Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana RADIA na nie fabryczne


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

przypomniałem sobie że mam takie oto kabelki już one są do wzmacniacza ? 20140315_213623_zps3at2bzr6.jpg

jeszcze jedno żeby radio dało się włączyć bez kluczyka i nie traciło pamięci żeby był cały czas w nim prąd to trzeba kabelki przestawić, są one jakoś nie wiem zaznaczone kolorem czy metodą " prób i błędów ? "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według rozpiski Philipsa żółty to stały plus, czerwony po stacyjce. Musisz wziąć miernik i sprawdzić jak jest w kostce auta (czerwony) czy to jest stały czy po stacyjce ( wydaje mi się ze po Stacyjce) wiec musisz pociągnąć stały plus od bezpieczników i połączyć pod zolty i będzie OK. Nie mając stałego plusa w kostce nic nie zrobisz.

W każdym radiu nie ori musi być stały plus (pamięć) i po stacyjce(auto wł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio " ogarnięte " ale bez kluczyka nie dam rady uruchomić radia tylko po przekręceniu kluczyka żeby dostał prąd ale po wyciągnięciu kluczyka radio nie traci już pamięci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem odpowiedniego tematu dotyczącego mojego problemu, więc wciskam to tutaj.

Może mi ktoś powiedzieć do czego służy brązowy przewód idący równolegle z przewodami zmieniarki?

Domyślam się, że brązowy to masa ale to może być mylące:decayed: Gdzie to wpiąć? Może ktoś z was się z tym spotkał:hi:

DSC_0685.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie głośniki i wzmacniacz polecacie żeby zamontować interesują mnie wasze car audio i wasze modele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wątek jakie radio kupic a co lepsze jaki wzmacniacz i glosniki, to wątek o montazu radia :ściana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna kostka ma wyjście głośnikowe w kostce iso głośnikowej i głośnikowe liniowe w kostce mini iso.

Nie spotkałem się z czymś takim aby radio miało osobne wyjścia dla różnych głośników.

W drzwiach jak masz "syki" to też nie idą przez osobne przewody a jedynie (prawdopodobnie) po prostej zwrotnicy.

Tył jak masz wzmacniacz to też nie idzie osobny bass a jedynie liniowe na głośniki średniotonowe i subwoofer działa z sumy kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeczytałem wszystkie wątki w tym temacie i niestety nie znalazłem rozwiązania na mój problem, który jest następujący... Posiadam Audi A4 Avant z 99roku. Zamontowane radio chorus, nagłośnienie z subwooferem (najprawdopodobniej nokii- taka jest sygnatura na obudowie subwoofera). Na chorusie wszystko gra jak ta lala, ale mam problem z potencjometrem :facepalm: Poprzednik widać miał już inne radio, bo w środku znalazłem tą przejściówkę, co by grały tylne głośniki. Podłączam wczoraj radio JVC, wszystko gra, lecz tylko przód gra ładnie, natomiast im bardziej daję fadder na tył, to głośniki i subwoofer charczą... Nie muszę ustawiać volume na cały regulatror, by charczenie dało się słychać. Myślałem, że mam coś nietak z głośnikami, ale po połączeniu chorusa z powrotem wszystko gra idealnie..... :kwasny: miał ktoś tak, albo wiadomo, co może być przyczyną?

---------- Post dopisany at 07:09 ---------- Poprzedni post napisany at 06:02 ----------

A tak wyglądają moje kable....

2014_05_19_19_27_24.jpg

2014_05_19_19_27_31.jpg

2014_05_19_19_27_37.jpg

2014_05_19_19_27_48.jpg

2014_05_19_19_27_55.jpg

2014_05_19_19_28_02.jpg

2014_05_19_19_28_12.jpg

2014_05_19_19_28_16.jpg

2014_05_19_19_45_15.jpg

2014_05_19_19_45_22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ta kostka dziad albo samo polaczenie remote nie ma odpowiedniego styku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, powiecie mi jakie radio będzie najlepiej pasować do Audi ?

Chodzi mi o to że chcę jak kolega zrobić taką ramkę :

11289854935_a1469b3af5.jpg

I chciałbym aby radio było czarne z czerwonym podświetleniem, USB (żeby była możliwość wyjscia USB z tyłu) i nie wystawało za bardzo, tylko było w miarę równo z ramką . Pomożecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety promocje się nie łączą.

Blaupunkt ma białe podświetlanie wyświetlacza, ale przyciski w pełni czerwone, poza zieloną słuchawką ;)

Ładnie łączy się to z białym podświetlaniem licznika.

Wyjście USB na tył ten model nie ma, ale sprawny elektronik ....

Wyjście na tył i przód ma 420BT.

Innych modeli polecić nie mogę bo i nie szukałem za dużo, ale strasznie ciężko znaleźć radio co nie wygląda jak pojazdy z Gwiezdnych Wojen i ma ładną, prostą linię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile za radio dałeś ? ;D

Możesz podesłać zdj radia w nocy ? jak to świeci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane pół roku na gwarancji za chyba 300-320zł. Nowe to sam widzisz ceny z allegro.

Tylko nie patrz na 400BT bo ono ma wklęsły panel i nie będzie tak dobrze wyglądać.

410 i 420 różnią się tylko pokrętłem w 420 a przyciskami w 410 no i to wyjście na tył w 420.

A to nie ma w tym temacie zdjęć? Chyba kilka postów wcześniej są, np. w poście 260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ook , nie zauważyłem ;)

radio ładne, lecz i cena wysoka ;D

ramkę brałeś ze starego radia czy kupowałeś inna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jak cena, pamiętaj, że to radio ma:

A) Elegancki wygląd

B) to Blaupunkt

C) Bluetooth

D) USB

E) Kartę pamięci pod panelem a nie na panelu.

ano, pokrętło świeci na niebiesko ;/ co też się da zmienić, ale gwarancja, więc zostawiam.

Post 188.

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-wymiana-radia-niefabryczne-97970/index8.html#post3933607

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak do przedlifta chce połozyc liftową wiązke z głosnikami na tył to potrzebuje tylko tego adaptera z 2 RCA tak ?

Wczoraj chciałem to kupic w częstochowie to powiedziała mi babka 39zł a za ten większy 99 :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógł by ktoś wstawić fotkę jak wyglądają u was radyjka nie ori ponieważ przymierzam się już do zmiany bo chorus wariuje z głośnością i mnie denerwuje tylko nie wiem czy taka zmiana nie będzie szpeciła wyglądem auta w środku i czy będzie tak samo ładnie grało jak na oryginale proszę was o dobrą radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógł by ktoś wstawić fotkę jak wyglądają u was radyjka nie ori ponieważ przymierzam się już do zmiany bo chorus wariuje z głośnością i mnie denerwuje tylko nie wiem czy taka zmiana nie będzie szpeciła wyglądem auta w środku i czy będzie tak samo ładnie grało jak na oryginale proszę was o dobrą radę

Może to tak np. wyglądać. Potrzebna ramka po bokach (dwie zaślepki)

032.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...