Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana RADIA na nie fabryczne


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Kowi87 dzięki za link ale to jest tylko adapter pod tylne głośniki a przednie będą grać czy też trzeba jakiś adapter ?

---------- Post dopisany at 14:52 ---------- Poprzedni post napisany at 14:30 ----------

będę chciał zmienić radio na takie Blaupunkt Sydney 220 BT Bluetooth in car radio stereo USB MP3 AUX input for iPod | eBay

do tego będę potrzebował " obudowę " AUDI TT/A2/A3/A4 CD/RADIO STEREO FASCIA/FACIA PLATE KIT | eBay

antenę ? Audi A4 B5/B61995 - 2006 Aerial Adaptor Amplified Fakra ISO Cable Lead PC5-52 | eBay

taka kostkę ? PC9-401 & PC5-90 AUDI A4 1995 ONWARDS ISO & AERIAL PLUG & PLAY ADAPTOR KIT LEAD | eBay

co jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie idą bezpośrednio z radia i nie wymagają żadnego adaptera, no chyba, że masz BOSE.

---------- Post dopisany at 14:06 ---------- Poprzedni post napisany at 13:54 ----------

Jak dla mnie to przesadzasz z tymi zakupami i to ostro. Żaden "pseudo" wzmacniacz anteny a raczej separator ci nie jest potrzebny. Podłącz i sprawdź czy działa a dopiero jak nie będzie działać to się o taki zamartw. Mi w Blaupunkt Toronto 410BT nic a nic ze stacjami się nie psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, u mnie pionieer bez sepratora tez daje rade, gorzej tylko z anteną bo smieniłem na sirio triflex i ma gorszy zasięg, ale ja radia nie słucham:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dajesz za to radio?

Może zamiast niego kup właśnie Toronto 410 lub 420BT, które mają wyjścia RCA i problem zamknie się o wiele taniej. Policz to sam.

Koszt tego co kupujesz + te wszystkie dodatki = ileś tam.

Kosz tego co polecam + aż 2 rzeczy za ~10zł łącznie = ileś tam i porównaj co lepiej.

Szczególnie, że to radio co pokazałeś ma tylko wejście USB na przednim panelu co traktuję jako projektancką pomyłkę.

410 ma też na przednim, ale ma też wejście kart pamięci pod panelem. Za to 420 ma USB z przodu, z tyłu na kablu i kartę pamięci.

---------- Post dopisany at 14:15 ---------- Poprzedni post napisany at 14:10 ----------

Aaaa, weź też pod uwagę, że jeśli masz aktywny tył to powinien on iść przez wyjście liniowe.

Te adaptery dają zwykłe głośnikowe wyjścia na wzmacniacz co nie jest dobrym pomysłem IHMO.

Dodatkowo uważam, że te 60-70zł za scrossowanie kabelków i włożenie w jakąś czarną obudowę co ma niby symulować kosztowność tego czegoś jest zwykłym nabijaniem w butelkę. Jeśli takim stwierdzeniem psuję komuś z forum biznes lub się mylę to spokojnie, usunę ten wpis.

Jakbyś kupił Toronto 410 lub 420 to masz wyjście liniowe na chinch i po kłopocie a to radio co pokazałeś liniowe ma na kostce C1, więc szukałbym innego adaptera lub sam taki zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z tego co zauważyłem, jak kupuj sie te adapterki po ok 40zł to wszystkie 4 głosniki sa regulowane razem w faderze przód tył, adapter ten z opisu co mam u siebie nie daje tego problemu, mam regulacje na wszystkie strony z poziomu radia tak jak było w fabryce, mało tego dużo adapterów sprzedawnych na alegro to samoróbka gdzie tył gra wyraźneij ciszej, a TAK BYC NIE MOZE:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się jednak zdecyduję na tego Blaupunkt Toronto 420BT. to na razie kupić samo radio z tymi przejściówkami po bokach żeby dobrze siedziało w desce i na razie nie kupować żadnej anteny ? a co z kostką ? mam kupić czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja myślałem, że mam tył ciszej, ale to było z winy sprawdzania z poziomy siedzenia kierowcy. Po wsadzeniu łba gdzie trzeba wszystko gra na dobrym poziomie.

Fakt też, że oryginalnie np concert miał tak zgraną głośność na line-out ze wzmacniacze aby wszystko grało równo. Z nieori bywa problem.

---------- Post dopisany at 14:28 ---------- Poprzedni post napisany at 14:25 ----------

chyba się jednak zdecyduję na tego Blaupunkt Toronto 420BT. to na razie kupić samo radio z tymi przejściówkami po bokach żeby dobrze siedziało w desce i na razie nie kupować żadnej anteny ? a co z kostką ? mam kupić czy jak ?

Znaczy wiesz, możesz tamto radio brać, tylko, że te adaptery bym przemyślał.

Toronto ma wyjścia chinch, więc i wystarczyłby ci ten tani adapter.

Tamto radio co pokazałeś ma line out tylko na kostce miniISO i potrzebowałbyś takiej małej hybrydy, której nie wiem czy znajdę, ale szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie chcecie z kostkami, ja polecam phonocar, wszystko działa jak fabryka P&P(na wszystko masz wpływ z poziomu radia), a z tego wątku mozna sie doczytac że nie wszystkie adaptery tak działają:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego Blaupunkta bez wyjścia chinch najtaniej to wyszłoby kupić żółtą kostkę MINI ISO z 4 pinami.

MINI_ISO_zolte.jpg

Do 4 pinów zaciskasz z jakieś 10-15cm kabelka i wlutowujesz je w ori wtyczkę MINI ISO wyprowadzając tym samym takie wyjścia jak:

Pin C1-3 - LineOUT MASA

Pin C1-4 - LineOUT Lewa

Pin C1-5 - LineOUT Prawa

Pin C1-6 - LineOUT +12V wzmacniacz

Taki mały adapter jest potrzebny ponieważ inne wyjścia z radia na MINI ISO nie mają tych samych funkcji jak ori instalacja i coś coś albo nie będzie po prostu działać, więc nie ma problemu albo będzie się gryzło.

---------- Post dopisany at 14:46 ---------- Poprzedni post napisany at 14:37 ----------

Kowi, wiadomo. Jak ktoś się nie chce bawić albo nie wie jak to najlepiej jak kupi i zamontuje to co polecasz.

Ale jak ktoś ma wiedzę i chęci to może coś zrobić samemu o wiele taniej :)

Ja taki "adapter" jak pokazany wyżej u siebie robiłem dla radia toronto 410, ale nie na kostce mini iso bo ono ma lineout tylko na chinch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to chodzi koledzy że ja nie mam zielonego pojęcia na temat radia... więc chyba będę musiał kupić to co Kowi poleca albo zostać przy serii czego nie chce... znalazłem coś takiego jeszcze u siebie na ebay w uk Phonocar 4/136 High Level Adaptor Car Audio Convert Speaker to RCA low level | eBay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem kompletnie zielony w sprawach car audio.

Czy takie coś wystarczy do podłączenia niefabrycznego radia? Audi A4 S4 B5 95-99 adapter iso złącze kostka Łódź (3917242728) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ?

I kupując to mam się stosować do instrukcji z postu pierwszego?

A jeśli np będę chciał założyć radio tańszą opcją czyli mini iso Adaptor gniazdo Mini iso-2 Wtyki Rca Audi/VW/Skoda (3885534791) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. gdzie kupić tę złączkę do podpięcia kabelka sterującego wzmacniaczem, który zasila głośniki tylne i głośnik basowy w bagażniku i czy ona jest wgl potrzebna jak nie mam subofera ani żadnej tuby?

Ps mam podstawowy system audio Nokia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reizen, nie kojarzę czy były wersje bez aktywnego tyłu, ale jeśli tak to żadne kable nie są ci potrzebne, wystarczą te małe czarne zaślepki.

Bo te kable są potrzebne aby grał tył, a tył jest zasilany wzmacniaczem, znaczy 2 tylne głośniki i subwoofer będący w nadkolu bagażnika.

Jeśli masz tył aktywny to oczywiście jest potrzebne ci jakieś adaptery tylko pytanie co za radio planujesz wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam podstawowy system Audio czyli 2 głośniki z przodu drzwiach i 2 w tylnej półce nie potrzebuje żadnych adapterów ? I wystarczy ta wiązka kabli która jest w zestawie to każdego radia i wystarczą mi te podstawowe kable + plastikowa ramka?

Jeśli tak to kamień z serca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tył aktywny to oczywiście jest potrzebne ci jakieś adaptery tylko pytanie co za radio planujesz wsadzić.

A najlepiej jakbyś zrobił zdjęcie kostek w samochodzie.

Jeśli w tej brązowej kostce są tylko 4 przewody to znaczy, że tył gra z LINE-OUT, czyli jest aktywny (za wzmacniaczem)

12349765714_472a18eb76.jpg

---------- Post dopisany at 20:39 ---------- Poprzedni post napisany at 20:37 ----------

Jeśli przewodów jest 8 to nie potrzebujesz żadnych adapterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brać ten: Audi A4 A6 A8 A3 TT tylne glosniki subwoofer M004 (3898809730) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. czy ten Moduł do AUDI tylne głośniki złącze MINI ISO (3962580140) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ?

btw. ktoś byłby na tyle uprzejmy i zapodał mi fotkę kabli w tych kostkach mini iso w zestawie "nie BOSE" ? bo mam oczywiście je obcięte i nie wiadomo który kabel gdzie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. ktoś byłby na tyle uprzejmy i zapodał mi fotkę kabli w tych kostkach mini iso w zestawie "nie BOSE" ? bo mam oczywiście je obcięte i nie wiadomo który kabel gdzie ;/

Coraz bardziej leniwe te nasze społeczeństwo. Kilka postów/stron wcześniej było. Reszta w temacie o wymianie FIS. Wszystko tylko na tacy.

Tutaj oczywiście wyjęte piny, ale fota jest.

11289923646_19ae0750d7_m.jpg

Tutaj słaba fota, ale cóż poradzić.

11289924866_cb3b0ec686_m.jpg

A tutaj prawie nic nie widać. oh joj.

11290007293_86168e56c5_m.jpg

No, ale tutaj widać prawie wszystko.

12349765714_472a18eb76_m.jpg

Wyraźniej nie zrobię bo zimno i nie rozbieram plastików w takich warunkach.

9268247979_2a5e91d443_m.jpg

Oczywiście rozpiska jest dostępna bez problemów, ale pewnie szukasz kolorów.

9271026940_654885826c_m.jpg

9347445160_e226deecdf_m.jpg

9347445294_a0b92c5626_m.jpg

9347445084_ea3bc42118_m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze panowie, obadałem ta sprawe u mnie z zasilaniem, i jest stałe 12+ i jest 12+ po kluczyku, ale radio po wyciagnieciu kluczyka zapomina kodu. To wada radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...