Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednim aucie (audi a3) miałem Klebery na zime jak i lato. Przejeździłem 4 lata i nic złego nie mogę powiedzieć. W tym co sobotę były trasy Podlasie -> Pomorze (ok 400km w jedną stronę). Także nie wiem skąd ta opinia o Kleberze. Wiadomo, że to nie Michelin czy klasa premium ale do jakiegoś słabszego samochodu wystarczą.

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To stary model przecież.

I co z tego?Co rok ktoś kupuje opony bo następny model wszedł?Że nie warto bo leżakowały rok itd? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRD3 produkowane były na pewno w 2015 roku. I z 2016 chyba też widziałem...

To że opona jest "starszym modelem" w niczym nie przeszkadza, jeśli guma jest w miarę świeża. Dla opony zimowej okres przydatności to 5 do nawet 7 lat ( jeżeli jej używamy!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym 7 to się trochę zagalopowałeś.

Uważam że opona zimowa to max 4 sezony na aucie +1 rok leżakowania na magazynie. To jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajda, dlatego napisałem że wszystko zależy od użytkowania, ale równie ważnym aspektem jest sposób przechowywania opon...

Ale zgodzę się z Tobą- 5 lat na DOT i cześć oponie,,,,

Edytowane przez Maciek0502
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do felgi 7.5J 16 opona 205 55 16 czy 215 55 16 na zime?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znawcy, idę o zakład że jakbym przyniósł z magazynu opony tegoroczne i 2-3 letnie to nie jesteście w stanie rozpoznać która jest która... To nie spożywka że po roku na śmietnik. 2-3 lata na magazynie i 4-5 lat w użyciu bez problemu wytrzyma zimówka dobrej klasy, zaznaczam: dobrej klasy, w markach budżetowych można zapomnieć o takich wynikach.

A WRD3 jest w normalnej produkcji, jako tańsza alternatywa. Także opony z tego roku z tym bieżnikiem to normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znawcy, idę o zakład że jakbym przyniósł z magazynu opony tegoroczne i 2-3 letnie to nie jesteście w stanie rozpoznać która jest która... To nie spożywka że po roku na śmietnik. 2-3 lata na magazynie i 4-5 lat w użyciu bez problemu wytrzyma zimówka dobrej klasy, zaznaczam: dobrej klasy, w markach budżetowych można zapomnieć o takich wynikach.

A WRD3 jest w normalnej produkcji, jako tańsza alternatywa. Także opony z tego roku z tym bieżnikiem to normalka.

Na oponie masz datę produkcji [emoji6]

Więc nie trzeba być mega znawca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOledzy w rozmiarze 195/65/15 do B6 Avant 2.0 benz 130 KM (ALT) co polecacie w stosunku cena/jakość? Do tego jakieś fajne kołpaki 15''? Na razie myślę nad Uniroyalem MS77 tylko nie wiem czy dopłacać do indeksu H (do 210km/h) czy zostać przy 190 czyli T?

Edytowane przez fido920
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kołpaków. Nokiany weź i wystarczy T.

Dzięki. Chodzi o te konkretnie:

http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wr-d4-195-65-r15-91-t#123973011

??? Problem tylko taki, że będą dopiero po 28.11.2016. Polecacie jeszcze jakieś pewne sklepy? Jestem z Wawy, może coś na miejscu polecicie?

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj konsultant z oponeo powiedział mi, że Te Nokiany są dobre, ale są z miękkiej mieszanki i szybko się zużywają...Gdybym mieszkał na południu Polski byłyby ok...Może jeszcze jakąś alternatywę? Jeżdżę trasa 60% miasto 40%, głównie Warszawa i świętokrzyskie...

Edytowane przez fido920
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd oni biorą konsultantów... Na swioch D3 mam w dwa sezony najechane 25 000 km (pół na pół miasto / trasa) i nie widać śladów zużycia

Edytowane przez Maciek0502
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj konsultant z oponeo powiedział mi, że Te Nokiany są dobre, ale są z miękkiej mieszanki i szybko się zużywają...Gdybym mieszkał na południu Polski byłyby ok...Może jeszcze jakąś alternatywę? Jeżdżę trasa 60% miasto 40%, głównie Warszawa i świętokrzyskie...

Dawno większej bzdury nie czytałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...