Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana RADIA na nie fabryczne


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

No są plusy, i nie sa ze sobą połaczone. Sprawdzałem. Na rogu kostki jest stały + a bardziej w srodku po zapłonie, tak jak na tym zdjeciu co wkleiłeś. Z radiem łączy sie vag, zadnych błedów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymiękam. Może samo radio coś ma j**nięte albo ten stały plus do niego nie dochodzi.

Sprawdź jeszcze bezpiecznik ten obok kostki, może on coś daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są plusy, i nie sa ze sobą połaczone. Sprawdzałem. Na rogu kostki jest stały + a bardziej w srodku po zapłonie, tak jak na tym zdjeciu co wkleiłeś. Z radiem łączy sie vag, zadnych błedów.

Zamień miejscami plusy (żółty z czerwonym - przynajmniej tak jest ori) Jak to nie pomoże to coś z radiem.

Rozumiem że sprawdzałeś plusy miernikiem i jest tam prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w ori to już sam się zastanawiam bo to jest moja karteczka od Concerta i jest jak napisałem

9271026940_8dea890bf7_o.jpg

12584887795_cf2b0124f9_o.jpg

Stały plus i masa są obok siebie a plus po stacyjce to ten bliżej tego skobelka (blokady), ale np. bywa tak, że podłączając takie np. Sony trzeba zamieniać żółty (stacyjka) z czerwonym (stały). U mnie stały plus to ten czerwono-niebieski gruby a plus po stacyjce to ten cienki czerwony.

Jeszcze tak patrzę na rozpiskę z tego Blaupunkta, którego mam teraz i tam jest jak na zdjęciu poniżej, ale głowy nie dam czy nie zamieniałem tych przewodów.

10136423375_f3db23157e_o.png

10136330994_5b6f791b58_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ORI Blaupunkt Concert jest tak, a według nowego Blaupunkta Toronto już inaczej.

Sprawdź, bo tutaj się nic złego nie stanie jak zamienisz a może radio już też masz 2001 a nie wiem kiedy wprowadzone taką zamianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie na moim radiu jest naklejka ze stały + jest na rogu.

---------- Post dopisany at 14:17 ---------- Poprzedni post napisany at 12:49 ----------

Zamieniłem piny i zadziałalo. Naklejka musi byc od innego radia. Dzieki panowie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie na moim radiu jest naklejka ze stały + jest na rogu.

---------- Post dopisany at 14:17 ---------- Poprzedni post napisany at 12:49 ----------

Zamieniłem piny i zadziałalo. Naklejka musi byc od innego radia. Dzieki panowie za pomoc.

Musialo zadzialac, bo wedlug tych obrazkow trzeba bylo podmienic plusy. Czesta przyczyna gubienia pamieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogo interesowało i chciałby mieć ori instalację do nie ori radia i oczywiście przepłacał tak samo jak w przypadku tego "magicznego pudełka do aktywacji tyłu" to ASO oferuje taki adapter.

OE: 4D0 051 444 B

Jakieś 40-50zł w ASO

Wygląda znajomo? :wink:

cble4d0051444b.jpg

numer 2:

412057200.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybaczcie że zaśmiecam ale nie mogłem się powstrzymać :D

Clarion CZ202ER . Komponuję się z wnętrzem nawet lepiej od Concerta a jeśli chodzi o jakość dźwięku to również bardzo się polepszyła .

out.php?i=744495_20140224-164050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy dobrze wyczytałem w wcześniejszych waszych opisach że przy wymianie radia fabrycznego które ja mam chorus (kaseciak) na np. Pioneer to zasilanie nie będzie działało tak jak w fabryczny chodzi mi o to czy będzie grało bez kluczyka w stacyjce i czy po godzinie grania bez kluczyka się wyłączy bo rozważałem taką opcję zmiany kaseciaka na radio Pioneer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy dobrze wyczytałem w wcześniejszych waszych opisach że przy wymianie radia fabrycznego które ja mam chorus (kaseciak) na np. Pioneer to zasilanie nie będzie działało tak jak w fabryczny chodzi mi o to czy będzie grało bez kluczyka w stacyjce i czy po godzinie grania bez kluczyka się wyłączy bo rozważałem taką opcję zmiany kaseciaka na radio Pioneer

To nie zależy od marki ani modelu radia a od rozpiski PINów, Niektóre radia i to raczej od któregoś roku mają zamieniony stały +12V z tym po stacyjce dlatego też kostki ISO mają na kablu żółtym i czerwonym dodatkowe PINy aby można to sobie samemu przełożyć z czego jeden z nich jest podwójny aby oba plusy idące do radia połączyć, tak jak na zdjęciu poniżej.

123644545_8_1000x700_radio-sony-cdx-gt40u-.jpg

To czy radio się wyłączy po godzinie nie zależy od tych pinów bo to nie instalacja samochodu wyłącza radia a radio samo w sobie, więc jeśli się wyłącza to jest jego własna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazalibyście zdjęcia w dzień jak wyglądają te wasze radia. chodzi mi o te przejściówki jak to z nimi wygląda ;)

---------- Post dopisany 14-03-2014 at 17:06 ---------- Poprzedni post napisany 13-03-2014 at 00:18 ----------

witam kupiłem dzisiaj radio philips ce153dr i pojawił się problem, podłączyłem wszystko i chodzi ustawiłem region, stację itp po wyjęciu kluczyka nie da się uruchomić radia ( brak napięcia ) po włączeniu zapłonu radio ustawia się do ustawień fabrycznych... jak to podłączyć żeby nie tracił zapisanych opcji i dało się włączyć bez zapłonu... kostki mam 2 w zestawie a oto kostki które mam w aucie

20140314_144545_zpshhm43iiq.jpg

20140314_144650_zpslryiummt.jpg

20140314_144701_zpsw5gjwpis.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż kolego kostkę Philipsa. Trzeba będzie zamienić kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ktoś mnie wcześniej prosił o zdjęcia jak moje Toronto 410BT wygląda w nocy to też się pochwalę.

Ekran ma chyba ze dwie opcje podświetlenia, mocno i słabo, więc co kto woli.

13092690593_7e18a6fd9d_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...