Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zamawial ktos opony z tad?

Zobacz ofertę: 4x opony zimowe NOKIAN WR D4 205/55R16 91T 2016http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6500148956

Gdzie polecacie kupic? Czy indeks predkosci ma wplyw na wlasciwosci opony? Tu jest indeks T. Za wyzszy indeks trzeba zaplacic 400zl wiecej. Szybciej niz 190, nie zamierzam jezdzic :P

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cena bardzo dobra, a 183 zadowolonych klientów mówi samo za siebie. Sam przymierzalem się do zakupu od tego sprzedawcy jednak udało mi się je dostać na miejscu i odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol jak daleko masz do Norauto najbliższego?Tam są te nokiany po 300 i "od strzała".To ciut drożej ale nie czekasz a za wysyłkę też płacisz przecież :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol jak daleko masz do Norauto najbliższego?Tam są te nokiany po 300 i "od strzała".To ciut drożej ale nie czekasz a za wysyłkę też płacisz przecież :)

80km od siebie mam najblizej mam. 15zl za pobraniem, wiec i tak tanio. Zastanawiam sie tylko miedzy indeksami predkosci. Jak duze maja znaczenie przy wlasciwosciach jezdnych. Nie mam zamiaru po 200 jezdzic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie zastanawiałem na tymi Hankookami, które w ADAC mialy dobre noty. Ktos jednak pisal szybko zuzywajacej sie mieszance (sprawdz opinie).

Kleberow nie analizowałem ale z tego co widze to uklad bueznika producent bazowal na Dunlop winter sport i Pirelli sottozero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę od 3 tygodni na dokładnie tym rozmiarze tego modelu Hankooka - polecam: ciche, ładnie trzymają przy obecnej pogodzie czyli ok 8 stopni i dość mokro. Ostatnio widziałem w Lublinie Bentleya Continentala na właśnie modelu w320

14711590_950889781681595_510364108754837

Dodatkowo na plus 9mm bieżnika w nowej sztuce.

icept2.png

icept.png

Sam sie zastanawiałem na tymi Hankookami, które w ADAC mialy dobre noty. Ktos jednak pisal szybko zuzywajacej sie mieszance (sprawdz opinie).

Kleberow nie analizowałem ale z tego co widze to uklad bueznika producent bazowal na Dunlop winter sport i Pirelli sottozero.

Letnie Hankooki dość szybko się ścierają, zimowe nie. Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę od 3 tygodni na dokładnie tym rozmiarze tego modelu Hankooka - polecam: ciche, ładnie trzymają przy obecnej pogodzie czyli ok 8 stopni i dość mokro. Ostatnio widziałem w Lublinie Bentleya Continentala na właśnie modelu w320

14711590_950889781681595_510364108754837

Dodatkowo na plus 9mm bieżnika w nowej sztuce.

icept2.png

icept.png

Sam sie zastanawiałem na tymi Hankookami, które w ADAC mialy dobre noty. Ktos jednak pisal szybko zuzywajacej sie mieszance (sprawdz opinie).

Kleberow nie analizowałem ale z tego co widze to uklad bueznika producent bazowal na Dunlop winter sport i Pirelli sottozero.

Letnie Hankooki dość szybko się ścierają, zimowe nie.
Dzięki za informację bo zakupiłem ten model ale niestety 225/45/18 i myślałem czy brać inna czy dalej ten sam model ale 225/40/18

Wysłane z S7 Edge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze coś doda na temat: Dayton DW510 EVO 225/45 R17 91 H FR vs Dębica Frigo HP2 225/45 R17 91 H MFS A może coś innego lepszego w tej samej cenie?

Warto dokładać do tych dębic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy na ile wierzyć tym kategoriom zachowania na mokrym. Czy to kwestia łapówek czy faktycznego stanu.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hej. Na wlepce mam tylko jeden sugerowany rozmiar opon: 235/45 R17 94H.

Z tego, co czytam to na zimę polecacie 225/(50?55?). No i nie wiem, czy brać węższe czy szersze

Ponawiam pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Na wlepce mam tylko jeden sugerowany rozmiar opon: 235/45 R17 94H.

Z tego, co czytam to na zimę polecacie 225/(50?55?). No i nie wiem, czy brać węższe czy szersze

Ponawiam pytanie :)

Na 17"? 215/50.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wlepce masz opony praktycznie z zerowym przekłamaniem prędkości. A ja napisałem o odczuciach własnych(i nie tylko) przy napędzie quattro. U mnie przekłamanie też jest minimalne.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bongod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na wlepce masz opony praktycznie z zerowym przekłamaniem prędkości.

Nie prawda.

Sprawdź sam.

215/50/17 mniej przekłamuje niż ori 235/45/17

Dołączam zdjęcie (mam ten pierwszy rozmiar)

387f70fcffbc9908med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 17"? 215/50

Dla mnie optimum dla 17 to 215/50

Czyli wlepka kłamie? :)
Zapytałeś o polecany rozmiar na zimę, to dostałeś. Węższe opony się zakłada, a ta idealnie odpowiada oryginalnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na wlepce masz opony praktycznie z zerowym przekłamaniem prędkości. A ja napisałem o odczuciach własnych(i nie tylko) przy napędzie quattro. U mnie przekłamanie też jest minimalne.

A czy weższa opona nie zwiększa ryzyka uszkodzenia felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...