Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Polecane opony zimowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

kolego zapomnij o bieżnikach szybciej niż o nich pomyślałeś

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Wyświetleń 544,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

kolego zapomnij o bieżnikach szybciej niż o nich pomyślałeś

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

OKi ale jakieś konkrety?

Opublikowano

Dlaczego nie możesz założyć na zimę jednego z zaleconych rozmiarów przez producenta, tylko kombinujesz?

no bo profil 55 będzie lepiej wyglądał w stosunku do 60. Chyba że mi się tylko wydaje
Jeździsz wyglądem? Dla mnie liczy się zgodność dla ubezpieczyciela, brak przekłamania licznika i cena opony w normalnym popularnym rozmiarze.

A dlaczego niby mają być przereklamowane? Kleber to porażka.

Poza tym, widać, że nie szukasz, bo kilka postów wcześniej był poruszany temat tych opon.

A ja tam miałem Klebery i bajka :wink: Te co miałeś to były HP1 chyba
No ta, HP1. Poracha.
Opublikowano

pływają ,chuczą, po czasie biją i są nie do wywarzania.

nadają sie jedynie na duży śnieg i niskie predkości.

ale wiesz zawsze znajdą sie zwolennicy

Opublikowano

Dlaczego nie możesz założyć na zimę jednego z zaleconych rozmiarów przez producenta, tylko kombinujesz?

no bo profil 55 będzie lepiej wyglądał w stosunku do 60. Chyba że mi się tylko wydaje
Jeździsz wyglądem? Dla mnie liczy się zgodność dla ubezpieczyciela, brak przekłamania licznika i cena opony w normalnym popularnym rozmiarze.

A dlaczego niby mają być przereklamowane? Kleber to porażka.

Poza tym, widać, że nie szukasz, bo kilka postów wcześniej był poruszany temat tych opon.

A ja tam miałem Klebery i bajka :wink: Te co miałeś to były HP1 chyba
No ta, HP1. Poracha.

No tak masz rację, zgadzam się z Tobą. Na dodatek profil 60 na zimę będzie lepszy i lepiej wypełni nadkole. Może macie jakieś godne polecenia sklepy internetowe gdzie kupie w rozsądnej cenie Nokian WD R4?

Opublikowano

No tak masz rację, zgadzam się z Tobą. Na dodatek profil 60 na zimę będzie lepszy i lepiej wypełni nadkole. Może macie jakieś godne polecenia sklepy internetowe gdzie kupie w rozsądnej cenie Nokian WD R4?

Rozsądnej czyli jakiej?Na wiosnę kupiłem WR D4 w Norauto w cenie gdzie wszystkie internetowe sklepy ze skąpcem na czele się chowały :) :wink:

Opublikowano

gdzie jeszcze poza oponeo mozna kupić tanio dobre nowe opony?

Opublikowano

no ostatnio na oponeo bym powiedział ze się nie opłaca.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Też mi się tak wydaje, dlatego szukam alternatywy...

Opublikowano

ostatnimi laty kupiłem na oponeo sotto zero komplet i 16szt dunlopa.

ale w tym roku chcialem kilupic zimówki na b5 continental ts 850.

u nich około 350zł

a kipiłem u znajomego wulkanizatora po 280zł. wiec róznica nie mała.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

No tak masz rację, zgadzam się z Tobą. Na dodatek profil 60 na zimę będzie lepszy i lepiej wypełni nadkole. Może macie jakieś godne polecenia sklepy internetowe gdzie kupie w rozsądnej cenie Nokian WD R4?

Rozsądnej czyli jakiej?Na wiosnę kupiłem WR D4 w Norauto w cenie gdzie wszystkie internetowe sklepy ze skąpcem na czele się chowały :) :wink:

Kupiłeś opony zimowe na wiosnę żeby taniej dorwać?

Tutaj są po 360/szt

http://www.norauto.pl/opony/zimowe/osobowe/opony-zimowe-205-60-16-h-3

Opublikowano

no właśnie nie.

kupiłem w tamtym tygodniu.

opony z tego roku .

hmm. nie dopatrzyłem ze pytanie bylo do Mirka.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lysy-wr400

Opublikowano

301 zeta za sztukę 205/55/16.Uważam,że cena dobra.Na oponeo były w tym czasie od 310.Kupiłem w lutym.Stare miałem do wywalenia.Ale że zima była jaka była a jest Q to w końcu ich nie założyłem.

Opublikowano

To dobrą cenę wyrwałeś. U mnie na wlepce na boku drzwi jest 205/60/16 to szukam w takim rozmiarze ale ceny od 350 w górę

Opublikowano

Uroki B8 :wink:

Opublikowano

Ja nie rozumiem czemu praktycznie we wszystkich innych samochodach jest rozmiar 205/55 (przy feldze 16) a w B8 jest 205/60?

Opublikowano

Witam,

Mam problem pomiędzy nokian wr d4 a continental ts850.

Nie wiem które opony wybrać, nokian przypadkiem nie ma rantu ochronnego , a continental ma?

Opublikowano

Ja nie rozumiem czemu praktycznie we wszystkich innych samochodach jest rozmiar 205/55 (przy feldze 16) a w B8 jest 205/60?

Zapytaj w Ingolstadt.
Opublikowano

Ja nie rozumiem czemu praktycznie we wszystkich innych samochodach jest rozmiar 205/55 (przy feldze 16) a w B8 jest 205/60?

Dlatego, że od zawsze nowsze samochody mają coraz większe rozmiary podstawowe kół. Standardem była 16tka gwarantująca kompromis między komfortem i prowadzeniem- można było założyć balon w 15", albo niższe profile w 17 i 18". Teraz podstawą jest 225/50R17 albo i często chociażby 245/40R18 lub nawet 245/45R18- przeliczysz taką oponę na 16", to wychodzi właśnie balon typu 215/60, 225/55 i podobne. 205/60R16 jest już rozmiarem względnie typowym teraz.

Drugi aspekt- typoszereg opon o średnicy zewnętrznej takiej jak 205/55R16 (głównie 195/65R15, 225/45R17, 225/40R18 i inne) zrobił się już bardzo popularny i przez to tani- a to producentom nie jest na rękę, dlatego co jakiś czas wymyślają zupełnie nowy rozmiar. Np nowe Mondeo i opony 235/50R17 których brakowało na rynku przez dobre pół roku od premiery samochodu i ludzie nie mogli kupić zimówek (premiera była jesienią), bo do tej pory praktycznie nikt takich nie produkował...

P.S.

Oczywiście można zastąpić 205/60 zwykłym 205/55, tylko że licznik przekłamuje, w niektórych markach ESP nie działa do końca poprawnie, a ubezpieczyciele w razie "w" coraz bardziej lubią podpierać się niewłaściwym doborem opon do pojazdu. Warto za 200-300zł? Chyba nie.

Opublikowano

Dziękuje za obszerny post. Wybór jest prosty 205/60/16 :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.