceplam:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję opony 225/40 18" samochód A4b7 quattro. Zdecydowałem się po przeczytaniu kilku stron na Nokiany Wr. Tylko nie wiem które:

Nokian WR D4, czy Nokia WR A4

Które wziąć i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisał tam ktoś, że WR A4 to bardziej do quattro i mocniejszych silników np 3.0 a W4 D4 do słabszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisał tam ktoś, że WR A4 to bardziej do quattro i mocniejszych silników np 3.0 a W4 D4 do słabszych

A jakie to ma znaczenie? To sa dwie rozne opony. Jedna opona w tzw jodelke a kolejna asymetryczna i nie sa dedykowane do slabszych lub mocniejszych silnikow. Wybor nalezy wylacznie do kupującego.

D4 ze wzgledu na bieznik na pewno dobrze sie wgryza w snieg i odprowadza rowkami wode na boki. A4 dzięki asymetrii ma czesciowo bieznik j.w. i częściowo jak opona letnia (prosty bieznik wokol opony).

Edytowane przez ArkadiuS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano ma znaczenie! Opona kierunkowa, jak napisałeś lepiej wgryza się w śnieg i odprowadza wodę. Opona asymetryczna zapewnia lepsze prowadzenie w zakrętach i odprowadzanie wody przy dużych prędkościach.

Mój dobry znajomy, który jest właścicielem sieci serwisów oponiarskich i w ciągu wielu lat był obecny na wielu testach i prezentacjach opon różnych marek mówi w prosty sposób:

- bieżnik kierunkowy - jeśli jeździsz w kopnym śniegi i górzystym terenie,

- bieżnik asymetryczny - jeśli częściej jeździsz po autostradach i z wyższymi prędkościami,

Sam Nokian to potwierdza w opisie swoich opon pisząc, że A4 zaleca się do samochodów o podwyższonych osiągach do jazdy przy zmiennych warunkach i D4 do jazdy po mocniej zaśnieżonych drogach. A4 jest dostępne w średnicach od 16" wzwyż, a D4 od 14".

Ja sam mam w swoich samochodach WR A3 i WR D3. Nie testowałem ich w ciężkich warunkach zimowych, bo takich w okolicy mojego miejsca zamieszkania od czasu jak je kupiłem nie było, ale w moim odczuciu to właśnie A3 zapewnia wyższy komfort (przynajmniej akustyczny).

Dodam jeszcze, że to są moje doświadczenia, moja opinia i nie każdy musi się z nią zgodzić. Sam wybór opon marki Nokian bez względu na to czy będzie to A3/A4 czy też D3/D4 będzie dobrym wyborem.

Edytowane przez Krumak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktos jeszcze smigal na 185 na 65 r 15.Troche mi szkoda sprzedawac te opony maja 2 lata.Ale czy odczuwalna duzo bedzie roznica w prowadzeniu itp w avancie 1.8 na korzysc 195 na 65.Wysokosc ta sama tylko z szerokosci troche zejdzie ale to i tak oponka na zime

Edytowane przez maniek2408
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45ec897fb6147d9e72c7de335fe89f9b.jpg

Po zimie podzielę się opinią [emoji6]

Jeśli można wiedzieć to ile zapłaciłeś?

2144 za komplet z przesyłką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45ec897fb6147d9e72c7de335fe89f9b.jpg

Po zimie podzielę się opinią [emoji6]

Jeśli można wiedzieć to ile zapłaciłeś?

2144 za komplet z przesyłką

A nie wolałeś tańszych 225/45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

Takie zaleca producent ;-)

Na lato mam 235/45/17 i powiem ci ze auto jeździ na tym rewelacja mam Passata 4motion

Wcześniej miałem a4 i tam miałem 225 największy rozmiar bo mówili że na 235 szarpie kiera na nierownosciach ale w VW nic takiego nie ma miejsca więc wybór padł na to co mam żeby nie kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie te opinie, bo mnie jakoś we Wrocku na 235 nie szarpie, a każdy wie, jakie są drogi na Wrocławiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc skoro jest wszystko ok to nie zmieniam nic.

Mógłbym dać 16" ale po co skoro auto przyjechało na 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze kilometry na nowych Nokianach juz za mną. .. Wiem, ze do warunkow zimowych jeszcze daleko ale wrażenia na mokrej nawierzchni jak najbardziej pozytywne. Myślę, że w tym roku zima niczym mnie nie zaskoczy ;)

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...