Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno większej bzdury nie czytałem.

Mówię jak było...Myślę, że zadając pytanie czy będę jeździł na południu miał na myśli jazdę w większości po śniegu...Rozumiem, że to o tę bzdurę chodzi...Polecił mi Continentale 860-powiedziałem, że poczytam i zadzwonię jeszcze raz, a dzwoniąc drugi raz inny koleżka polecił mi Michelin Alpin 5..Więc już sam zgłupiałem...

Edytowane przez fido920
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Każdy poleca co innego.

Ja tam jeżdżę na Dębicy i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też coraz bardziej lubię tą Dębice :) na śniegu lekkim sprawdziłem dziś i jest super :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na śniegu szczególnie świeżym to każda sobie poradzi.Bardziej skupiałbym się na tym jak się zachowuje w błocie i na mokrym.Już to mówiłem ale powtórzę,że Dębica słabo się spisuje.Są inne budżetówki,które radzą sobie o niebo lepiej.Ostatni hit u mnie w robocie to General.W porównaniu do Dębicy to wymiata.Trzyma na mokrym dużo lepiej i można szybciej jechać tak o 20-30/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam frigo 2 na zime a latem smigam na presto nigdy nie miałem problemu z dębicą. polecam z czystym sumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kołpaków. Nokiany weź i wystarczy T.

Dzięki. Chodzi o te konkretnie:

http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wr-d4-195-65-r15-91-t#123973011

??? Problem tylko taki, że będą dopiero po 28.11.2016. Polecacie jeszcze jakieś pewne sklepy? Jestem z Wawy, może coś na miejscu polecicie?

Dzięki za odpowiedź.

Paweł te Nokiany masz za 208 u siebie w Norauto.Powinny być na miejscu a jak nie to szybciej niż tego 28 z oponeo :wink:

www.nouto.plra/opony/zimowe/osobowe/opony-zimowe-nokian-wr-d4-195-65-r15-t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jako, że zima trochę mnie zaskoczyła to nie mam komfortu na długie poszukiwania opon zimowych. Co polecacie sensownego dla poniższego samochodu w cenie do około 500 zł/szt. ? Interesują mnie same opony. Obecnie mam Pirelli Cinturato 225/50 R17.

Audi A4 B8, 2013, quattro, 2.0 TDI.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na śniegu szczególnie świeżym to każda sobie poradzi.Bardziej skupiałbym się na tym jak się zachowuje w błocie i na mokrym.Już to mówiłem ale powtórzę,że Dębica słabo się spisuje.Są inne budżetówki,które radzą sobie o niebo lepiej.Ostatni hit u mnie w robocie to General.W porównaniu do Dębicy to wymiata.Trzyma na mokrym dużo lepiej i można szybciej jechać tak o 20-30/h.

wg etykiety ue ta Dębica ma klasę B na mokrym, całkiem dobrze jak na oponę tej "klasy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jako, że zima trochę mnie zaskoczyła to nie mam komfortu na długie poszukiwania opon zimowych. Co polecacie sensownego dla poniższego samochodu w cenie do około 500 zł/szt. ? Interesują mnie same opony. Obecnie mam Pirelli Cinturato 225/50 R17.

Audi A4 B8, 2013, quattro, 2.0 TDI.

Pozdrawiam

Do 500 są w tej chwili Fulda za 459,Nokian WRD4 469 i Pirelli 499.Patrząc tylko na jak najlepsze parametry i jakość.To z oponeo.Skłaniałbym się do Nokian najbardziej.Są za 487 w Norauto jeszcze.Jest oczywiście kilka innych też do tej kwoty ale ta przyczepność i opory toczenia poniżej C już ;)

A ta HP2 faktycznie :) .Dobre,dobre.Tylko skoro ona ma takie parametry to dla opon wyższych klas w tym układzie skali powinno zabraknąć i nikt by ich nie kupował bo po co przepłacać jak ta ma B i C więc elegancko :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Hp2 to praktycznie pierwszy sezon bo to dosyć świeży model ale jak narazie jestem bardzo zadowolony.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma Nokianów to weź Yokohama. Jak sprowadzą Nokiany to cena będzie na bank wyższa. Swoje jak brałem na początku sezonu to kosztowały 30zł taniej niż już gdy zaczał padać śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do felgi 7.5J 16 opona 205 55 16 czy 215 55 16 na zime?

Letnie mam 205/55R16 na felgach o szerokości 7,5" i jest nie najgorzej ale opony maja ładny rancik ochronny bez tego mogłoby być nieprzyjemnie. Jeżeli to stalówki te 7,5 to z oponami 205 będzie wyglądało trochę dziwnie i raczej słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak chce dać 500zl za oponę a wy mu polecacie debice masakra, kup coś premium i tyle nokian wr4 ma a na mokrym ja bym w te poszedł albo good yera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej witam jakie opony polecacie z trzech modeli modeli: rozmiar 225/55/16

Opony Continental ContiWinterContact TS830 P

Nokia WR D4

Dunlop sp 4d

Sa w podobnej cenie ??

Edytowane przez kasia_84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej witam jakie opony polecacie z dwoch modeli: rozmiar 225/55/16

Opony Continental ContiWinterContact TS830 P

Nokia WR D4

Sa w podobnej cenie ??

Z tych dwóch ja bym wziął Continentale...prawie się na takie zdecydowałem, ale u mnie przegrały rywalizację z Pirelli sottozero3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak kolega ArkadiuS ma rację..nie zwróciłem na to uwagi...też miałem na myśli 850;)a z Nokian zerknijcie na model Hakkapeliitta 8...fajne ustrojstwo,tylko ta cena :facepalm: i indeks prędkości T (do 190km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...