Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Polecane opony zimowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A ja na tą zimę zdecydowałem się na Pirelli Winter 270 Sottozero Serie II 255/35R19 96W XL FR tak jak w ubiegłym roku i szczerze mogę polecić każdemu. Cena ~ 1500 pln / szt.[br]

To jakaś masakra na zimę, a o cenie nie wspomnę.

  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Wyświetleń 545,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Przeprszam ze pewnie jako setny forumowicz zadaje to pytanie.

Jaki index predkosci jest wymagany do mojego autka.

Wiem ze jest to zalezne od predkosci jaka bede jezdzil. Nie planuje przekraczac w zimie 190, jednak wybieram sie za granice (wlochy, niemcy, austria) i nie wiem jak to u nich wyglada w prawie co do indeksow czy przypadkiem jak mnie nie zatrzymaja to nie dostane mandatu za nieprawidlowy rodzaj opony.

Opublikowano

Myślę że 91T w zupełności wystarczy.

Opublikowano

praktycznie rzecz biorac to masz racje. Mi raczej chodzi o kwestie formalna :)

Opublikowano

Szczerze powiem, że nie wiem czy są jakieś uregulowania prawne które coś o tym mówią. Wydaje mi się jednak że to na jakich kołach jeżdzisz powinieneś mieć w Briefie jeśli kupowałeś auto z Niemiec.

Opublikowano

No wlasnie w chwili obecnej nie po drodze mi do brief'u :P dlatego pytam sie na forum :) moze w ETCE jest cos napisane?

Opublikowano
wybieram sie za granice (wlochy, niemcy, austria) i nie wiem jak to u nich wyglada w prawie co do indeksow czy przypadkiem jak mnie nie zatrzymaja to nie dostane mandatu za nieprawidlowy rodzaj opony.

a niby dlaczego masz dostac mandat? gdzie masz auto zarejestrowane, w Polsce czy tez w panstwie w/w?

Opublikowano

Michelin alpin a3 na pokładzie, mam nadzieję że to był dobry wybór.

Opublikowano
wybieram sie za granice (wlochy, niemcy, austria) i nie wiem jak to u nich wyglada w prawie co do indeksow czy przypadkiem jak mnie nie zatrzymaja to nie dostane mandatu za nieprawidlowy rodzaj opony.

a niby dlaczego masz dostac mandat? gdzie masz auto zarejestrowane, w Polsce czy tez w panstwie w/w?

w Polsce.

A co sadzicie o oponach zimowych TOYO ?

Opublikowano

jeżdże na Sawa 195/65/15 , bardzo dobra guma, troszkę droższa od dębicy za to lepiej na błocie się spisuje i jest o wiele cichsza

Opublikowano

Wybor padl na GoodYear Ultra Grip 7+ 195/65/15

Opublikowano

Witam.

Przymierzam sie rowniez do zmiany oponek na zimowe (UG7+) w tym tygodniu jednak nie wiem jak postąpić w tej kwestii:

1) czy kupić od razu felgi do zimówek (i w przyszłosci samemu zmieniac opony)

2) czy tylko same oponki (co wiąże się ze zmianą oponek w warsztacie) ?

Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii? Które rozwiązanie lepiej wybrać?

pzdr,

Opublikowano

Też miałem ten problem ;] Kupiłem 4 x Michelin, i 4 felgi stalowe. A po zimie sam sobie koła zmienię. Za przekładkę opon teraz i na wiosne zapłacisz 2 x 60zł = 120zł. A stalówki audi można kupić za ok. 200zł. Także po 2 sezonie masz felgi jakby gratis :>

Opublikowano

Lepiej kupic drugi komplet felg na zime. Przy zmianach opon miedzy sezonoami felgi sie zuzywaja. I kiedy chcesz sobie zmieniasz nie martwiac sie o kolejki u wulkanizatorow :)

Opublikowano

Lepiej kupic drugi komplet felg na zime. Przy zmianach opon miedzy sezonoami felgi sie zuzywaja. I kiedy chcesz sobie zmieniasz nie martwiac sie o kolejki u wulkanizatorow :)

:) no wszystko się zgadza ale.. wyważyć trzeba po każdym sezonie ..............

Opublikowano

Lepiej kupic drugi komplet felg na zime. Przy zmianach opon miedzy sezonoami felgi sie zuzywaja. I kiedy chcesz sobie zmieniasz nie martwiac sie o kolejki u wulkanizatorow :)

:) no wszystko się zgadza ale.. wyważyć trzeba po każdym sezonie ..............

Naprawdę trzeba wywarzać co sezon?

Opublikowano
Naprawdę trzeba wywarzać co sezon?

Przed założeniem kół dobrze jest się przyjrzeć czy ciężarki czasem nie odpadły. Druga sprawa to że jak będzie coś nie tak to jak będziesz jechał powyżej 120 km/h to będziesz czuł drgania na kierownicy i to będzie znak że trzeba będzie wyważyć. Ja ostatnio w jednym aucie z ciekawość podjechałem sprawdzić po chyba 3 latach czy są dobrze wyważone chociaż żadnych objawów typu drgania itd. nie było, okazło się że wszystkie koła są ok i żadnego nie trzeba było wyważać, więc jak się nic nie dzieje to tylko ciśnienie sprawdzić i jeździć.

Opublikowano

Lepiej kupic drugi komplet felg na zime. Przy zmianach opon miedzy sezonoami felgi sie zuzywaja. I kiedy chcesz sobie zmieniasz nie martwiac sie o kolejki u wulkanizatorow :)

:) no wszystko się zgadza ale.. wyważyć trzeba po każdym sezonie ..............

Naprawdę trzeba wywarzać co sezon?

warto jest przewazyc zanim zalozysz, bo potem jak zacznie Ci drgac w trakcie jazdy to Cie ch... strzeli ze musisz odnowa jechac i wywazac , po co dwa razy te kola zakladac. :wink4:

Opublikowano

A Ja smigam Na Uniroyal MS 66 Plus Juz drugi sezonik bedzie a spisuja sie znakomicie i niesa głosne,pracuje na skandynawji i tam wiecie sniegi i deszcze sa....Pełne zadowolnie!!!!!

Opublikowano

goodyear ultra grip 7 są rewelacyjne :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.