Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja polecam oponki GoodYear Ultra Grip 7+. rewelacyjna opona. Sprzedałem z autem. W zeszłym roku kupiłem Ultra Grip 8 i wydaje mi się ze UG 7+ była lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ubezpieczał opony? W serwisie oponeo.pl jest taka opcja i nawet jest to dość ciekawe.

ciekawe w jakim sensie?

gwarancja prawie nic nie daje a ubezpieczenie od czego ma chronić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ubezpieczał opony? W serwisie oponeo.pl jest taka opcja i nawet jest to dość ciekawe.

ciekawe w jakim sensie?

gwarancja prawie nic nie daje a ubezpieczenie od czego ma chronić?

Wszelkiego rodzaju uszkodzenia opon, wpadasz do dziury rozwalasz oponę i wracają Ci $$$$

http://www.oponeo.pl/files/docs/RegulaminUbezpieczeniaOpon.pdf

Za uszkodzenie opony uznaje się:

a) uszkodzenie spowodowane nagłym działaniem siły mechanicznej w chwili

zetknięcia się pojazdu z osobami, zwierzętami lub przedmiotami z zewnątrz

pojazdu,

B) uszkodzenie przez osoby trzecie,

c) pożar, wybuch, zatopienie oraz nagłe działanie innych sił przyrody,

d) nagłe działanie czynnika termicznego lub chemicznego z zewnątrz pojazdu,

e) zderzenie się pojazdów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena takiego ubezpieczenia za komplet opon ?

Musisz opony kupić na oponeo.pl a ceny są takie

Tabela składek ubezpieczenie opon

Cena Brutto Opony

Składka ubezpieczeniowa

Do 279 zł

12 zł

Od 280 zł do 399 zł

16 zł

Od 400 zł wzwyż

20 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za opone ? cena za komplet ? opłata na rok ? dożywotnio ? na miesiąc ? kwartał ? jak to jest ?

Cena za szt. na okres 365dni. Dałem link do regulaminu, poczytaj sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździ ktoś na 17'' zimówkach w B6/B7?

Jaki rozmiar kupować? 225/45 czy 215/50 ?

też nad tym myśle jaki rozmiar na 17" czy może 215/45:eusathink: co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawa opcja. Ciekawe tylko jak to jest w praktyce z tym ubezpieczeniem. Ale w zasadzie 80zł na rok za takie ubezpieczenie to nie tak dużo. I tak w zasadzie ubezpieczenie nie jest na te 365dni bo kto jeździ cały rok np na zimówkach u nas w PL. A jak nawet to powiedzmy stanie Ci się coś w miesiącu lipcu to na pewno w regulaminie jest zaznaczone gdzieś że to będzie stosowanie opony nie zgodnie z jej przeznaczeniem czy coś w tym stylu. No chyba że ubezpieczenie też działa jak opony leża w garażu hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździ ktoś na 17'' zimówkach w B6/B7?

Jaki rozmiar kupować? 225/45 czy 215/50 ?

też nad tym myśle jaki rozmiar na 17" czy może 215/45:eusathink: co radzicie ?

Ja polecam 225/55/R17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawa opcja. Ciekawe tylko jak to jest w praktyce z tym ubezpieczeniem. Ale w zasadzie 80zł na rok za takie ubezpieczenie to nie tak dużo. I tak w zasadzie ubezpieczenie nie jest na te 365dni bo kto jeździ cały rok np na zimówkach u nas w PL. A jak nawet to powiedzmy stanie Ci się coś w miesiącu lipcu to na pewno w regulaminie jest zaznaczone gdzieś że to będzie stosowanie opony nie zgodnie z jej przeznaczeniem czy coś w tym stylu. No chyba że ubezpieczenie też działa jak opony leża w garażu hehe.

Ja się chyba skuszę, z doświadczenia wiem że takie ubezpieczenia się przydają. Jakby był jakiś problem z odzyskaniem kasy, to moja matka ogarnia takie sprawy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i nigdzie nie znalazłem złej opini...hmm.........czyli obojętnie co sie kupi :decayed:

wysłane z one v :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jbwzpieczenie dla osób które tracą opony:-P mi Przez uzytkowanie kilku samochodów opona nigdy nie padła, wiec dla mnie nie potrzebne. To tak jak ze wszystkim, jak ktoś potrzebuje to weźmie, pewnie dobra sprawa dla przedstawiciela handlowego, dużo jeździ to różne przypadki moze mieć

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jbwzpieczenie dla osób które tracą opony:-P mi Przez uzytkowanie kilku samochodów opona nigdy nie padła, wiec dla mnie nie potrzebne. To tak jak ze wszystkim, jak ktoś potrzebuje to weźmie, pewnie dobra sprawa dla przedstawiciela handlowego, dużo jeździ to różne przypadki moze mieć

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalk

Kwestia ile jeździsz i na jakiej oponie, jakby to była 15/16stka która kosztuje 200-400zł i ma wysoki profil, to raczej niema się co stać. Co innego 18stka która kosztuje 500-700zł to wtedy warto się zastanowić.

---------- Post dopisany at 10:56 ---------- Poprzedni post napisany at 10:54 ----------

Tak czytam i nigdzie nie znalazłem złej opini...hmm.........czyli obojętnie co sie kupi :decayed:

wysłane z one v :)

Nowa guma to nowa guma, chyba lepiej kupić tańsza, za rok sprzedać za 50% ceny i znowu kupić nowe :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem prawie cały ten wątek i zdecydowałem się na Nokian WR D3 205/55/16. Teraz tylko znaleźć kpl w jakiejś przyzwoitej cenie i zamawiam:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od kilku lat już kupuje używki po sezonie i nigdy nie miałem problemu, jak mam kupić jakieś nowe ale gorsze to wole kupić używki z wyższej półki jak dotąd się nie zawiodłem, jak dla mnie to najlepsze są micheliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...