Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana przegubu i straszny problem


DanielW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis zabralem sie za wymiane prawego przegubu odkrecilem kolo, głowna srobe zdjolem przegub skrecilem kola na max w lewo nastepnie wkrecilem glowna srobe i przegub wylazl .Nasmarowalem nowy zalozylem wszystkie podkladki oraz gumowa oslone miałem problem ze wsadzeniem go na pułoś ale troszeczke młoteczka i udalo sie załozyc ,zacisnelem opaski na oslonie gumowej i teraz zaczyna sie mega problem nie moge wlozyc przegubu do piasty nastawiałem kobinowałem krecilem myslalem ze naciagne go ta glowna srubą jednak lapie na jeden zwoj i odpuszcza spedzilem w garazu z 4 godz i nie moge włozyc bardzo was prosze o pomoc poniewaz nie moge sasnac z tego powodu.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego DanielW, proszę używaj takiej funkcji jak Sprawdź ortografię bo czytać się tego nie da co Ty piszesz :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak kupowałem przegub to sprzedawca informował że są przeguby do mojego co moją 27 i 30 zębów. Więc tutaj może jest różnica.

Jak masz możliwość to weź stary przegub i włoż do od drugiej strony piasty i będziesz widział czy wejdzie.(będzie można sprawdzić czy zęby się zgadzaja)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem...

Na każdej ze stron założyłem przegub LOBRO... z lewej wszedł do piasty idealnie... z prawej natomiast nie wchodzi w piastę... Miał ktoś tak??? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegub musi byc ustawiony rowniutko z osią półosi i piasty (trzeba go lekko podtrzymać od wewnątz bo inaczej się składa/zgina i nie wchodzi równo do piasty), jak wymieniałem z tyłu to ustawiłem go właśnie w ten sposób, potem złapałem delikatnie śrubą (tą dużą od przegubu) i powolutku wkręcałem tą śrubę i ona go ładnie dociągała, musi wejść, jeśli wymiar i ilość rowków się zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic nie pomaga to pilnik igłowy i przeleć wieloklin w piaście rozumiem że półosie nowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic nie pomaga to pilnik igłowy i przeleć wieloklin w piaście rozumiem że półosie nowe ?

Przeguby nowe, półośki stare.

Potraktowałem wieloklin iglaczkiem i wszedł gładko, potem dociągnąłem śrubą i jest gitara. [br]Dopisany: 02 Grudzień 2011, 21:41_________________________________________________pioteros, bania - dzięki wielkie za rady Panowie. :good:[br]Dopisany: 02 Grudzień 2011, 21:42_________________________________________________

trzeba go lekko podtrzymać od wewnątz bo inaczej się składa/zgina

mój przegub przy takim składaniu i zginaniu ma niewielki luz... to dobrze???

lewy założyłem i nie zwróciłem uwagi, a w prawym gdzie miałem problem z wsadzeniem wybadałem takie cuś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielki luz może być , ale to oznaka że ta korona na półośce jest wymęczona , jak dobrze pamiętam jak to był w a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielki luz może być , ale to oznaka że ta korona na półośce jest wymęczona , jak dobrze pamiętam jak to był w a4

miałem takie wrażenie, że luz był w środku przegubu na tych kulkach... no ale może masz racje i niebawem będzie półośka do wymiany... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz katował auta w szczególności ruszał ostro przy skręcie to to pochodzi spokojnie paredziesiąt tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się mordować z przegubem jak wystarczy wyjąć dwa sworznie dolnych wahaczy i przegub wchodzi idealnie i bez najmniejszego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...