Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Prośba o radę przy doborze felg

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

WItam,

planuję na wiosnę zmienić felgi w swojej B5 z 15 na 17, znalazłem takie oto koła ori od B7:

http://moto.allegro.pl/item908075851_kola_letnie_audi_a4_2007.html

Mam jedynie wątpliwości co do szerokości opon, 235 to chyba trochę dużo i obawiam się, że przy moich 125hp auto będzie ledwo jeździło. Czy takie koła będą w ogóle pasowały do B5?

Co o tym myślicie?

Opublikowano

Wszystko bedzie ladnie pasowac :wink4:

Bedziesz miec wybor miedzy: 215, 225, 235 auto porownywalnie bedzie sie odpychac.. roznica bedzie tylko w pokonywaniu kolein :wink4:

Ja bym wzial te 235 nie boj o nic.. :good:

Opublikowano

jakas baloniasta ta opona, a profil niby 45 :mysli:

235 moim zdaniem to juz za szeroko do B5 ale jak sie lubi bujac w koleinach....

Opublikowano

jeździłem wcześniej na 225/40 teraz mam 235/35... bez róźnicy w koleinach :przebiegly:

Opublikowano

jakas baloniasta ta opona, a profil niby 45 :mysli:

235 moim zdaniem to juz za szeroko do B5 ale jak sie lubi bujac w koleinach....

przy 235/45 balon jest większy niż przy 225/45 tak gdzieś słyszałem :mysli:

Opublikowano

mimo wszystko, 235 będzie za szerokie dla 1.8 z junkersem :gwizdanie: po przesiadce z 15" na takie "balony" kolega rogal911 odrazu zauważy dużo wyższe spalanie, a koleiny same za niego będą prowadzićfure :wink4:

Opublikowano

Wszystko bedzie ladnie pasowac :wink4:

Bedziesz miec wybor miedzy: 215, 225, 235 auto porownywalnie bedzie sie odpychac.. roznica bedzie tylko w pokonywaniu kolein :wink4:

Ja bym wzial te 235 nie boj o nic.. :good:

Ykk ma racje. Nasze auto jeździ na 235/45 17" i jest ok. nie ma dużego balona, ewentualnie można założyć 235/40.

co do kolein, 225 czy 235 to już różnica niewielka.

jeździłem wcześniej na 225/40 teraz mam 235/35... bez różnicy w koleinach

te rozmiary to chyba nie przy 17 calowej feldze :gwizdanie:

Opublikowano

co do kolein, 225 czy 235 to już różnica niewielka.

to właśnie miałem na myśli :tongue4:

Opublikowano

jakas baloniasta ta opona, a profil niby 45 :mysli:

235 moim zdaniem to juz za szeroko do B5 ale jak sie lubi bujac w koleinach....

przy 235/45 balon jest większy niż przy 225/45 tak gdzieś słyszałem :mysli:

dokladnie o 0,45 cm :wink4:

Opublikowano

mimo wszystko, 235 będzie za szerokie dla 1.8 z junkersem :gwizdanie: po przesiadce z 15" na takie "balony" kolega rogal911 odrazu zauważy dużo wyższe spalanie, a koleiny same za niego będą prowadzić fure :wink4:

Czy spalanie naprawdę wzrośnie w sposób znaczący :mysli:

Opublikowano
Czy spalanie naprawdę wzrośnie w sposób znaczący

nie, w granicach 0,5 l/100 km (max 1 l)

Opublikowano
Czy spalanie naprawdę wzrośnie w sposób znaczący

nie, w granicach 0,5 l/100 km (max 1 l)

To nie jest źle :>

Opublikowano

mimo wszystko, 235 będzie za szerokie dla 1.8 z junkersem :gwizdanie: po przesiadce z 15" na takie "balony" kolega rogal911 odrazu zauważy dużo wyższe spalanie, a koleiny same za niego będą prowadzić fure :wink4:

ciekawe :polew:

chyba nie jeździłeś 1.8 i 1.8 z lpg bo różnica nie duża a co do spalania to też nie wiem skąd to wziąłeś, że bedzie dużo wyższe - NIE NIE BĘDZIE DUŻO WYŻSZE

zgodzę się natomiast, że 235 może być ciut za szeroka

Opublikowano

Spalanie będzie znacząco wyższe po przekładce z wąskiej 15 na taki kapeć.A czy 225 czy 235 to już chyba mirko-różnica :gwizdanie:

Opublikowano

Spalanie będzie znacząco wyższe po przekładce z wąskiej 15 na taki kapeć.

co za bzdura :wallbash:

Opublikowano
Spalanie będzie znacząco wyższe po przekładce z wąskiej 15 na taki kapeć

a co to znaczy "znaczaco" :?: konkrety prosze, konkrety :!:

Opublikowano
Spalanie będzie znacząco wyższe po przekładce z wąskiej 15 na taki kapeć

a co to znaczy "znaczaco" :?: konkrety prosze, konkrety :!:

W moim przypadku wzrosło około 1,5 litra. Nie mogłem zejść poniżej 10l/100km w ADR`ze

Opublikowano
Spalanie będzie znacząco wyższe po przekładce z wąskiej 15 na taki kapeć

a co to znaczy "znaczaco" :?: konkrety prosze, konkrety :!:

W moim przypadku wzrosło około 1,5 litra. Nie mogłem zejść poniżej 10l/100km w ADR`ze

bardzo ciekawe, ale mało kto mi wciśnie taki kit, jeździłem 2 lata ADRem na 17'' i NIGDY nie przekroczyłem 10 litrów, a pałowałem go non stop gdyż te auto inaczej nie jechało :naughty:

ja woziłem się na 17'' 45/215, rozmiar opon mało popularny, ale było OK :)[br]Dopisany: 08 Luty 2010, 14:03_________________________________________________ale jeżeli porównywać 15'' 195/65 a 17'' 235/45 to różnicę w spalaniu możesz odczuć, ja bym się w taki rozmiar nie pchał, 225 to już max do 17'' :good:

Opublikowano

to chyba bardzo spokojnie nim jeździłeś :cool1: Dla ADR`a nie jest problemem wciągnięcie 10l na setkę i więcej. Po założeniu gazu moim rekordem było 16 :gwizdanie:

Opublikowano

to chyba bardzo spokojnie nim jeździłeś :cool1: Dla ADR`a nie jest problemem wciągnięcie 10l na setkę i więcej. Po założeniu gazu moim rekordem było 16 :gwizdanie:

16 przy gazie ok ale to już od stylu jazdy zależało a nie od rozmiaru Twoich felg, ja myślę, że można zakończyć te przepychanki o spalaniu - prawda jest taka, że po przesiadce z 15 na 17 spalanie wzrośnie ale nie jakoś drastycznie dużo.[br]Dopisany: 09 Luty 2010, 08:10_________________________________________________zgodzę się z tym co napisał A-rek że o ok 0,5 max 1 l reszta to już styl jazdy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.