Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Który producent robi najlepsze opony zimowe? Czy Michelin/Continental ma lepsze opony zimowe od firmy Nokian? Bo jednak o Michelinie/Continentalu/Dunlopie więcej się słyszy. Szukam np testu Nokian WR D4 vs Michelin Alpin 5 ale nigdzie nie mogę znaleźć

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bo to najpopularniejsze marki premium i najlepszych patrametrach.Nokian to ta sama półka ale tańsze :) .Michelin najdroższe.Nokian pierwszy wypuścił oponę zimową :wink: .Produkcja Finlandia a teraz Rosja a więc kraje gdzie naprawdę są zimy.Chyba znają się na tym nie :) .Te testy to trzeba brać z przymrużeniem oka jak i opinie na oponeo użytkowników bo tam byle badziew ma 5 w ocenie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki Michelin Alpin 5 od Nokian WR D4 niczym się nie różni tylko za Michelina przepłacamy? Bo np Nokian WR D4 najtaniej w necie znalazłem za 316zł/szt a już Michelin Alpin 5 od 380zł/szt. Mowa o rozmiarze 205/60/r16

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda...

Różnice w składzie mieszanki są drobne. W wyglądzie: różnią się w wyglądzie bieżników- jedne lepiej odprowadzają wodę, inne lepiej wgryzają się w śnieg...

W każdym razie na nasze polskie warunki szukajmy opon z jak największą ilością lamelek, bo to one odpowiadają za odprowadzanie wody i błota pośniegowego spod opony i wgryzaniu się w śnieg.

W necie ze dwa lata temu widziałem właśnie porównanie tego parametru. Wśród zimówek królowały opony producentów Nokian, Yokohama, Michelin.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał ktoś kontakt z oponą Continental ContiWinterContact a oponą Dunlop Winter Sport 3D które będą lepsze ? bo musze dzisiaj zdecydowac co brac


Ok wybrałem Conti :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał ktoś kontakt z oponą Continental ContiWinterContact a oponą Dunlop Winter Sport 3D które będą lepsze ? bo musze dzisiaj zdecydowac co brac

Ok wybrałem Conti :)

Ja miałem z Dunlop i rewelacja :) Edytowane przez ArkadiuS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Samochód kupiłem na takich oponach wielosezonowych i takich felgach: http://www.original-felgen.com/8e0601025as8z8.html

Jakie opony zimowe (rozmiar, marka) warto dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie o oponach Dayton DW510 EVO 225/45 R17 91 H FR 240zł/sztuka

Opini na oponeo prawie 500 ludzie bardzo je chwalą, są dość tanie i myślę, że to lepsze rozwiązanie niż używane 2 letnie opony marki premium.

Link do tych Daytonów

Ewentualnie Dębica Frigo HP2 225/45 R17 91 H MFS Te mam na miejscu za 271zł/sztuka
Edytowane przez johnystw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponowię pytanie. Czy na felge o szerokosci 8 cali, gdzie zalecana opona to 245/40, wejdzie bezproblemowo opona zimowa o rozmiarze 225/40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupujecie opony? Bo znalazłem na oponafelga.pl Nokian WR D4 za 330zł/szt czy to dobra cena? Znajdę gdzieś taniej? Kilka dni temu na tej stronie ta opona kosztowała 316zł ale widzę że podrożała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany do Vito blaszaka potrzebuję gumki na zimkę, tak do 1400zł... 205/65/16

Co jest godne uwagi w tych PLNach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponowię pytanie. Czy na felge o szerokosci 8 cali, gdzie zalecana opona to 245/40, wejdzie bezproblemowo opona zimowa o rozmiarze 225/40 ?

Pewnie wejdzie, ale zalecanym zamiennikiem jest 225/45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponowię pytanie. Czy na felge o szerokosci 8 cali, gdzie zalecana opona to 245/40, wejdzie bezproblemowo opona zimowa o rozmiarze 225/40 ?

Pewnie wejdzie, ale zalecanym zamiennikiem jest 225/45

Dzięki ArkadiuS za odpowiedź. Tylko, że felgi mam 18 cali więc profil 40 byłby lepszy, ale 45 różnica w sumie niewidoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założył już ktoś może nowe Nokiany WR A4?

Ew. jak A3 się spisywały? Najlepiej jeśli ktoś ma wrażenia z szerokiego profilu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponowię pytanie. Czy na felge o szerokosci 8 cali, gdzie zalecana opona to 245/40, wejdzie bezproblemowo opona zimowa o rozmiarze 225/40 ?

Pewnie wejdzie, ale zalecanym zamiennikiem jest 225/45

Dzięki ArkadiuS za odpowiedź. Tylko, że felgi mam 18 cali więc profil 40 byłby lepszy, ale 45 różnica w sumie niewidoczna.

Ja jezdze lato i zima na 225/45. Mialem w b7 seryjne opony 235 i ciezko sie jezdzilo. Jesli jezdzisz po torze lub wyczynowo to kupuj 245, jak chcesz miec komfort to polecam z wlasnego doświadczenia 225

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponowię pytanie. Czy na felge o szerokosci 8 cali, gdzie zalecana opona to 245/40, wejdzie bezproblemowo opona zimowa o rozmiarze 225/40 ?

Pewnie wejdzie, ale zalecanym zamiennikiem jest 225/45

Dzięki ArkadiuS za odpowiedź. Tylko, że felgi mam 18 cali więc profil 40 byłby lepszy, ale 45 różnica w sumie niewidoczna.

Ja jezdze lato i zima na 225/45. Mialem w b7 seryjne opony 235 i ciezko sie jezdzilo. Jesli jezdzisz po torze lub wyczynowo to kupuj 245, jak chcesz miec komfort to polecam z wlasnego doświadczenia 225

Aktualnie mam 245/40 i na komfort nie narzekam :) Kupię na zimę 225 i zobaczę jak się na tym jeździ. Może wtedy na lato kupie też taki rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie o oponach Dayton DW510 EVO 225/45 R17 91 H FR 240zł/sztuka

Opini na oponeo prawie 500 ludzie bardzo je chwalą, są dość tanie i myślę, że to lepsze rozwiązanie niż używane 2 letnie opony marki premium.

Link do tych Daytonów

Ewentualnie Dębica Frigo HP2 225/45 R17 91 H MFS Te mam na miejscu za 271zł/sztuka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany do Vito blaszaka potrzebuję gumki na zimkę, tak do 1400zł... 205/65/16

Co jest godne uwagi w tych PLNach?

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...