Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana RADIA na nie fabryczne


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam adapter phonocar i taki też polecam, cenowo 59-79zł na alegro dla systemu nokia, a ten niewiem jak działa, bo mozesz trafic na taki gdzie sygnał przód/tył nie będzie regulowany z poziomu radia, mało tego tył będzie grał ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam phonocar pod nokie i działa bez zarzutu, regulacje przód/tył mam w radiu i wszystko działa dobrze, kupowałem coś takiego

http://carhifi24.pl/katalog/375_adapter___systemy_aktywne__bose/1772_phonocar_adapter_audi_goniki___ty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zamówione jak przyjdzie przetestuję i napiszę. Dzięki chłopaki!


Dobra adapter jest ale nadal nie gra. To wina tego samotnego uciętego niebieskiego kabelka. Gdzie mam go podłączyć chłopaki żeby grało?Phonocar-4-190-Interfaccia-Autoradio-Aud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jestem laikiem i nie lubię sie w kabelkach bawić wiec możecie mi wytłumaczyć tak na chłopski rozum najlepiej ze zdjęciami. Będę bardzo wdzięczny.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem PW ale jakie masz radio, typ model itp to może dojdziemy gdzie jest remote.[emoji12]

Chmmmm no te remote lub automatyczna antena podaje plus do załączenia wzmacniacza.Tak na skróty bo faktycznie uruchamia przekaźnik.

Czyli trzeba szukać pinu w radiu który ma plus po włączeniu i nic po wyłączeniu.

A opisane w radiu jest na ogół właśnie remote lub aut. ant.

Sorry za niezrozumiały język ale 5 nocek pod rząd często mi nie służy dobrze na mózg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1166427400_1377124693.jpg

Przetnij w tamtym miejscu ten kabelek który zaznaczyłem(biało niebieski) i od strony radia przylutuj do niego kabelek remote idący do wzmacniacza .

to jest odnośnie JVC, czasem tez biały kabelek robi za remote


84_1238330014.jpgw pionieerze też jest to kabelek niebiesko-biały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może juz było i ponowie. Ale kupiłem radio pioneer mvh-170ub i moduł z allegro, dokładnie ten: http://allegro.pl/show_item.php?item=5050102623#tabsAnchor

Po podłączeniu wszystkiego tył nie gra..

Z tego co widziałem nie mam wiszące kabla remote Control a jedyny jaki podłączyłem z niebieskim w kostce to zasilanie separatora anteny.

Może coś wymyślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej był oryginalny chorus, ale głośnik z tyłu nie miał wzmacniacza - ktorys z poprzednich właścicieli zapewne go zabrał.. więc głośniki nie grały..

Edytowane przez Bartas93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupiłeś wzmacniacz do A4 B5 i podłączyles w kostkę i lipa.

W kostce wzmaka powinny być dwa plusy.Jeden cały czas bezpośrednio z akumulatora a drugi po włączeniu radia z tego kabelka co go do separatora podłączyles i jeszcze ten moduł tam musi być podłączony.

aa2c8a543727d149cd05f2ec8bed62ce.jpg

Widzisz przy tej czerwonej kostce jest izolacja, ten kabelek też musi iść do niebieskiego aut.Antena bo to zalaczenie wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli niebieski kabelek z czerwonej kostki podpinam pod niebieski w ISO? Po południu wstawię zdjęcie tego jak wygląda to u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na skróty to do tego niebieskiego z radia idzie separator anteny, ten z czerwonej kostki i zasilanie modułu. 3 do niebieskiego i gra muza.[emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda

247a4a0c55d948a59be02ec10bf7262c.jpg

4bfc969380943664256e384bafc9ded9.jpg

0833c44807bae000c6d1e1a7771d4f40.jpg

Jak zmostkowalem remote Control z czerwoną wtyczka kabelkiem to dalej nie grało juz jestem w kropce

Edytowane przez Bartas93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podłączony przyszedł z allegro. Moduł ma zalaczac tylne głośniki. Wkurzyłem się i w wolnej chwili pociągne wiązkę do tylnych głośników i ominę wzmacniacz, który nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj. Nie musisz ciągnąć wiązki bo ja masz.

Wytnij wzmacniacz i w kostce wzmacniacza są te trzy przewody co są w tej białej wpietej do czerwonej. Wykorzystaj je na lewy, prawy i wspólny minus.

Może masz uszkodzony wzmacniacz.A konkretnie przekaźnik w nim?

Hm a i na drugi minus można ten od zasilania wykorzystać.[emoji12]

Tylko uważaj bo przy wzmaku któryś to stały plus z aku żebyś bum nie zrobił.

A właśnie ciekawe czy jest tam plus może bezpiecznik gdzieś yebnol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Takiego mam w życiu pecha że b5 na oczy nie widziałem prawie. Wszyscy dookoła męczą mnie B6 i B7 lub innymi markami.

We wzmaku powinien być minus, stały plus, plus z tego remote radia, lewy i prawy głośnik plus, wspólny minus

Czyli chyba 6 kabli.

Ogólnie to często siada przekaźnik w środku wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem w miarę wszystko - jeżeli do środy nie ogarnę drugiego wzmacniacza.. to ominę go i podłączę głośniki bez niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...