Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Moc silnika 1.8T i jakie różnice miedzy wersjami usa i euro


carboni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Słyszałem że wersja amerykańska A4 z silnikiem 1.8T ma zwiekszoną moc do 170 koni. Czy to jest prawdą że te z USA mają zwiększoną moc? Wiem że europejskie mają 150 koni.Jeszcze jedno pytanie jakie są różnice w wersjach usa i euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat usa ja ci kolego nic nie pomogę niestety , wiem ze u nas też sa silniki 1.8 T o mocy 170 i 180 koni wiec chyba zbytnio dużej różnincy nie ma pod względem silników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 150 koni-jest najpopularniejsza jednostką,ale są 170 konne-te w wiekszosci szly do USA ,ale nie tylko,potem 180 konne i 190 konne tylko w wersji S-line[br]Dopisany: 28 Styczeń 2010, 23:04_________________________________________________różnice są nie tylko w silnikach -w wyglądzie tez-w Stanach wszystkie mają inną klape bagaznika,ze wzgledu na kwadratowe rejestracje,lampy z tylu maja kierunki czerwone a z przodu maja obok kierunkow dodatkowe pomaranczowe swiatlo,swiecące sie razem z krotkimi,zamiast postojówek... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 150 koni-jest najpopularniejsza jednostką,ale są 170 konne-te w wiekszosci szly do USA ,ale nie tylko,potem 180 konne i 190 konne tylko w wersji S-line[br]Dopisany: 28 Styczeń 2010, 23:04_________________________________________________różnice są nie tylko w silnikach -w wyglądzie tez-w Stanach wszystkie mają inną klape bagaznika,ze wzgledu na kwadratowe rejestracje,lampy z tylu maja kierunki czerwone a z przodu maja obok kierunkow dodatkowe pomaranczowe swiatlo,swiecące sie razem z krotkimi,zamiast postojówek... :wink4:

prawie sie zgodze bo wszystko oprocz czerwonych kierunkow z tylu sie zgadza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprocz czerwonych kierunkow z tylu sie zgadza

na pewno w A5- http://www.forum.vwgroup.pl/f104/lampy-tylne-audi-a5-wersja-us-czerwone-kierunkowskazy-216/

http://asu.pl/modules.php?file=viewtopic&name=Forums&t=5244 a z tego linka wynika,ze prawie wszystkie amerykance takowe mają... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, powiedzcie proszę, jak sprawdzić jaki ja mam silnik? Którą wersję?

Wiem że to jest 1.8t Quattro Avant A4 z 2002 r. W dowodzie jest wpisane że 125kW, czyli wygląda na to że to 170PS.

Ale jak sprawdzić jaki to jest kod silnika (nie mam VAGa)? Czy to będzie silnik AWM czy BFB, czy jaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlepka w bagazniku albo na silniku jest wybity symbol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w 1.8T quattro w skrzynce tip-tronic był tryb pracy S ?

Był.

Co do wersji USA to też jest trochę inny licznik, mianowicie wyskalowany jest w milach, znaczek hamulca ręcznego jest zastąpiony napisem "BREAK" i parę innych detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to wersje usa miały mniejszą moc z uwagi na zaostrzone normy emisji spalin

w drugą stronę nie słyszałem żeby było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to wersje usa miały mniejszą moc z uwagi na zaostrzone normy emisji spalin

w drugą stronę nie słyszałem żeby było

No a ja od wielu osób słyszałem, że były wypuszczane na USa tylko wersje ze 170 konnym 1.8t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...