Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Polecam KLEBER KRISALP HP2 lub HANKOOK I`CEPT RS W442 w R15 śmigam na Kleberku i mnie narzekam zaspy przechodze bez problemu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat...

Dotychczas kupowałem używane oponki, w niby dobrym stanie. Ale stwierdziłem, że bez sensu kupować co roku kolejne, jak można kupić nowe i mieć na te 3-4 sezony.

Teraz rodzi się pytanie nie tyle o producenta/model co o rozmiar gum:wink:

Mam w tej chwili letnie opony w rozmiarze 225x50 na 17' alufelgach. Chciałbym w zimie jeździć też na tych alufelgach a na wiosnę kupić coś ładniejszego i może większego.

Ma ktoś z Was zimówki na 17tkach? Bo jak patrze na posty to zazwyczaj 15-16'. Jaką szerokość i wysokość opony wybrać? Bo niektórzy producenci nie robią opon w każdym rozmiarze. Czy szersze/węższe opony wejdą na tą felgę którą teraz mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym że masz 17stki o niczym nie mówi, jakiej szerokości jest felga?

Widoczne słabo czytałeś, bo kilka stron wstecz była mowa o 17stkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat...

Dotychczas kupowałem używane oponki, w niby dobrym stanie. Ale stwierdziłem, że bez sensu kupować co roku kolejne, jak można kupić nowe i mieć na te 3-4 sezony.

Teraz rodzi się pytanie nie tyle o producenta/model co o rozmiar gum:wink:

Mam w tej chwili letnie opony w rozmiarze 225x50 na 17' alufelgach. Chciałbym w zimie jeździć też na tych alufelgach a na wiosnę kupić coś ładniejszego i może większego.

Ma ktoś z Was zimówki na 17tkach? Bo jak patrze na posty to zazwyczaj 15-16'. Jaką szerokość i wysokość opony wybrać? Bo niektórzy producenci nie robią opon w każdym rozmiarze. Czy szersze/węższe opony wejdą na tą felgę którą teraz mam?

Ja w b8 mam na zimę 225/50/17 więc spokojnie takie możesz zakładać jeżeli się nie mylę to jest to nawet przewidziany rozmiar do tego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 225/50/17, ale standardowy powinien być 225/45/17. na 50 masz troszkę więcej gumy na profilu opony. Także może być troszkę bardziej komfortowa na zime i wyższa.

moje może będą na sprzedaż jak znajde ładne koła 16'' bo zastanawiam sie nad powrotem właśnie do 16'' z racji tego że więcej jeżdze teraz na wieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest inna możliwość sprawdzenia szerokości felgi niż ściąganie koła lub wchodzenie pod auto ?

Jak najbardziej - ETKA Online :wink: Co do 225/50 to jest standardowy rozmiar B8, tak jak wyżej napisane, więc musi być ok.

---------- Post dopisany at 21:23 ---------- Poprzedni post napisany at 21:19 ----------

Czy ktoś z kolegów jeździ może na Vredestein WINTRAC XTREME ?

Bardzo fajne opony - Klagosz z BMW-klub wkładał je do 335d z mocą ponad 300KM i baaardzo wysokim Nm. Napęd RWD, wielki moment i Vredestein Xtreme 225/40 18" i zero problemów z tego, co pamiętam, a łatwo nie miały :decayed:

Nie wiem tylko, dlaczego miały indeksy E z paliwożerności i hamowania na mokrej :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mogę dać do b5 na przód 185/65/15 na tył 195/65/15?? czy muszą być jednakowych rozmiarów?

ewentualnie 195/60/15 na przód i tył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od kilku osób usłyszałem opinie ze jak na zimę to tylko Dębica frigo.

Ma ktoś w/w opony i moze podzielić się swoim zdaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Dębice weź Uniroyal MS plus 77. Będziesz dziękował jak koledzy będą z powodu guzów te Dennice wywalac. ;-)

Wszyscy w rodzinie mamy jeszcze wersje 66 i wszyscy kupią kiedyś 77 lub dozyja juz 88.;-)

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat co aborygen

Dużo jest dobrych opinii na temat dębicy. Na Allegro najwięcej tych opon schodzi w rozmiarze 195/65/R15.

Co sądzicie o tych oponach:

4x 195/65R15 P. Continental 195/65/15 NOWOŚĆ 2013 (3653127953) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak są takie dobre to kupujcie i d... nie zawracajcie.

Pamiętajcie tylko że każdy żyd swój towar chwali i poleca to co ma lub najlepiej na tym zarabia a ja nic nie sprzedaje. ;-)

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad tymi:

rozmiar 195/65 R15

- Yokohama W.drive V902

- Barum polaris 3

- Sava eskmo S3+

Może ktoś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem dylemat, ktore wybrac ms plus 77 czy winterhawk 3 czy snowtrac 3 czy moze jeszcze jakies dobre uzywki po sezonie lub dwoch? Zdecydowalem sie na ms plus 77, specialnie wlazlem do sklepu obejrzec te oponki na zywo i bieznik wyglada ciekawie. Zamawialem z gerex.pl, dobra cena a jak sie bedzie zachowywac opona to czas pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...