Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI olej minerał


pyci99

Rekomendowane odpowiedzi

zmien na półsyntetyk, zmien olej po 5k km znów na półsyntetyk, nie powinno być wiekszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja dolałem do tego oleju co był minerała ok 1,5 litra

Teraz mam kupiony castrol gtd magnatec pełny syntetyk i chce wymienić na ten.

Czy nic sie nie stanie dla silnika/ Prosze o pomoc.

Zmien z mineralu na półsyntetyk tak jak pisze dark79

Nie jest zdrowo odrazu z mineralu na pełen syntetyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrazu nie przeskakuj na syntetyk bo resztki oleju mineralnego po zmieszaniu z full syntetykiem mogą doporwadzić że powstanie budyń a takie coś napewno dobrze nie smaruje! Zlej stary olej korkiem spustowym, jak masz możliwośc zostaw nawet na noc tak. Można użyć czegoś do mycia wewnątrz silnika. następna wymiana o połowę szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

jak z mineralu przejdziesz na pelny syntetyk to raczej dojdzie do rozszczelnienia cylindrow czy cos podobnego!!! zalej polsyntetyk ze 2x a pozniej przejdz na syntetyk i bedzie :th:! jezeli byl zalany syntetyk i odrazu zalales mineral to w ta strone jak przejdziesz nic sie nie stanie a w odwrotna a i owszem!!

pozdro StoRK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak - wybierz metodę "złotego środka", czyli tak w połowie drogi pomiędzy mineralem a syntetykiem. Sądzę, że Twoje autko nieco km ma już nalatanych, ponadto 4 razy lany był już mineral, jak sam napisałeś.. Lej więc półsyntetyk i śmigaj spokojny. Ja leję do mojej A4 od kiedy tylko ją kupiłem półsyntetyk, a to już z 6 latek i ze 100-120kkm. Ma teraz na liczniku 220kkm, osobiście sądzę, że ma pewnie ze 300kkm, a nic się nie dzieje, auto jeździ jak trzeba, zimą odpala bez problemu, oleju nie żłopie, słowem laleczka.. :dance:

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma teraz na liczniku 220kkm,

heh zalezy jak brales od polaka to w 85% tak! a jak od niemca to nie ma opcji zeby byl cofniety!! ja bralem z komisu w moim miescie i tam pracuje moj kumpel i on moja audi prowadzil na kolach z monachium i widzial jaki jest stan licznika (202300) i jak ogladalismy ja z nim (bo polecil) to okropnie sie dziwil ze przebieg jest taki sam!! to widzisz jak polacy sprzedaja to cofaja a niemiec to ma w d****! ale dzisiaj znalazlem do niej ksiazke serv. i miala do 08.2006 przeglady robione!!! jak od niemca brales to ma taki przebieg jaki podales!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja tez Jak kupiłem moja a4 to wymienilem olej i wlałem półsyntetyk chyba dobrze co ? nie bylem poprostu pewien na czym mógł ten silnik pracowac wcześniej !? Woole mi oleju nie brała az do momenu jak przejechalem magiczne 5tys. km zaczeło go ubywac to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak od niemca to nie ma opcji zeby byl cofniety!!

Nie pisz bzdur,ale nie bedziemy tu sie rozwodzic jakie robia walki z przebiegiem - nawet przebiebi z ASO niekoniecznie sa ORI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak od niemca to nie ma opcji zeby byl cofniety!!

Nie pisz bzdur,ale nie bedziemy tu sie rozwodzic jakie robia walki z przebiegiem - nawet przebiebi z ASO niekoniecznie sa ORI ;)

Murzynku mylisz niemca z turasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADADUR:

masz racje!!! niemiec nigdy ci nie cofnie przebiegu! ps all: jutro zrobie zdj mojego nowego nabytku to wrzuce ocenicie czy dobry zakup zrobilem

pozdro StoRK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak od niemca to nie ma opcji zeby byl cofniety!!

Nie pisz bzdur,ale nie bedziemy tu sie rozwodzic jakie robia walki z przebiegiem - nawet przebiebi z ASO niekoniecznie sa ORI ;)

Murzynku mylisz niemca z turasem

oj nie, ale to nie miejsce na ten temat. Niemcy tez sie juz wycwanili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak moze by moze odrobine wiecej !!! niz 100ml na 1000km[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2007, 00:00 _________________________________________________no tak okolo 100ml na 1000km moze troszke wiecej !!![br]Dopisany: 22 Czerwiec 2007, 00:07 _________________________________________________moze byc okolo 100ml na 1000km czyli normalka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...