Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam TS830 i są genialne. Najlepsze jakie miałem. Domyślam się, że 850 to jeszcze lepsza guma także polecam.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakie macie pierwsze wrażenia z jazdy na Nokianie WR A4 w warunkach stricte zimowych? Widziałem że parę osób zdecydowały się na ten bieżnik i pisało tu o tym, będę wdzięczny za opinię na temat tych opon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jako, że zima trochę mnie zaskoczyła to nie mam komfortu na długie poszukiwania opon zimowych. Co polecacie sensownego dla poniższego samochodu w cenie do około 500 zł/szt. ? Interesują mnie same opony. Obecnie mam Pirelli Cinturato 225/50 R17.

Audi A4 B8, 2013, quattro, 2.0 TDI.

Pozdrawiam

Do 500 są w tej chwili Fulda za 459,Nokian WRD4 469 i Pirelli 499.Patrząc tylko na jak najlepsze parametry i jakość.To z oponeo.Skłaniałbym się do Nokian najbardziej.Są za 487 w Norauto jeszcze.Jest oczywiście kilka innych też do tej kwoty ale ta przyczepność i opory toczenia poniżej C już ;)

A ta HP2 faktycznie :) .Dobre,dobre.Tylko skoro ona ma takie parametry to dla opon wyższych klas w tym układzie skali powinno zabraknąć i nikt by ich nie kupował bo po co przepłacać jak ta ma B i C więc elegancko :decayed:

Ja się zdecydowałem przetestować MOMO North Pole W-2 i jestem zadowolony. Opory E Przyczepność na mokrym C. Spalanie wzrosło o 0,1l. Dają radę przenieść 280 koni na asfalt. Na suchym, mokrym i śniegu trzymają jak Vredestein Xtreme. Na lodzie słabiej ale bez większych problemów. Made in Italy. Ciche. Jedyny minus jaki przez miesiąc zauważyłem to miękkie boki (trochę za mało responsywne jak dla mnie) i brak rantu ochronnego dla felg. Zobaczymy po sezonie jak zużycie. Cena bardzo dobra - coś ok 395zł z założeniem 18".

Edytowane przez LoboV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Continental TS850P. Nie da sie tego syfu wywarzyc drogowo.. na prostych felgach gdzie Micheliny maja po 1.5-3kg bicia, Continentale w wielkich bolach schodza do 7.5kg przy 2 godzinach zabawy z przesuwaniem opony wzgledem felgi... dramat.

Edytowane przez st4yKool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie wadliwe sztuki. Przerobilem na flocie z 15 takich kpl conti i zero problemów, bdb opony ale niestety troszkę szybko się zużywają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie pierwsze wrażenia z jazdy na Nokianie WR A4 w warunkach stricte zimowych? Widziałem że parę osób zdecydowały się na ten bieżnik i pisało tu o tym, będę wdzięczny za opinię na temat tych opon :)

Mam je 3 tygodnie i tak naprawdę dziś pierwszy śnieg i można było je testować.

Pierwsze wrażenie pozytywne chodź pierwszy raz jechałem w takich warunkach z napędem 4motion.

Ruszanie z miejsca bajka nie wiem czy mam chwalić opony czy napęd bo rządem system się nie włącza, auto przyklejone do drogi. Przy wyjściu z zakrętu pierwszy raz migneło mi ESP, gdy dałem gaz w podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna jeżdżę na dunlopach, dużo wypróbowałem opon i one jak dla mnie były "number 1.", w lecie na SPSM RT2

Teraz się wyłamałem i wrzuciłem na zimę Falkeny 449

Poprzednio miałem w zimie Dunlopy Winter Sport 3D

Po 3 tygodniach stwierdzam, że w tym leciutkim śniegu i na mokrym falkeny są wyraźnie lepsze :-)

235/40/18 jakby co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto cie wie jakie masz alu i staluchy.

To nie forum wróżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kicaj do przedmówcy, bo dobrze Ci napisał -nie tylko ori Audi koła da się założyć, a co ma ktoś założone to często sam nie wie. Pasują np. od Mercedesa, a niektórzy zakładają do alusów dystanse. Nie podajesz podstawowych informacji i jeszcze kogoś objeżdżasz

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 225/55 R16 zimowe to albo nokiany wr d4 albo dunlopy winter sport 5. Te drugie zajęły pierwsze miejsce w teście ADAC-a 2016. Sam ADAC mówi że nie ma możliwości przetestowania wszystkich rozmiarów, dlatego zaleca stosować się do rozmiarów zamienników opon, czyli w tym wypadku na przykład 225/45 R17.

http://wulkanista.pl/test-opon-zimowych-225-45-r17/

Te nokiany na pewno lepiej sprawdzą się na śniegu. Pytanie po jakich drogach będziesz śmigał no i ile zamierzasz kasy przeznaczyć. Godne polecenia są też Hankooki Winter z serii icept. Mój teściu i szwagiej na nich śmigają i są mega zadowoleni.

Edytowane przez ksotuhoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kicaj do przedmówcy, bo dobrze Ci napisał -nie tylko ori Audi koła da się założyć, a co ma ktoś założone to często sam nie wie. Pasują np. od Mercedesa, a niektórzy zakładają do alusów dystanse. Nie podajesz podstawowych informacji i jeszcze kogoś objeżdżasz

Spoko. Nie objeżdżam. Nie dostałem odpowiedzi a w ręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie dostałem odpowiedzi a w ręcz przeciwnie.

Bo nie podajesz podstawowych informacji.

To tak jak bym zapytał "Ile mam lat? "

Podajesz konkrety, otrzymujesz odpowiednią odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o szczegółach bo nie wiem które są istotne.

A pisząc że zapytam kogoś mądrzejszego miałem na myśli mądrzejszego niż ja w tej materii.

Felgi stalowe i aluminiowe ten sam rozmiar 16, bez dystansów, oryginał audi. Co jeszcze potrzeba wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, można pisać konkrety ?

Jak ori to ori śruby pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie posiadam quattro i sam nie wiem juz czy moge miec np przod 225/50 a na tyle 225/45 albo tez odwrotnie jakies negatywny wplyw na uklad kierowniczy trakcje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...