Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Ms plus 77 vs. winterhawk 3? Dwie nowosci. Taka sama cena w rozmiarze 195/65/15. Dwa kompletnie rozne wzory. Czy ktos moze dodac cos od siebie procz tego co pisza producenci?

Wysłane z mojego V9 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jaki rozmiar opony byście polecili na zimę do autka w moim opisie. 195/65r15 czy 205/60r16? nie będzie problemu z założeniem opony 205/60?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na lato mam 205/55r16. też myślałem żeby założyć takie same jak na lato, ale żeby nie były za szerokie na zimę i chciałem troszkę podwyższyć auto na zimę, dlatego myślałem o 205/60r16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moja pierwsza myśl tez taka była. tylko że chciałbym troszkę auto podwyższyć na zimę, używając do tego innego rozmiaru opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moja pierwsza myśl tez taka była. tylko że chciałbym troszkę auto podwyższyć na zimę, używając do tego innego rozmiaru opon.

Ile podwyższysz auto, 5-10mm? Jak masz za nisko to kup sobie allroada albo jakąś terenówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę kupić zimówki z przeczytanych opinii w necie wybrałem 4 firmy. Która według was jest naj ( może ktoś ma z n/w):

- Continental ContiWinterContact TS830 lub 850

- Goodyear UltraGrip 8

- Dunlop SP Winter Sport 4D

- Michelin Alpin A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę kupić zimówki z przeczytanych opinii w necie wybrałem 4 firmy. Która według was jest naj ( może ktoś ma z n/w):

- Continental ContiWinterContact TS830 lub 850

- Goodyear UltraGrip 8

- Dunlop SP Winter Sport 4D

- Michelin Alpin A4

Wszystlie 4 opony mają bardzo dobre opinie.

Ja w zeszłą zimę jeździłem na Goodyear UltraGrip 8 i polecam - dobrze sprawowała się na śniegu.

Kiedyś miałem poprzedni model Dunlop SP Winter i też się dobrze sprawowały.

Wybierz może najlepszą cenowo z tych 4 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę kupić zimówki z przeczytanych opinii w necie wybrałem 4 firmy. Która według was jest naj ( może ktoś ma z n/w):

- Continental ContiWinterContact TS830 lub 850

- Goodyear UltraGrip 8

- Dunlop SP Winter Sport 4D

- Michelin Alpin A4

Też się zastanawiałem nad tymi modelami i wybrałem Continentala TS850 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie na temat opon Nokian 205/60 R16 92H WR D3? W zestawieniach podawane są informacje, że to opony klasy premium.

Ktoś na nich jeździł już?

Mój dobry znajomy posiada takie oponki na zime , zaraz będzie 3 sezon jak na nich pogina. Tylko ze 205/55/16 , chwali sobie.

Będę jeździł na takich NOKIAN-ach (225/50/17) czwarty już sezon i mogę przyznać, że są OK i na śniegu i na błocie pośniegowym. Są miękkie i wyjeżdżą u mnie jakieś 60tys.km w 4 sezony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian wr a3 czy d3 do 4x4 a4 211km 225/50/17 niestety...??

Slyszalem ze d3 sa raczej do slabszych i mniejszych aut, czy to prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie widzę, że nie chce Wam się czytać wątku. Nokian WR D3 -> bieżnik kierunkowy, słabsze i mniejsze samochody, WR A3 -> bieżnik asymetryczny, duże i mocne samochody, polecane do 4x4.

P.S. Wątkiem powinien zająć się moderator. Co drugie pytanie to: "czym różni się Nokian A3 od D3" lub "lepszy Goodyear czy Continental"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie widzę, że nie chce Wam się czytać wątku. Nokian WR D3 -> bieżnik kierunkowy, słabsze i mniejsze samochody, WR A3 -> bieżnik asymetryczny, duże i mocne samochody, polecane do 4x4.

P.S. Wątkiem powinien zająć się moderator. Co drugie pytanie to: "czym różni się Nokian A3 od D3" lub "lepszy Goodyear czy Continental"

dokladnie tak. ludziom sie nie chce 2-3 stron przeczytac i zasmiecaja watek. inna sprawa, ze jesli sie dopuszcza jakies pierdolenie w watku, albo pytania jak kolega zadal 'czy to czy to?', a dwie strony nizej jest to dokladnie opisane, to pozniej ciezko sie przez cokolwiek wartosciowego w takim watku przebic. watkiem powinien sie zajac moderator i wypier... duzo wpisow, ktore nic nie wnosza. i wtedy bedzie czytelnie.

---------- Post dopisany at 10:04 ---------- Poprzedni post napisany at 10:02 ----------

ja kupiłem michelin-alpin-a4-195-65-r15 i zobaczymy jak spadnie śnieg czego są warte jężdził ktoś z was na takich

mistrzu, wez sobie przeczytaj kilka stron i zobaczysz, ze duzo ludzi na takich jezdzilo. a watek jest po to, zeby polecac opony, ktore sie uzytkuje badz uzytkowalo. ew. spytac, ale jak sie nie znajdzie odpowiedzi. a na Twoje pytania odpowiedzi jest duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam vredsteiny snowtracki3, zeszłą zimę takie miałem 195/65r15 na prawdę fajnie zachowujące się opony, dobrze zachowujące się na mokrym asfalcie jak i na śniegu i błocie pośniegowym.

dziś kupiłem i zamontowałem nexeny winguardy sport 225/45r17 mam nadzieję że będzie ok. sporo znajomych śmiga na letnich nexenach i polecają stosunek cena/jakość. komplet nowych opon z montażem na alu,zaworkami i pompowaniem azotem zapłaciłem 1084pln brutto także cena mega dobra. mam nadzieję że się nie zawiodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...