Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego jednak nie 235?

Lans to lans.

Dlatego, że nie ma frigo hp2 w tym rozmiarze.

Lans? Rozumiem, że Ty w swoich autach nie zakładałeś nigdy większej felgi niż zaleca producent :)

Mam zawias 1BA, więc mam 17" na lato i 15" na zimę. 18" to max dla mnie dla tego auta. Profanacją jest felga 19", ale to tylko moje subiektywne zdanie. I zawsze trzymam się tego, co zaleca producent. W jakimś celu inżynier zalecił tak, a nie inaczej.

Ale 95% osób na tym forum ma auta inne niż wyszły z fabryki, więc chyba trochę pobłądziłeś :D Inżynierowie zalecają też castrol i wymianę co 30 tyś, tez tak stosujesz? :facepalm: I to raczej 15" nieporozumienie do auta wielkości A4, raz, że do dynamicznej jazdy się nie nadaje, dwa, że ewentualny wystrzał takiego balona przy wyższej prędkości grozi niezłym dzwonem, podczas gdy ktoś na krytykowanych przez Ciebie 19" sobie wyhamuje bez problemów.

Co do tematu do felgi 7,5j zdecydowanie 215 albo 225, a 235 już do 8j.

No racja 15" to nieporozumienie w takim aucie... Docelowo jest 195/65 sugerując się, że na zimę węższa opona to wyszłoby 185/70, koło jak czikataczento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie lansuję się zimą na wichurach. Nie leję Castrola, ani wielebnego tutaj Motula panowie. Chodziło mi tylko o opony.

Sam mam inne auto, bo rezałem i wcale nie w tym rzecz. Dla Ciebie 15" to kpina w A4, dla mnie 19". O gustach się nie dyskutuje. Nie wiem, jak to przeżyjecie, ale na stalówce mam zimówki :decayed: Nie będę zakładał 16" na zimę, bo tak ma większość.

Poza tym, trzymajmy się tematu, a nim były opony. Kupujcie i zakładajcie, co checie. Wisi mi to.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu do felgi 7,5j zdecydowanie 215 albo 225, a 235 już do 8j.

Nie siej zamętu.

Fabryka wkłada 235 na felę 7,5 cala i kropka.

A co ty sobie założysz to już twoja sprawa.

Po drugie temat jest o czym innym więc nie śmiećcie tutaj.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego jednak nie 235?

Lans to lans.

Dlatego, że nie ma frigo hp2 w tym rozmiarze.

Lans? Rozumiem, że Ty w swoich autach nie zakładałeś nigdy większej felgi niż zaleca producent :)

Mam zawias 1BA, więc mam 17" na lato i 15" na zimę. 18" to max dla mnie dla tego auta. Profanacją jest felga 19", ale to tylko moje subiektywne zdanie. I zawsze trzymam się tego, co zaleca producent. W jakimś celu inżynier zalecił tak, a nie inaczej.

Ale 95% osób na tym forum ma auta inne niż wyszły z fabryki, więc chyba trochę pobłądziłeś :D Inżynierowie zalecają też castrol i wymianę co 30 tyś, tez tak stosujesz? :facepalm: I to raczej 15" nieporozumienie do auta wielkości A4, raz, że do dynamicznej jazdy się nie nadaje, dwa, że ewentualny wystrzał takiego balona przy wyższej prędkości grozi niezłym dzwonem, podczas gdy ktoś na krytykowanych przez Ciebie 19" sobie wyhamuje bez problemów.

Co do tematu do felgi 7,5j zdecydowanie 215 albo 225, a 235 już do 8j.

Co to za bzdura że do 235 8j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale jak powinno się zakładać Nokiany WR A4? Są asymetryczne i chyba nigdzie nie ma oznaczeń odnośnie kierunku toczenia, a wszystkie opony są takie same


Eeee, nieważne już :D

Edytowane przez petrosdbz20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu do felgi 7,5j zdecydowanie 215 albo 225, a 235 już do 8j.

Nie siej zamętu.

Fabryka wkłada 235 na felę 7,5 cala i kropka.

A co ty sobie założysz to już twoja sprawa.

Po drugie temat jest o czym innym więc nie śmiećcie tutaj.

:facepalm:

Wiem, że na wlepce 17x7,5 jest 235, piszę tutaj swoją opinię o rozmiarze opony pod felgę. 235 jest równo z felgą 8j, na 7,5 zaczyna lekko wystawać, dlatego napisałem, żeby brał 215 lub 225, bo temat dotyczy opon zimowych, więc dużo lepiej będzie mu się jeździło na tych rozmiarach niż na wymienionym 235, ale nie, doradź mu gorsze na zimę 235 bo tak jest na wlepce :banan: ...

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ale nie, doradź mu gorsze na zimę 235 bo tak jest na wlepce

Nigdzie nie napisałem że doradzam ten rozmiar więc po co darmo klepiesz w klawisze.

Wręcz przeciwnie.

Polecam 215

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie, doradź mu gorsze na zimę 235 bo tak jest na wlepce

Nigdzie nie napisałem że doradzam ten rozmiar więc po co darmo klepiesz w klawisze.

Wręcz przeciwnie.

Polecam 215

Hah najpierw czepiasz się jak doradzam rozmiar 215 lub 225, że fabryka wkłada inny 'a co ja sobie założę moja sprawa', a później piszesz że to ja na darmo klepie i sam polecasz 215, który wymieniłem wcześniej. Gdzie tu sens :D wystarczy tej dyskusji, bo widzę trudny przypadek. Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zimę włożyłem 235 więc każdy robi jak uważa. Każdy ma 18 lat skończone!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zimę włożyłem 235 więc każdy robi jak uważa. Każdy ma 18 lat skończone!

Ale kolega pytał na poprzedniej stronie czy lepiej 225, czy 235 jak na wlepce, więc mu odpowiedziałem jakie są lepsze odczucia, nie neguje to tego, że każdy robi jak uważa, tylko ktoś pytał o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje opinie odnośnie 235 dodam jak będzie śniegi i trochę podjeżdżale w śniegu.

Najważniejsze aby opona nie była stara. Ja uważam że dla zimowe opony to max 4 sezony i do kosza nie ważne jaki jest bieżnik ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hah najpierw czepiasz się jak doradzam rozmiar 215 lub 225,

Tego się nie czepiłem.

czepiłem się tego


235 już do 8j.

Proponuję mniej piwka przy kompie i uważniejsze czytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah najpierw czepiasz się jak doradzam rozmiar 215 lub 225,

Tego się nie czepiłem.

czepiłem się tego

235 już do 8j.

Proponuję mniej piwka przy kompie i uważniejsze czytanie.

Proszę, nie wkopuj się bardziej jakimiś płytkimi tekstami o piwie :facepalm: Poleciłem 215 lub 225 do 7,5j i 235 (lub też 225 jak mam teraz sam) do 8j, notabene na wlepce do 8j "fabryka wkłada" też 235.

Więc podsumowując kolega zapytał czy do 7,5j 225 czy wlepkowe 235, odpowiedziałem swoim zdaniem, że 215 lub 225, a 235 bardziej do 8j, na co odpisałeś, że fabryka wkłada na 7,5j 235 i moja sprawa co ja sobie zakładam, a później, że sam polecasz 215, następnie czepiasz się o 235 na 8j mimo, że oprócz tego, że tak polecam swoim zdaniem, to jeszcze tak zaleca wspomniana wcześniej przez Ciebie fabryka.... :D Masakra, naprawdę nie widzę sensu dalszej dyskusji z Tobą :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja na zimę włożyłem 235

Też takie dałem. W wulkanizacji tylko się zdziwili, że nie 225. Niestety założone Nokiany nie mają takiego rantu, jak poprzednie opony i felga tak trochę niefajnie wystaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zimę włożyłem 235

Też takie dałem. W wulkanizacji tylko się zdziwili, że nie 225. Niestety założone Nokiany nie mają takiego rantu, jak poprzednie opony i felga tak trochę niefajnie wystaje.
Jak wystaje?

Daj foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem miesiąc temu Nokian WR D4 i jestem mega zadowolony, co prawda nie miałem jeszcze okazji przetestować na śniegu, ale na mokrej nawierzchni przy niskich temperaturach trzymają jak przyklejone, jedynie w dodatnich temperaturach rzędu 20-30* trochę pływają na zakrętach przy dużych prędkościach, ale to wina tez dużego profilu (205x55x16).

Ps. Mała ciekawostka opony Nokian produkowane są w Finlandii i Rosji... , na początku trochę się wystraszyłem bo sam pracuje w branży automotive i wiem jak wygląda kontrola jakości na poszczególne kraje... ale nie mam na razie żadnych uwag, wyważyły się bardzo ładnie, nic nie bije itp, zobaczymy co będzie po dłuższym czasie.

Edytowane przez adrian242424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem miesiąc temu Nokian WR D4 i jestem mega zadowolony, co prawda nie miałem jeszcze okazji przetestować na śniegu, ale na mokrej nawierzchni przy niskich temperaturach trzymają jak przyklejone, jedynie w dodatnich temperaturach rzędu 20-30* trochę pływają na zakrętach przy dużych prędkościach, ale to wina tez dużego profilu (205x55x16).

Ps. Mała ciekawostka opony Nokian produkowane są w Finlandii i Rosji... , na początku trochę się wystraszyłem bo sam pracuje w branży automotive i wiem jak wygląda kontrola jakości na poszczególne kraje... ale nie mam na razie żadnych uwag, wyważyły się bardzo ładnie, nic nie bije itp, zobaczymy co będzie po dłuższym czasie.

Zimowe Nokiany, szczególnie seria "D" zawsze wymięka od 15 stopni na plusie wzwyż- robią się wręcz niebezpieczne bo łatwo puszczają zupełnie. Taki urok dobrej zimówki.

A co do miejsca produkcji- koło 80% opon marki jest robione w fabryce w Rosji, zaraz przy granicy z Finlandią, ponieważ ta fabryka jest dużo nowsza i nowocześniejsza. Póki co nikt z naszych klientów nie miał zastrzeżeń do opon z Rosji, a jest tego dużo. Kolega nawet testował 195/65R15 WRD3 z obu miejsc produkcji (najpierw miał komplet z Rosji, później drugi z Finlandii) i nie zauważył żadnych różnic, mimo że ich szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...