Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy petrosdbz20, pisał o przekłamaniu licznika ? nie, więc o co chodzi. Przekłamanie to odrębny temat, nie każdy aż tak bardzo zwraca na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiany WR D4,czy A4 do samochodu z napędem quattro? Jazda głownie miasto,1-2 razy w tygodniu autostrada odcinek 100 km i w wypady w góry(w sezonie czasami co drugi dzień)

A może całkowicie inną oponą się zainteresować? Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie powinno być ciśnienie w oponach zimowych 205/60/16? A4 b8 avant. Bo mi wulkanizator chyba za dużo nadmuchal. Mówił że tak jest na wlepce i nadmuchal chyba za dużo. Z przodu mam 2.4 a z tyłu 2.6 albo 2.7

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam pytanie, ktoś miał lub poleca opony zimowe :

http://allegro.pl/4-x-205-60r16-92h-dayton-dw510evo-nowa-dostawa-i6516119064.html

Niby dobre opinie posiadają owe opony wśród użytkowników. Opony będę użytkowane przedeswssystkim do dalekich tras bez śniegu.

Dzięki za odp

Jakie powinno być ciśnienie w oponach zimowych 205/60/16? A4 b8 avant. Bo mi wulkanizator chyba za dużo nadmuchal. Mówił że tak jest na wlepce i nadmuchal chyba za dużo. Z przodu mam 2.4 a z tyłu 2.6 albo 2.7

Ja tam zimą zawsze trzymam mniejsze ciśnienie ale 2.4+ to zdecydowanie za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daytony miałem w B5 i teraz w Polo.Według mnie są bez zarzutu i lepsze od Dębicy.Trochę głośne ale dane o tym mówią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się według poprzednich rad na Nokian WR A4 205/55,opony mam już na aucie na stalowych felgach wyważyły się ładnie po 10 gram max,opony przecinają wodę bez problemu,są dość głośne i mogę je porównać do letnich 235/45 pod względem głośności może minimalnie jest ciszej,czekam teraz na śnieg żeby sprawdzić napędy i zobaczyć jak auto będzie się zachowywało,na razie jest okey w zakrętach nie ucieka auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się według poprzednich rad na Nokian WR A4 205/55,opony mam już na aucie na stalowych felgach wyważyły się ładnie po 10 gram max,opony przecinają wodę bez problemu,są dość głośne i mogę je porównać do letnich 235/45 pod względem głośności może minimalnie jest ciszej,czekam teraz na śnieg żeby sprawdzić napędy i zobaczyć jak auto będzie się zachowywało,na razie jest okey w zakrętach nie ucieka auto

prof. 55 masz zalecany przez producenta czy takie poprostu kupiłeś? Ja rozglądam się za 60. Sprawdzę zaraz te Twoje oponki jak wczęsniej Tobie je polecano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję opony 225/40 r18 Czytając temat polecacie Nokian wr a4 do samochodu z quattro. Co polecicie co by konkurowało z oponą nokian,ale coś tańszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hałasu z opon. Zimówki rzadko są ciche. Mam model d3 195x60x15 i zauważyłem, że im zimniej tym są cichsze. Albo się przyzwyczajam :-P

tapatak napisał z hjułałej p8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc Dębica Frigo hp2 zaskoczyła mnie cichoscią :). Hamowanie na mokrym = zęby na kierownicy ;). Narazie tyle :). 351ab733907d3c30b3a689796a732c27.jpg

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bongod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak naprawdę jest na wlepce?

Na wlepce jest tak więc nie wiem czym wulkanizator sugerował się że nadmuchał mi 2.6 z przodu i 2.4 z tyłu. Rozmiar opon to 205/60/16R (96H) wziąłem większą nośność)

https://zapodaj.net/b3fc8dc95a163.jpg.html

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...