Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana RADIA na nie fabryczne


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

a jak masz z faderem na strony?, bo z tego co pamietam to ta kostka z ostatniego zdjecia gra jednakowo na stronach P+T

albo inaczej, tył gra cały czas ciszej niz przód i nie ma płynnej regulacji miedzy tyłem a przodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak, że to radio ma normalne wyjścia głośnikowe po własnym wzmacniaczu i cztery wyjścia liniowe przez RCA osobno na tył i osobno na przód, no i standardowo SUB-OUT regulowany częstotliwością i gainem, ale tego oczywiście nie podłączyłem. Łączyłem oczywiście tylko REAR OUT przez RCA.

Daje się oba rodzaje wyjść bez problemu regulować głośnością, FADERem i BALANCEm, ale chyba wzmacniacz radiowy daje mocniej od ori z bagażnika ponieważ tył gra chyba nieco ciszej. Fader na R2,R3 i już słychać tył równo z przodem, ale siedząc z przodu. Wróciłem na 0 bo siedząc z tyłu bez problemu dobrze słychać.

Nie chce mi się teraz bawić w nowy wzmacniacz i wszystkie głośniki puścić przez niego, za zimno. Jeżdżę głównie w dwójkę, więc wszystko gra jak należy a najbardziej zależało mi aby mieć odbieranie rozmów przez radio. Jeśli już coś bym teraz robił to wymieniał głośniki na nowe bo te swoje lata mają no i do najlepszych nie należą. Jakie tam są w ogóle średnice głośników?

---------- Post dopisany at 12:35 ---------- Poprzedni post napisany at 12:34 ----------

Jeszcze widzę, że producent pomyślał i radio po włączeniu bez kluczyka samo wyłączy się po godzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11,5 przód i 15,5 tył, przyjmujesz że to 13 i 16ki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to super bo mam takie.

Czuję, że zrobię to na święta jak pojadę odwiedzać starszyznę plemienia. Mam świetne głośniki na zamianę na przód. Leżały nieużywane przez długi czas, ale po zakupie Lupo dla mamy przydały się i musiałem je wstawić bo nie miała tam nic poza sykami.

---------- Post dopisany at 12:44 ---------- Poprzedni post napisany at 12:40 ----------

A subwoofer jaki ma? Byłoby super jak 20cm bo takie mam wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 bądź 12cm:decayed: juz nie pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcza, takiego malutkiego nie mam :P

Ahaa, bo się już kiedyś spotkałem z tym, że różnie się przyjmuje rozmiarówkę i bywają z tego problemy.

Mówimy o średnicy zewnętrznej głośnika, średnicy otworu czy rozstawie przekątnym śrub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem zdjęć na alledrogo, ale mało co widać. Daje się tam wsunąć rękę i metrówkę, więc sobie to sprawdzę później.

Plan na następne dni to ramka od Chorusa, klej, szpachla i jedziemy. Otwór już ładnie wycięty, więc zostaje zabawa z zalepianiem.

---------- Post dopisany at 14:29 ---------- Poprzedni post napisany at 13:33 ----------

BTW. Dostałem do radia gratis - separator i przejściówkę na VW, ale oczywiście radio gra świetnie bez separatora.

---------- Post dopisany 09-12-2013 at 21:16 ---------- Poprzedni post napisany 03-12-2013 at 14:29 ----------

No mam i prawie koniec prac. :decayed:

Jeszcze tylko tak na szybko napiszę małe co nieco dla potomnych.

Był standardowy Blaupunkt Concert M4:

11289929646_13bbbc3421.jpg

Wyciągamy wszystko jak należy włącznie z przewodami.

11290007293_86168e56c5_m.jpg

Aby odblokować PINy kostki prądowej trzeba dodatkowo wysunąć żółtą blokadę, inaczej wtykanie np. agrafki nie wystarczy i PINy nie wyjdą.

11289953234_4fdfdc1d30_m.jpg

Od kostki prądowej gdzie wychodzi sterowanie anteną prowadzimy przewód bo pewnie go nie ma i łączymy z przewodem w kostce miniISO gdzie jest +12V dla wzbudzenia ori wzmacniacza. Tak samo dolutować należy kable RCA (Chinch). Ekran RCA do LINE-OUT GND (w instalacji to fiolet) no i odpowiednio LEFT (biały) i RIGHT (czerwony lub żółty, w instalacji żółty) LINE-OUT zgodnie z rozpiską ori instalacji.

11289924866_cb3b0ec686_m.jpg11289923646_19ae0750d7_m.jpg

Teraz zostało przygotować ładną ramkę coby się nie bawić w zamienniki i boczne zaślepki. Bardzo przydatne okazało się zrobienie mocowania z drewnianych klocków. Idealne rozwiązanie aby sztywno przytrzymać ramkę do przycinania i szlifowania.

11289908266_00481b078f_m.jpg11289926586_1008c24671_m.jpg11289920986_8629dbf11b_m.jpg11289997113_2f37ceff2f_m.jpg11289943824_4c48a050db_m.jpg11289917826_cfb7c86c11_m.jpg

Po wstępnym przyszlifowaniu i przygotowaniu zaślepek z przycisków czas wszystko spasować i skleić. Aby szpachla chwyciła trzeba było przyciski wkleić nieco głębiej, nie miałem modelarskiej a ta by lepiej zaklejała wąskie szczeliny a tylko taką do plastiku, więc trzeba było dać jej nieco miejsca. Po zaszpachlowaniu oczywiście trzeba wszystko zeszlifować. Ja w tym dobry nie jestem, ale jakoś poszło.

11289996083_21c7353edc_m.jpg11289916886_40d9866d15_m.jpg11289992983_e2d2c16315_m.jpg11289864245_effe5f7c2b_m.jpg11289862905_def9e893f6_m.jpg11289982983_6f300703a4_m.jpg

Kilka warstw czarnego, matowego Novola, który został z innych robót i można cieszyć się efektem.

11289862595_65a1ab3f8a.jpg

11289936904_b2e4bbf1bf.jpg

11289987343_8545c00c94.jpg

Wejścia dla "wyjmaków" też zaszpachlowałem co dało możliwość wstawienia ramki również do góry nogami a coś mnie lewa strona wyszła brzydziej, ale po założeniu odwrotnie nie widać tego z perspektywy kierowcy.

11289929646_13bbbc3421.jpg

11289854935_a1469b3af5.jpg

Zostało tylko przykleić bolce do ramki aby wtykała się w zatyczki od "boczków" dla nieori radia. No i jeszcze chyba dam z 1-2mm dystans aby radio nieco wystawało. Teraz jest niby idealnie równo z ramką, ale lepiej się prezentowało jak nieco wystawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się podczas prac okazało, że nie byłem z tym pomysłem pierwszy bo chciałem wygooglać ramkę z tych jednoczęściowych, były takie na alledrogo, ale coś wywiało, to jeden z rezultatów to było pięknie wkomponowane radio Pioneera.

Ale wysunąć jednak będę musiał, na grubość przycisków czyli ten max 1mm bo zatyczka od USB teraz zahacza o panel. Jak już wyprowadzę USB przez tył to nie będzie problem, ale pozostanie przycisk ściągania panela, który teraz jest nieco za głęboko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mogę znaleźć linka, miałem gdzieś zapisanego i chyba wywiało po ccleanerze i kolegach bo rejestr musiałem naprawić. Mam na dysku to mam nadzieję, że jak to jakiś forumowicz jest jego autorem to się nie obrazi, że mirrora wrzucę.

---------- Post dopisany at 22:02 ---------- Poprzedni post napisany at 22:00 ----------

11296346846_45449ac961.jpg

11296386544_0941321e2d.jpg

---------- Post dopisany at 22:04 ---------- Poprzedni post napisany at 22:02 ----------

Chociaż jak tak teraz patrzę to moje się lepiej kolorystycznie komponuje. Przyciski są czerwone. W nocy zostaje tylko niebieski ring i biały wyświetlacz, który chcę przerobić na czerwony a ring jeśli nie jest przez niebieski plastik to też na czerwono. Ano, jeszcze przycisk odbierania rozmów jest zielony, ale to raczej dobrze ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego elegancko to wyszło :kox: a że nie miałem ramki a chorus leżał w garażu to też wziąłem się do roboty , jutro musze doszlifować , poszpachlowac i pomalować :naughty:

IMG_7194.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup1::thumbup1::thumbup1:

:brawo::brawo::brawo:

aha, bo chyba nie napisałem. Na te małe miejsca najlepsze było uciąć ten dłuższy przycisk. FM, AM, TP, RDS, AS i co tam jeszcze na nim jest i go odwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko to narazie wsadzone tylko jest , jutro będe kleił jak będzie docięte na gotowo:wink: a powiedz mi od tyłu wycinałes cos czy reszta pasuje normalnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW.

Ramka jest raczej z <PA> czyli Poliamidu, nie wiem z czego przyciski. Do klejenia na szybko znalazłem jakiś klej DRAGON'a do tworzyw sztucznych,ale PMMA (pleksi), ABS, PCW. Poxipol może mieć problemy z tworzywami sztucznymi, ale i ten dragon słabo klei i długo wiąże, chyba za długo leżał. Najlepszym spoiwem okazała się sama szpachla.

---------- Post dopisany at 23:37 ---------- Poprzedni post napisany at 23:33 ----------

spoko to narazie wsadzone tylko jest , jutro będe kleił jak będzie docięte na gotowo:wink: a powiedz mi od tyłu wycinałes cos czy reszta pasuje normalnie ?

Od tyłu w sumie nic nie ruszałem. Wycięte jest tylko to co w zakresie samego otworu było. Te rurki po bokach na śruby zostały. Tutaj wszystko będę zmieniać dopiero jak będę miał dremel pod ręką i dotnę tył ramki aby ładnie naszedł na adaptery nieori radia.

Audi-radio572177.jpg?osCsid=84c0268ad04d8b7f250c33b2fd12c01f

Te dwa boczne plastiki mają wystające elementy u góry i na dole co idealnie dociska koszyczek radia no i jeszcze są w nich rurki w które wtyka się zaślepki. Chcę ten zrobiony panel również wtykać bo na razie nie mam innego pomysłu jak to nieinwazyjnie przymocować.

---------- Post dopisany at 23:52 ---------- Poprzedni post napisany at 23:37 ----------

Jakby ktoś miał zamiar jeszcze pytać w jaki sposób wycinałem ramkę to już tłumaczę, że miałem iść z tym na CNC, ale wyjustowanie to więcej roboty niż to warte no i nie tak łatwo idealnie zrobić to. Tutaj nie ma mowy o pomyłce.

Ramkę miałem jedną, więc i miejsca na pomyłki brak.

Skończyło się skonstruowaniem tego drewnianego trzymadełka, które miałem przymocować na stole do CNC, ale przydało się tak czy siak. Było one niezbędne do CNC ponieważ wrzeciono potrafi zasysać materiał dlatego potrzebowałem czegoś co usztywnia ścianki z obu ich stron.

Na CNC się nie przydało, ale na nim mogłem idealnie odmierzyć suwmiarką wymagane wymiary, głównie te góra/dół. W sumie to delikatnie przejechałem kolcami suwmiarki z odmierzoną wartością po plastiku robiąc rowek i później MEGA DELIKATNIE tapeciak, ale porządnej marki z porządnymi ostrzami tylko dla lekkiego pogłębienia rowków i żyletka na efekt końcowy bo nie rozgina plastiku.

Na boki wchodzi mi panel idealnie pomiędzy słupkami oddzielającymi przyciski.

Na koniec to tylko szlifowanie papierami ściernymi nałożonymi na kawałek drewnianego klocka aby dokładnie wyrównać krawędzie.

---------- Post dopisany 20-12-2013 at 00:33 ---------- Poprzedni post napisany 09-12-2013 at 23:52 ----------

OLI_B5 jak tam prace? Posuwają się do przodu?

Ja trochę modziłem i jutro sprawdzę jak to się sprawuje, ale mam nadzieję, że będzie spoko.

Pisałem już o tym, że teraz mam na równiutko jest ok, ale lekko wystające wcale gorzej nie wygląda no i lepiej przyciskać niektóre przyciski, no i USB łatwiej otworzyć pomimo, że go nie używam.

Aktualnie zaślepki (pokazane na zdjęciu wyżej) dociskają koszyk, ale wymodziłem regulowany dystans co niecały 1mm (grubość karty telefonicznej), więc w razie co daje się dodać segment lub odjąć niepotrzebny.

Sam panel też przemodziłem i teraz nie będzie problemu zamontować go w ten sam sposób do zaślepki.

11456959065_9aa48650e5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowy sposób na obejscie adaptera na tej samej zasadzie działania co kolegi Kwaśniewski

http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_z...0.html;new#new by Aju

Moze ktos podac dzialajacy link bo nie moge tego znalesc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowy sposób na obejscie adaptera na tej samej zasadzie działania co kolegi Kwaśniewski

http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_z...0.html;new#new by Aju

Moze ktos podac dzialajacy link bo nie moge tego znalesc ?

http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/all-aktywny-tyl-adaptera-nieseryjnym-radiu-102733/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na konsole liftową i będe działac na gotowo :wink: a powiedz mi jak to masz zrobione u siebie, wkładasz radio i na to ramke czy wkładasz całosc razem z radiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cienki dystans mam nałożony na koszyk.

Koszyk wsadzony w otwór.

Widoczne na zdjęciu kilka postów wyżej adaptery jak się je przykręci to dodatkowo dociskają koszyk.

Następnie kable trzeba podłączyć i radio wsunąć w koszyk.

Teraz na przykręcone adaptery nakładam ramkę na zasadzie widocznych bolców tak samo jak zaślepki wcześniejsze.

Nie daje się pierw włożyć ramki a dopiero później radia bo otwór w ramce jest wielkości panela radia a nie samego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...