Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana RADIA na nie fabryczne


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czytam czytam i nic.

Ogólnie potrzebuje info. wiem, że muszę mieć adapter dla audi z modułem. ale dalej mam problem, bo z fot tych adapterów wynika, że ta czerwona kostaka adaptera nie wepnie się do sony które jest w aucie :kwasny: Czy jakiś kabel potrzebuje od radia z inna kostką?? jak tak to jaka nazwa. Teraz jest tam druciarstwo po poprzednim właścicielu, szkoda tłumaczyć. Kostki audi są ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to potrzebny ci włąsnie ten adapter z iSO do mini ISO, sony nie ma jakichś swoich standardów, wszystko sprowadza sie do standardu ISO, no chyba że brakuje ci wiązki radia, bo adapter wpina sie w wiązke a nie bezposrednio w tył radia:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o najważniejszych informacjach:

1) model radia

2) czy masz do niego cokolwiek poza "druciarstwem" i jak to druciarstwo wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to potrzebny ci włąsnie ten adapter z iSO do mini ISO, sony nie ma jakichś swoich standardów, wszystko sprowadza sie do standardu ISO, no chyba że brakuje ci wiązki radia, bo adapter wpina sie w wiązke a nie bezposrednio w tył radia:whistling:

Czyli brakuje mi wiązki radia :decayed: Wiecie gdzie zdobyć?? Radio sony drive.

Gość obciął kable za kostką radia. Połączył kable 2w1 był tu jakiś opis podobnego sposobu(chyba żółty z czerwonym). kilka innych pinów pomieszanych tak, że podobnego opisu tu nie widziałem, po czym wpąił to w ori wtyczki. Ogólnie to grały wszystkie głośniki ale jakoś b.nędznie. W starej audi a4 1995r. w porównaniu z tym grało to super dobrze (zwykły concern i seria głośniki).

P.S Z tego co z nalazłem to ISO ALPINE JVC PIONEER SONY KENWOOD PANASONIC (4319344785) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. powinienem połączyć z tym: Moduł do AUDI tylne głośniki złącze MINI ISO - MX2 (4274258893) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony Drive to tak jakby napisać, że lodówka jest z zamrażalnikiem ;)

Uprzedzając możliwości "Sony Xplode" to tak jakby napisać, że telewizor jest kolorowy i gra w stereo. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tego świadom ale auto się ulepsza więc poza zasięgiem dokładniejsze nazwy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli radio wyłącza sie normalnie po kluczyku to nie powinno być problemów z rozładowanym aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli radio wyłącza sie normalnie po kluczyku to nie powinno być problemów z rozładowanym aku?

tak, działa tak jak fabryczne radio i napewno nie rozładuje aku, a jeśli chodzi o ori radio to nie powinno sie rozkodować, no chyba ze auto nie wyjechało z nim z fabryki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, kupiłem taką przejściówkę http://creativecookie.stronazen.pl/zdjecia/audi/1.jpg mimo, że nie mam bose chciałem sprawdzić czy zadziała i działa powiedziałbym w miarę dobrze, delikatnie wyregulowałem głośność tyłu poza tym delikatnie szumi z tyłu przy wyciszeniu na maksa, zastanawiam się czy zostawić i nie kupić czegoś z allegro, ale chyba wszystkie oprócz phonocar mają te same wady co ta moja. Dodam, ze zakupiłem radio Pioneer mvh 160 ui z tyłu są chyba 4 wyjścia liniowe ale nie bardzo się na tym znam, bo zastanawiam się tez na montażem tej tańszej przejściówki, może ktoś doradzić co będzie lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę monotonny i dalej stoję przy swoim.

TYLKO BLAUPUNKT TORONTO 410 lub 420 :banan::banan:

11289854935_a1469b3af5_z.jpg

Każde z tych odbiorników ma ten swój "kosmiczny" wygląd niepasujący zupełnie do żadnego samochodu. Z trojga złego wybrałbym JVC bo przebija pozostałe BLUETOOTHem i odtwarzaniem FLAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze z przodu mam zamontowane 2x powerbass 16.5cm + syczki tez powerbassa i z tyłu w półce jakieś basowe i ori radio nie wyrabia z tymi głośnikami. Chodzi mi o radio które będzie pasować wyglądem i żeby miało usb/aux/moze sd. Doradzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ;) lecz ori radio nie za dobrze współgra z tymi głośnikami. Chce jeszcze delikatna skrzynie w bagażnik wstawić i to wszystko. Dlatego szukam radia które mnie zadowoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to spoko, że rozumiesz. To jak zrozumiesz, że do doboru jest potrzeba wiedzieć takie dane jak impedancje (radia, głośników), moc wyjściowa radia, moc głośników, ale moc a nie moc muzyczna czy inne marketingowe mocowe wciskacze kitu to wtedy będzie wiadomo co i jak ugryźć.

A jak jeszcze myślisz o skrzyni to podejrzewam, że potrzebujesz porządny wzmacniacz z wyjściami na wszystkie głośniki + sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci mogę polecić PIONEER MVH 160 UI jest naprawdę spoko jutro podeślę fotki jak wygląda w środku, a gra naprawdę rewelacyjnie, jest tez droższa opcja z BT .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam następujący problem od czasu kupna auta gra mi tylko jeden przedni lewy głośnik sprawdzałem w bagażniku i mam subufer firmy NOKIA wieć wyciągłem radio okazało się iż jest adapter kolegi kwaśniewskiego z pierwszego posta na czincz lecz radio jak grało na jeden głośnik tak gra dlaej gdzie leży problem prosił bym o pomoc może podłączone są jakoś zle kable w kstkach radio firmy ALPINE z wyjściem czincz pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja zaś mam pewnie bagatelny problem. Po zmianie radia mam problem z mocą tylnych głośników, używam Radia JVC i adaptera czerwonego z 2xChinch

Radio zakupione to Pioneer MVH-X360BT, posiada ono osobne wyjście na sub. i line-out. Wszystko (prawie wszystko) zostało podpięte jak w poprzednim JVC, czyli, chinche->sub-out/Czerwona kostka pod żółtą od tylnego zestawu głośników/czerwony kabelek.... hmm.. i tu możliwe,że występuje mój błąd. Czerwony kabel wcześniej posiadał złączkę typu trójnik by złączyć czerwone klable od radia, od adaptera i od samochodu razem(rzekłbym "profeska"), aktualnie został wepchnięty pod gumową osłonkę złączki kabla czerwonego (podpięte na partyzanta) z wiązki radia. Fad./loud/eq/nawet częstotliwości sub zostały ustawione poprawnie a głośniki grają cichuteńko.

W czym może tkwić problem? Czytając forum, wygląda to na zbyt słaby dopływ energii do wzmacniacza. Brakuje mi pełni dźwięku do pełni szczęścia ;(

Możliwe, że mam wykorzystać biało-niebieski control ? Jeśli tak to gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...