Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana RADIA na nie fabryczne


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupowałem kiedys ten drugi, ale widziałem w sklepach tez takie krótkie niewiem czy nie był by lepszy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem kiedys ten drugi, ale widziałem w sklepach tez takie krótkie niewiem czy nie był by lepszy :mysli:

Do B6 mnie się rozchodzi nie B5[br]Dopisany: 11 Marzec 2011, 20:20_________________________________________________Concert II chyba ma wejście antenowe takie jak w 1 linku, co nie? Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gniazdo antenowe to maja jedno takie same wiec różnic nie bedzie :wink4: wiec w sumie jakiego byś nie kupił to powinno pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam jest napisane przy jednym Audi < 2002 rok, a przy drugim Audi > 2002 rok.

i to powinno rozwiać wątpliwości :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnić się wolałem. Znalazłem zdjęcie Concerta II od tyłu, wychodzi na to że ten droższy troszkę kabelek muszę kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakiś czas temu podłączyłem nieoryginalne radio do mojej A4 z 2000 roku.

Głośniki grają, lecz tył gra bardzo słabo, nie wspomnę już o subwooferze Nokia.

Co jakiś czas w tylnych głośnikach coś bardzo charczy, charczenie ustaje czasami samo z siebie, czasami w ogóle nie występuje.

Radio podłączyłem bez adaptera, darmowym sposobem opisanym na forum, dwa razy już sprawdzałem czy wszystko dobrze podłączyłem.

Oryginalnie w instalacji auta miałem 3 kostki, brązową, czarną i czerwoną do której dochodzi tylko jeden kabel.

Do czego może służyć czerwona kostka, która u mnie nigdzie nie jest wykorzystana?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, by być 100% pewnym połączenia kabelków zwracam się do Was o pomoc. Mam 4 niebieskie kabelki. 2 wychodzące z radia które ma być "przeszczepione" dawcy A4 B6 z napisem REMO. CONT oraz ANT. CONT (P. CONT), 1 niebieski kabelek wychodzący konwertera anteny oraz 1 niebieski który wychodzi z kostki czerwonej interfejsu który zakupiłem. Wygląda to tak:

14a6bc9ce9bedcf1m.jpg

Wg mnie niebieski kabelek z konwertera anteny podłączyć do niebieskiego ANT. CONT (P. CONT) a niebieski który wychodzi z kostki czerwonej interfejsu podłączyć do niebieskiego z napisem REMO. CONT. Pytanie być może trywialne, ale po to forum, lepiej zapytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, by być 100% pewnym połączenia kabelków zwracam się do Was o pomoc. Mam 4 niebieskie kabelki. 2 wychodzące z radia które ma być "przeszczepione" dawcy A4 B6 z napisem REMO. CONT oraz ANT. CONT (P. CONT), 1 niebieski kabelek wychodzący konwertera anteny oraz 1 niebieski który wychodzi z kostki czerwonej interfejsu który zakupiłem. Wygląda to tak:

14a6bc9ce9bedcf1m.jpg

Wg mnie niebieski kabelek z konwertera anteny podłączyć do niebieskiego ANT. CONT (P. CONT) a niebieski który wychodzi z kostki czerwonej interfejsu podłączyć do niebieskiego z napisem REMO. CONT. Pytanie być może trywialne, ale po to forum, lepiej zapytać :)

Dokładnie tak jak napisałes :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dziękuję za potwierdzenie ;) Czekam na kluczyki do wyciągania radyjka i montuję, pozdrawiam ;)[br]Dopisany: 30 Marzec 2011, 17:31_________________________________________________Koledzy dzisiaj chciałem wymienić radyjko razem z adapterem ale podłączyłem wszystko i nie odpala. ani normalnie ani na zapłonie, wnioskuje, że pewnie trzeba jakiś kabel przepiąć. Chociaż + i - się zgadzają, auto to B6:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak coś modziłes to wywalilo bezpiecznik. Poza tym radio ma 2 przewody +12V do podtrzymania pamięci i jako zasilanie. Oba musza mieć prąd żeby się właczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro oba, to żółty we wiązce radia przełożyć muszę chyba

Nie wiem jak to jest dokładnie w B6. Ale na poczatek podłącz oba przewody pamięć i zasilanie z radia pod stałe +12 i zobacz czy sie wlączy i będzie działać. Jesli tak to wtedy szukaj gdzie sie pojawia prąd po przekręceniu kluczyka i podłącz ten przewód od pamięci pod ten pin i musi śmigac :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastosowaniu adaptera głośniki z tyłu dalej nie działają :/ co może być przyczyną?[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2011, 15:31_________________________________________________podłączenie kabelków tak jak wcześniej pisałem

[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2011, 15:42_________________________________________________Dobra koledzy, temat ogarnięty, wszystko hula. Zostało mi teraz podłączenie radyjko pod zapłon. Tutaj troszkę problem. Po schemacie z concerta picture.php?albumid=66252&pictureid=96015 pod zapłon wychodzi na to że trzeba podłączyć pod "K" (sprawdzałem miernikiem, daje 12V po przekręceniu). Jednak wychodzący z radia żółty kabel (drugi plus) jak go połączę z "K" to nie śmiga radyjko, w ogóle się nie włącza. Teraz żółty jest wpięty razem z czerwonym plusem. Jak to u Was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie ten żółty kabel podłaczasz pod 12V po zapłonie. U siebie miałem podobnie. Ale nie chciało mi sie dochodzic do tego, oba właczyłem pod stałe +12 i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tego 15294d1292011092-skad_wziac_plus_do_wlaczenia_radia_po_przekreceniu_kluczyka-1134910919_kostka_iso.jpg to żółty ma być po zapłonie, ale na razie zostawiam jak jest, może dojdę jak to ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam problem, chce zmienić radio z ori na clariona 778 ale po podpięciu łapie mi tylko RMF :sick3: na ori radiu wszystkie stacje pieknie łapie, czy rozwiązaniem mojego problemu bedzie zakup separatora antenowego? dodam ze mam aktywny tył ale nie Bose i wzmacniacz z subem w boczku bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam problem, chce zmienić radio z ori na clariona 778 ale po podpięciu łapie mi tylko RMF :sick3: na ori radiu wszystkie stacje pieknie łapie, czy rozwiązaniem mojego problemu bedzie zakup separatora antenowego? dodam ze mam aktywny tył ale nie Bose i wzmacniacz z subem w boczku bagażnika.

Możesz spróbować z separatorem, u mnie obecnie radio odbiera dobrze bez separatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam clariona dxz588rusb i łapie raczej wszystko bez tego separatora ale tak czy inaczej zastanawiałem sie nad jego kupnem może w tunelach by nie zrywało :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...