Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Nierówna praca tylko na lpg

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

mam taki oto problem,

kiedy auto chodzi na gazie na wolnych obrotach czuć jak drży cały samochód a do tego z tłumika słychać co chwila takie "pufanie"

na benzynie auto pracuje idealnie

filtry gazu wymienione dwa miesiące temu

gaz tankowany na różnych stacjach(orlen,shell,statoil,"krzak") dla wyeliminowania złej jakości gaziwa

instalacja założona dwa lata temu do tej pory spisywała się znakomicie (stag200, tomasetto alaska, valtek niebieskie)

Opublikowano

Sprawdziłbym który wtryskiwacz nie domaga bo wyglada to na to, byc moze regulacja cos pomoze, bez odwiedzenia gazowników nie nie zdzaiłąsz.

Opublikowano

To "Pufanie" to efekty nie dopalonego Paliwa, Jedz do gazownika niech Ci ustawi instalacje.Pozdrawiam

Opublikowano

Przykro mi, ale masz problem. To "pufanie" najczęściej świadczy o wypalonych zaworach. Drgania silnika na wolnych obrotach, wibracje, aż do wyczuwalnego bujania autem jak stoisz. Sprawdź głowicę u mechanika, niech zrobi tzw. "próbę mokrą" tzn. najpierw zmierzy ciśnienie w cylindrach normalnie, a później po wlaniu do każdego cylindra po 50 ml oleju. Jak będą różnice, czapka do remontu. Nie bagatelizuj tego, bo masz 20 zaworów i jak mocniej je wypalisz to będzie drogo. Teraz może uda się tylko przeszlifować. Ale 1000 zł. trzeba szykować.

Powód - źle zestrojona instalacja, niewłaściwe komponenty. ADR mają takie ECU, że jeżdżą, ale nie jest to dobre. W innym silniku waliło by Ci checka.

Opublikowano
  • Autor

ale dzieje się tak tylko na gazie . sądze że jakby były zawory wypalone to i na benzynie by nierówno chodził

Opublikowano

Przykro mi, ale masz problem.

Niezaprzeczalny fakt :good:

Na 90% padl ktorys wtryskiwacz. Tez tak mialem u siebie. Jedz podpiac pod kompa i niech ci sprawdza

Opublikowano

ale dzieje się tak tylko na gazie . sądze że jakby były zawory wypalone to i na benzynie by nierówno chodził

To prawda. Na benzynie też by "furkotał". Nie doczytałem, że na Pb jest OK. Całe szczęście, bo to duże koszty.

Przyjrzyj się ustawieniom instalacji w dolnym zakresie obrotów i na biegu jałowym. Druga sprawa to wtryskiwacze. Valteki są generalnie złe do Audi, w dodatku szybko się brudzą. Piszesz, że jeździsz już dwa lata, więc na bank są do czyszczenia. Sam tego jednak nie zrobisz, bo te wtryski po każdej rozbiórce trzeba kalibrować. Od tego zacznij, czyszczenie + kalibracja, sprawdzenie ustawień instalacji.

Opublikowano

valteki brudza sie tak samo jak i inne wtryskiwacze, z tą różnicą ze valteka można rozebrać wyczyscic w najgorszej opcji wymienić tłoczki za grosze i dalej jeździc...

Opublikowano

Wtryski do czyszczenia i tyle. Trzeba chwalić i tak te valdemary, że tyle wytrzyamały. Ile tyś przejechałes na LPG?

Opublikowano
  • Autor

zrobiłem jakieś 40 tys

z tym że pierwszy raz wymieniłem filtry po 30 tys :wallbash:

Opublikowano

O chłopie możesz mówić o cudzie, że one jeszcze jakoś działają.

Na jakim gazie jeździsz tak z ciekawosci zapytam - musi być dobrej jakosci jak wtryski jako tako dają radę a w dodatku ta systematycznosć wymiany filtrów.

Opublikowano
  • Autor

przeważnie orlen

Opublikowano

Wtryski do czyszczenia i tyle. Trzeba chwalić i tak te valdemary, że tyle wytrzyamały. Ile tyś przejechałes na LPG?

Miałem ten sam problem, i po regeneracji listwy wtryskowej jak ręką odjął :good: koszt 100 PLn z regulacją.

Opublikowano

Wtryski do czyszczenia i tyle. Trzeba chwalić i tak te valdemary, że tyle wytrzyamały. Ile tyś przejechałes na LPG?

Miałem ten sam problem, i po regeneracji listwy wtryskowej jak ręką odjął :good: koszt 100 PLn z regulacją.

Jak mozesz to dodaj jakie masz wtryski i bedzie dla potomnych info.

Opublikowano

witam ja miałem podobny problem i się okazało ze komputer padł więc zacznij od zmiany komputera

Opublikowano
  • Autor

:> problem rozwiązany . listwa wtryskowa została wyczyszczona i grzybki w cewkach wymienione (stare już były sporo wyrobione) po zabiegu koleś stawiał wtryski na jakimś sprzęciku podpinając je po kolei i podkręcając imbusem do uzyskania odpowiedniej wartości . później montarz, podłączenie pod kompa i kalibracja.

teraz na lpg też chodzi idealnie, gdyby nie obrotomierz to trzeba by było się zastanawiać czy auto nie zgasło.

ciekawe czy spalanie się zmniejszy bo ostatnio było 11,8 no ale te drogi przeważnie 60km/h a jazda jak po żwirówie :thumbdown: [br]Dopisany: 12 Luty 2010, 20:08_________________________________________________a i koszt takiej operacji 100 PLN :gwizdanie:

Opublikowano

A nie mówiłem??:) Ja mam czerwone valteki, pewnie te same co kolega pisze o ptroblemie. 100 zł, a radość niesamowita. Pozdrawiam :good:

Opublikowano

witam , ja u siebie zauważyłem podobną przypadłość ale tylko jak samochód stał 2 - 3 dni. rozmawiałem z kolega to mówił że miał tak samo, wymienił świece i wszystko ok.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.