Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pogubiłem się w tych rozmiarach Opon już po przeczytaniu paru stron, potrzebuje do swojej B8 rozmiaru no właśnie jakiego ?

Alufelgi 18, na to myślałem aby kupić 225/45 czy będzie to dobre rozwiązanie ? czy może inny rozmiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Mam problem pomiędzy nokian wr d4 a continental ts850.

Nie wiem które opony wybrać, nokian przypadkiem nie ma rantu ochronnego , a continental ma?

nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pogubiłem się w tych rozmiarach Opon już po przeczytaniu paru stron, potrzebuje do swojej B8 rozmiaru no właśnie jakiego ?

Alufelgi 18, na to myślałem aby kupić 225/45 czy będzie to dobre rozwiązanie ? czy może inny rozmiar

245/40/18 - to masz na wlepce, a nie 225/45/18, prawda? Skąd ten rozmiar wytrzasnąłeś?

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś koniecznie chciał węższe, to raczej 215/45R18 by było bliższe, chociaż 225/45 to ledwo 6mm wyższe całe koło... Na jakiej szerokości felgi chcesz to wrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś koniecznie chciał węższe, to raczej 215/45R18 by było bliższe, chociaż 225/45 to ledwo 6mm wyższe całe koło... Na jakiej szerokości felgi chcesz to wrzucić?

8J, generalnie coś poknociłem bylem przekonany ze pisze 225/45 na drzwiach :o teraz mam mały mętlik obecnie mam Opone na 35 i chciałem coś wyższego na zimę tylko że na 18-tkach, co w takim razie polecane ? 225/40 ? czy idzie coś większego kupić aby na zime to było bardzo dobre ( zakopywanie, twarda , mokra nawierzchnia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci wyżej, jaki masz ori rozmiar i z niego wychodzisz odpowiednikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci wyżej, jaki masz ori rozmiar i z niego wychodzisz odpowiednikiem.

Okej a powiedzcie mi jeszcze bo dzisiaj robiłem przymiarkę alufelg z rozstawem 6,5Jx16H2 ET50 moje audi ma aktualnie 8,5Jx19H2 ET 32 i jadę dzisiaj oglądać alufelgi tylko nie wiem jaki mają "J" na chłopski rozum wszystko poniżej 8,5J nie zmieści mi się na piaste tak? Jak już szukać alufelg to od 8,5J w górę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J to nie jest piasta tylko szerokość felgi

Czyli wstępnie jak szukałem mam szukać alufelg które mają otwór centrujący 66,5 bo tak jest fabrycznie w A4 B8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wybrać odpowiednie opony do b6 (małysza)? letnie mam 205/55 czy zostać przy takich czy może wyższe założyć?

Zostań przy nich i przywitaj się w odpowiednim dziale najpierw :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J to nie jest piasta tylko szerokość felgi

Czyli wstępnie jak szukałem mam szukać alufelg które mają otwór centrujący 66,5 bo tak jest fabrycznie w A4 B8 ?
Tak jest

I moim skromnym zdaniem od 7j do 8j to optymalna szerokość felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J to nie jest piasta tylko szerokość felgi

Czyli wstępnie jak szukałem mam szukać alufelg które mają otwór centrujący 66,5 bo tak jest fabrycznie w A4 B8 ?
Tak jest

I moim skromnym zdaniem od 7j do 8j to optymalna szerokość felgi

dziękuje za odpowiedz załapałem już co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze zwrócić uwagę na et im większe tym felga bardziej schowana

Et 50 nie wiem czy nie za duże do b8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra alufelgi wstępnie już mam nie te co chciałem no ale trudno :thumbdown: nie wiem czy bezpiecznie jest robić rozwiert i ingerencje w oryginał z 57mm na 66mm


Kwestia teraz Opon Zimowych bo dalej nie wiem co mam kupić :hmm:

1. HANKOOK WINTER I*CEPT EVO2 W320 225/40R18 92V M - 1740 zł - Ojciec gadał żeby sobie Koreańce odpuścić to już nie wiem :E

2. 225/40R18 92V XL NOKIAN WR D4 RANT - 2035 zł - znajomy to ma wraz z Mamą + 2 innych znajomych i opinie są podzielone ten co jeździ więcej mówi że to średniawa półka i za tą cenę mogły by być lepsze a znów 2 znajomy broni się tabelkami że są super za***iste :thumbup:

3. UNIROYAL MS PLUS 77 225/40R18 92V FR;XL - 1855 zł - No i tutaj Uniroyal pare osób widziałem że je chwaliło i się tak zastanawiam jak się to ma do tych 2 innych podanych wyżej co jest lepsze i co kupić ?

Chyba że za tą cenę lepiej kupić coś innego ? Nie chciałbym przekraczać budżetu powyżej 2000 zł :(


Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uniroyal to miałem i są one poprawne i tyle.

Miałem goodyear UG7 i były zdecydowanie lepsze od uniroyal

Obecnie po zmianie auta znów muszę kupić gumy na zimę i wybór padł na nokian wr a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uniroyal to miałem i są one poprawne i tyle.

Miałem goodyear UG7 i były zdecydowanie lepsze od uniroyal

Obecnie po zmianie auta znów muszę kupić gumy na zimę i wybór padł na nokian wr a4

Cholera znajomy ma to na 2 samochodach i mówił że to średnia półka tych Nokianów :( ale każdy to poleca widzę i się zastanawiam czy Uniroayl Czy jednak Nokian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym drugi raz nie kupił uniroyal

Za to nokian nie miałem jeśli chodzi o zimę więc będę testował na własnym aucie

Miałem nokian z line na lato i powiem ze spisywała się bardzo dobrze szczególnie na mokrym

Chodź w jednej wyszedł cyc ale dałem do reklamacji i dali nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tych wszystkich co podałem najlepszym wyborem na zime będzie 225/40R18 92V XL NOKIAN WR D4 ? CZY A4 ?

Edytowane przez Treys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...