Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Wskaźnik paliwa , problem


tchorz0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeczytałem już wszystko w necie i tylko jeden człowiek miał taki problem (nieststy nikt mu nie podpowiedział) Mianowice wskaźnik paliwa wskazuje więcej paliwa niż jest faktycznie (ok. 1/4) W momencie kiedy wskazówka jest idealnie w połowie zakresu zapala się rezerwa. Dalej, kiedy wyłączam zapłon wskazówka nie opada do pozycji zerowej (tak jak czujnik temp.) a zatrzymuje się w okolicach czerwonych kresek tuż przed 1/4 skali. Kiedy zatankowałem 40 litrów wskaźnik wyszedł poza skalę. Początkowo sądziłem, że wskazówka jest źle zamontowana, ale jest inaczej !!! Zdziwiłem kiedy posiedziałem kilka chwil obserwując licznik na wyłączonym zapłonie. Zauważyłem że kiedy gaśnie całe podświetlenie zegarów wskaźnik opada na stan początkowy (tak jak czujnik temp.) Kiedy włączam św. pozycyjne wskaźnik podnosi się na ok 1/4 (na wyłączonym zapłonie) lub też kiedy np otwieram drzwi również jest taka sytuacja. Zauważyłem, że kiedy tylko coś się "zaświeci" na liczniku, jaka kolwiek żarówka, dioda, wówczas wskaźnik się podnosi. Proszę o pomoc, co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób na początek jak radzi kolega niżej. Jeśli to nie pomoże to przyczyną może być:procesor, zimne luty, sam wskaźnik (jest to taki silniczek z uzwojeniem), któryś z tranzystorków od wskaźnika. Daj znać jak naprawisz. Swego czasu też z tym walczyłem i znów będę walczyć (objawy były takie jak u ciebie tylko że ze wskazówką od temp., która podnosiła się do góry o parę mm jak tylko licznik dostawał napięcie) Pomogła wymiana tego silniczka z uzwojeniem(elektryk mówił że te silniczki się psują bo wypracowuje się tulejka w której jest iglica od wskazówki). Obecnie od paru dni mam to samo ze wskaźnikiem paliwa. Na forum nie było jednoznacznej instrukcji naprawy z uwagi na różne przyczyny. Jednak to co jest u ciebie na 100% związane jest z samymi zegarami a nie np. pływakiem czy czujnikiem w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie mam taki sam problem.

Przy okazji jak byłem na wymianie rozrządu mechanior zrobił mi jakiś test zegarów. Wszystko zaczęło się wtedy świecić, wskazówki robiły pełne obroty itp. ale wskaźnik od paliwa nie domagał. Powiedziano mi że to wina licznika. Narazie tak jeżdżę i obserwuję forum aż ktoś podpowie jak to naprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki sam problem ze wskażnikiem paliwa w momencie jak jest na srodku skali czyli połowa baku paliwa zaczyna świecic rezerwa mialem juz robiony niby procesor w zegarach ale to nuic nie dało obrotomierz kręci sie w druga strone a mianowicie jesli chodzi o wskaznik paliwa mechanik mi powiedział ze mogą być styki od pływaka zaśniedziałe w zbiorniku niewiem na ile mam w to wierzytć nierobiłem tego bo mi to nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki sam problem ze wskażnikiem paliwa w momencie jak jest na srodku skali czyli połowa baku paliwa zaczyna świecic rezerwa mialem juz robiony niby procesor w zegarach ale to nuic nie dało obrotomierz kręci sie w druga strone a mianowicie jesli chodzi o wskaznik paliwa mechanik mi powiedział ze mogą być styki od pływaka zaśniedziałe w zbiorniku niewiem na ile mam w to wierzytć nierobiłem tego bo mi to nie przeszkadza

Zacznij używać znaków interpunkcyjnych, bo inaczej powstaje bełkot, którego nie da się czytać. :thumbdown:

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem! A mianowicie, problem się zaczął jak przy 1/4 zbiornika (jak wskazywał wskaźnik) zgasł mi silnik na światłach z braku paliwa. ostatnio zatankowałem do pełna i po przejechaniu około 830km wskaźnik paliwa wskazuję mi 1/2 zbiornika, a z miesiąc temu było ok. Styki na zbiorniku sprawdzałem i jest dobrze, nic nie zaśniedziałe.

Robiłem mały test: na włączonym silniku odłączałem czujnik ze zbiornika i wskaźnik nie opada do końca, wisi na rezerwie i zapala się tankowanie z sygnałkiem.

Domyślam się że to raczej coś z zegarami!

Ktoś już coś takiego przerabiał z pozytywnym rezultatem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoelektryk wymienił mi ten silniczek od wskaźnika paliwa i teraz narazie jest ok. Zobaczymy jak długo. Silniczek wyjął z renaulta laguny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :hi:. Dołączam się do posiadaczy a4 ze źle wskazującym licznikiem paliwa. Co ja się przez niego nastresowałem. Parę dni po kupnie auta silnik zgasł mi pod domem :shocked:. Myślałem ze kupiłem auto z jakąś wadą i nawet nie podejrzewał bym że paliwa nie było- tak to jest że na najprostsze rzeczy wpada się najpóźniej, szczególnie, że po kupnie świecił mi się błąd ABS i przez to nie wyświetlało kontrolki rezerwy. Oddałem auto do pewnego magika ( w pozytywnym znaczeniu tego słowa - bo koleś jest naprawdę dobry :gwizdanie:). Koleś naprawił ABS i zaczął szukać co z tym zegarem. Doszperał się jakoś, że mam zegary o rok nowsze niż auto i prawdopodobnie zły wsad licznika ( nie wiem czy to dobry trop). :mysli: Narazie na tym stanęło. Koleś pospisywał numery licznika i szuka jaki powinienem mieć wsad. Ja tankuję auto do pełna i robię jakieś 500 km i znowu do pełna- licznik oszukuje właśnie o około 1/4. Teraz sam zacząłem o tym czytać i nie wiem czy pomysł ze wsadem możne być ok czy sprawdzać pływak styki i silniczek w zegarach :kox:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trochę grzebałem, wyjąłem pływak, przeczyściłem styki i zobaczymy. Na sucho przy wyjętym czujniku, jak sprawdzałem, przesuwałem pływakiem to był ok, tylko nie opadało do końca rezerwy na pierwszej czerwonej stawał. Pojeżdżę trochę zobaczę czy coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec co robic z ta usterka ?

Dzisiaj trzy razy wyciagalem plywak i nic.Przekrecam stacyjke pokazuje faktyczny stan paliwa ,no to jade sie przejechac i po chwili wskazowka spada do zera!!! i wlancza sie rezerwa !!! wjezdzam spowrotem na podworko i zostawiam autko po butowaniu na 2 min.na jalowym patzre wskazowka spowrotem tak jak powinna byc.

Czy ,moglby ktos konkretnie napisac co z tym zrobic? przeczyscilem luty ...wszystko i nic!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...