Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana RADIA na nie fabryczne


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

zakupiłem już sprzęt, z czym połączyć niebieski kabelek od separatora, spiąć razem z niebieskim kabelkiem sterującym wzmacniaczem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten kabelek na dzień dzisijeszy lata swobodnie :gwizdanie:

Ale mozesz podłaczyc go według tego opisu

45376657.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem ten opis, tylko wg Twojego opisu na pierwszej stronie pod ten niebieski kabelek ma być podłączone również sterowanie wzmacniaczem, mogę do jednego kabelka podłączyć separator oraz wzmacniacz? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem ten opis, tylko wg Twojego opisu na pierwszej stronie pod ten niebieski kabelek ma być podłączone również sterowanie wzmacniaczem, mogę do jednego kabelka podłączyć separator oraz wzmacniacz? :kwasny:

wróc i przeczytaj dokładniej :gwizdanie:

Masz dwa niebieskie kabelki, jeden jest z czerwoną kostka i on odpowiada za zasialanie od wzmacniacza(podpinasz pod remote-control) a drugi niebieski to jest wzmocnienie anteny i wychodzi od seprataora antenowego, ich razem sie nie złącza :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, tylko że separator antenowy trzeba podłączyć pod remote control, skoro niebieski kabelek z czerwonej kostki idzie na remote control a separator wg producenta radia też ma być podłączony pod remote control, to jakby nie patrzeć separator oraz wzmacniacz będzie podłączony do tego samego kabelka remote control :) tak czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale ja jednak wolałem podłaczyc wzmacniacz niz tejn kabelek, który u mnie okazał sie i tak zbędny bo radio normalnie odbiera bez jego podłaczania :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy może ktoś wyjmował seryjny wzmacniacz z audi a 4 z systemem bose??? z radiem sobie poradziłem został jeszcze mi wzmacniacz gdyż strasznie głośno gra i skala na radiu jest tylko do 10 i głośniki nie wytrzymują pomoże ktoś z takim problemem ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori wzmaczniacz masz przy lewym głosniku w półce, jak dobrze pamietam, odpinasz przewody i tyle :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko podłączyłem tylko, że teraz radio rozładowuje mi akumulator. Po pozostawieniu auta na cały dzień mam praktycznie rozładowany akumulator, wczoraj jeszcze udało mi się odpalić ale dzisiaj już nie. Dodam, że separator oraz wzmacniacz mam podłączone pod niebieski kabelek, a z 12V kombinowałem na różne sposoby otóż czerwony i żółty do jednego, wówczas radio można było słuchać bez kluczyka oraz czerwony do żółtego i żółty do czerwonego, wówczas radio gra po przekręceniu kluczyka, obecnie tak mam. Próbowałem również dać na wprost czerwony do czerwonego oraz żółty do żółtego niestety wówczas radio nie trzyma pamięci. Poradźcie proszę co to może być. Chyba, że to zbieg okoliczności że akumulator mi siada... Kiedyż radio miałem wstawione do innego auta i nie było żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam następujący problem z podpięciem radyjka otóż posiadam radio SONY GT23 i kupilem na allegro adapter

http://http://allegro.pl/item982760080_glosniki_tyl_sub_adapter_audi_a3_a4_a8_rzeszow.html

I po podłączeniu adaptera pod radyjko prawy głośnik gra rewelacyjnie a tylny praktycznie nie gra ( ledwo co go słychać ) balans ustawiony na 0

nawet przy fader ustawionym na maksa na tyl i balansie na max na lewy głośnik słychac ciche charczenie. Poza tym to mój drugi adapter i dzieje się to samo. Przy ustawieniach zerowych wszystko pięknie gra oprócz własnie tego tylnego lewego głośnika na półce.

Bardzo proszę o poradę nie wiem czy coś zle robię czy może głośnik jest padnięty lewy ale wtedy chyba by nie grał wcale

c_big1189862.jpg

15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tohn,

sprawdź, czy po wyłączeniu radia przyciskiem bądź kluczykiem radio odłącza napięcie z niebieskiego przewodu - jeśli nie, to masz powód rozładowanego akumulatora - separator i wzmacniacz są w takim przypadku cały czas zasilone.

jscottig,

sprawdź podłączenie tylnego lewego głośnika, gdyż z tego, co się orientuję, jest przy nim zamontowany ori wzmacniacz. Może tam coś nie łączy.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z podłączeniem niefabrycznego radia sony, przód gra ładnie a tył nie gra w ogóle, jak podpiąć te kabelki z żółtej kostki bo tam jest wejście na tylne głośniki.

Tak wygląda u mnie instalacja.

c02ec89683ac7811m.jpg

Tak wygląda podłączenie oryginalnego radia Audi Delta

4998da1018993ba5m.jpg

A tak kabelki oryginalnej instalacji bliżej no i ta żółta kostka

436cace6d7c1d0f2m.jpg

Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z podłączeniem niefabrycznego radia sony, przód gra ładnie a tył nie gra w ogóle, jak podpiąć te kabelki z żółtej kostki bo tam jest wejście na tylne głośniki.

Tak wygląda u mnie instalacja.

c02ec89683ac7811m.jpg

Tak wygląda podłączenie oryginalnego radia Audi Delta

4998da1018993ba5m.jpg

A tak kabelki oryginalnej instalacji bliżej no i ta żółta kostka

436cace6d7c1d0f2m.jpg

Proszę o pomoc...

A używałes adaptera takiego jak w pierwszym poscie jest opisany :mysli: prześledx darmowy sposób obejscia wzmacniacza opisany przez Aju, też jest w pierwszym poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako iż postanowiłem na zmniane radyjka ori Gamma na Pioneer deh-2900mp byłem w sklepie podłaczyłem adapter i głośniki tylnię nie grają tak samo radio załancza się tylko z kluczyka i nie trzyma pamięci... doczytałem na stronce zę niebieski Kabelek z adaptera muszę połączyć z biało niebieskim z radia czy jak to zrobie to wsio będzie OK?? kolego kowi ty też widze podłączałeś pionka czy wsio chodzi ok?? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako iż postanowiłem na zmniane radyjka ori Gamma na Pioneer deh-2900mp byłem w sklepie podłaczyłem adapter i głośniki tylnię nie grają tak samo radio załancza się tylko z kluczyka i nie trzyma pamięci... doczytałem na stronce zę niebieski Kabelek z adaptera muszę połączyć z biało niebieskim z radia czy jak to zrobie to wsio będzie OK?? kolego kowi ty też widze podłączałeś pionka czy wsio chodzi ok?? :hi:

tak u mnie wszystko działa poprawnie, na początku też podłaczyłem adapter i rozczarowanie tyl nie gra :wallbash: pokombinowalismy z kumplem z tym niebieskim kabelkiem od adaptera co jest luzem i tył ożył :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi

po wyjęciu kluczyka jak radio gra radio gaśnie tak jak powinno być ale za to jak wyjmę kluczyk i chce włączyć to nie działa oraz traci pamięć Poprawnie założony adapter zklikfiduje mi to ?? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi

po wyjęciu kluczyka jak radio gra radio gaśnie tak jak powinno być ale za to jak wyjmę kluczyk i chce włączyć to nie działa oraz traci pamięć Poprawnie założony adapter zklikfiduje mi to ?? :hi:

teraz mam dokładnie tak jak miałem w fabrycznym radiu, gra tylko jak jest kluczyk w stacyjce, jak sie wyciagnie kluczyk to radio sie wyłącza, nie traci pamieci :wink4: wiem że jak miałem źle podpiety ten kabelek niebieski to radio traciło pamięć i za kazdym razem odnowa trzeba było ustawiać, a czy sie wyłaczało po wyjęciu kluczyka to niestety nie pamietam, dzień miałem tylko źle podłączone :gwizdanie:

Jeśłi fabryczne twoje radio wyłaczało sie po wyjeciu kluczyka to i niefabryczne będzie tak sie zachowywało jak już poradzisz sobie z adapterem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załozyłem adpater koledzy Phonocara i niebieski kabelek podpiołem pod zółty tył gra ale radio traci pamięć ?? co zrobić za manewr ?? dodam że wcześniej miałem radio ori Gamma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załozyłem adpater koledzy Phonocara i niebieski kabelek podpiołem pod zółty tył gra ale radio traci pamięć ?? co zrobić za manewr ?? dodam że wcześniej miałem radio ori Gamma....

prawdopodobnie przy Twoim nowym pioneerze dwa przewody (żółty i czerwony) mają możliwość rozłączenia, prawda? Jeśli tak to rozepnij je i zamień tzn podłącz żółty do czerwonego a czerwony do żółtego, wtedy radio nie powinno tracić pamięci :wink4:

A ten niebieski przewód z adaptera ma być podłączony do biało-niebieskiego przewodu z radia (linia z napisem remote)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...