Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Nierówna praca tylko na lpg


maniek598

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki oto problem,

kiedy auto chodzi na gazie na wolnych obrotach czuć jak drży cały samochód a do tego z tłumika słychać co chwila takie "pufanie"

na benzynie auto pracuje idealnie

filtry gazu wymienione dwa miesiące temu

gaz tankowany na różnych stacjach(orlen,shell,statoil,"krzak") dla wyeliminowania złej jakości gaziwa

instalacja założona dwa lata temu do tej pory spisywała się znakomicie (stag200, tomasetto alaska, valtek niebieskie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym który wtryskiwacz nie domaga bo wyglada to na to, byc moze regulacja cos pomoze, bez odwiedzenia gazowników nie nie zdzaiłąsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale masz problem. To "pufanie" najczęściej świadczy o wypalonych zaworach. Drgania silnika na wolnych obrotach, wibracje, aż do wyczuwalnego bujania autem jak stoisz. Sprawdź głowicę u mechanika, niech zrobi tzw. "próbę mokrą" tzn. najpierw zmierzy ciśnienie w cylindrach normalnie, a później po wlaniu do każdego cylindra po 50 ml oleju. Jak będą różnice, czapka do remontu. Nie bagatelizuj tego, bo masz 20 zaworów i jak mocniej je wypalisz to będzie drogo. Teraz może uda się tylko przeszlifować. Ale 1000 zł. trzeba szykować.

Powód - źle zestrojona instalacja, niewłaściwe komponenty. ADR mają takie ECU, że jeżdżą, ale nie jest to dobre. W innym silniku waliło by Ci checka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dzieje się tak tylko na gazie . sądze że jakby były zawory wypalone to i na benzynie by nierówno chodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale masz problem.

Niezaprzeczalny fakt :good:

Na 90% padl ktorys wtryskiwacz. Tez tak mialem u siebie. Jedz podpiac pod kompa i niech ci sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dzieje się tak tylko na gazie . sądze że jakby były zawory wypalone to i na benzynie by nierówno chodził

To prawda. Na benzynie też by "furkotał". Nie doczytałem, że na Pb jest OK. Całe szczęście, bo to duże koszty.

Przyjrzyj się ustawieniom instalacji w dolnym zakresie obrotów i na biegu jałowym. Druga sprawa to wtryskiwacze. Valteki są generalnie złe do Audi, w dodatku szybko się brudzą. Piszesz, że jeździsz już dwa lata, więc na bank są do czyszczenia. Sam tego jednak nie zrobisz, bo te wtryski po każdej rozbiórce trzeba kalibrować. Od tego zacznij, czyszczenie + kalibracja, sprawdzenie ustawień instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valteki brudza sie tak samo jak i inne wtryskiwacze, z tą różnicą ze valteka można rozebrać wyczyscic w najgorszej opcji wymienić tłoczki za grosze i dalej jeździc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski do czyszczenia i tyle. Trzeba chwalić i tak te valdemary, że tyle wytrzyamały. Ile tyś przejechałes na LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O chłopie możesz mówić o cudzie, że one jeszcze jakoś działają.

Na jakim gazie jeździsz tak z ciekawosci zapytam - musi być dobrej jakosci jak wtryski jako tako dają radę a w dodatku ta systematycznosć wymiany filtrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski do czyszczenia i tyle. Trzeba chwalić i tak te valdemary, że tyle wytrzyamały. Ile tyś przejechałes na LPG?

Miałem ten sam problem, i po regeneracji listwy wtryskowej jak ręką odjął :good: koszt 100 PLn z regulacją.

Jak mozesz to dodaj jakie masz wtryski i bedzie dla potomnych info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:> problem rozwiązany . listwa wtryskowa została wyczyszczona i grzybki w cewkach wymienione (stare już były sporo wyrobione) po zabiegu koleś stawiał wtryski na jakimś sprzęciku podpinając je po kolei i podkręcając imbusem do uzyskania odpowiedniej wartości . później montarz, podłączenie pod kompa i kalibracja.

teraz na lpg też chodzi idealnie, gdyby nie obrotomierz to trzeba by było się zastanawiać czy auto nie zgasło.

ciekawe czy spalanie się zmniejszy bo ostatnio było 11,8 no ale te drogi przeważnie 60km/h a jazda jak po żwirówie :thumbdown: [br]Dopisany: 12 Luty 2010, 20:08_________________________________________________a i koszt takiej operacji 100 PLN :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , ja u siebie zauważyłem podobną przypadłość ale tylko jak samochód stał 2 - 3 dni. rozmawiałem z kolega to mówił że miał tak samo, wymienił świece i wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...