Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż aluminiowych listw ozdobnych wokół szyb Avant


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

panowie a wiecie może jak wygląda sprawa z demontażem tej najdłuższej listwy co idzie przy dachu . Wiem że jest zamontowana na nity , tylko jak sie do nich dostać :kwasny:

Ta długa listwa jest na nitach. W Avancie jest 13 nitów na stronę nie wiem jak w Sedanie. zeby się dostać do nitów trzeba zdjąć listwę maskującą, która jest na całej długości listwy. Dość łatwo się ją demontuje, najlepiej zacząć od strony słupka A

chodzi ci o tą tak jakby wąską gumową listewkę ?

Łatwo ją później wsadzić z powrotem ?

Tak to ta wąska jakby gumowa listwa.

Z wkładaniem jej już nie jest tak różowo, bo musisz odpowiednio trafić w wyżłobienia i mocno dociskać - ja pomagałem sobie gumowym młotkiem.

Zapomniałem dodać, że inna jest maskownica w wersji na czarną listwę, inna dla chromowej.

kolega turzol dobrze gada:thumbup1:.. młotek gumowy wskazany:wink: ( bez młota chu... nie robota:grin:)

---------- Post dopisany at 20:59 ---------- Poprzedni post napisany at 20:13 ----------

...w kwestii sedana.

4ZE i 4ZM a więc odpowiednio listwy czarne i czarny mat mają przez cały okres produkcji nadwozia B6 - ten sam numer:

8E5 845 299 T - lewa (211zł w ASO)

8E5 845 300 T - prawa (211zł w ASO)

Natomiast wersja chrom czyli 4ZB (a dokładniej oksydowane aluminium) ma jakąś modyfikację:

Stronę lewą czyli 8E5 845 299 F zastąpiono od września 2001 roku wersją 8E5 845 299 AA. Natomiast prawą 8E5 845 300 F w tym samym czasie zmieniono na 8E5 845 300 AA. Wszystkie wersje tej szybki mają taką samą cenę - 338zł w ASO. Niestety nie wiem na czym polega różnica... Sama aluminiowa listwa tylnej szybki nie zmienia się - jest taka sama dla obu wariantów:

8E5 853 345 E - lewa (344zl w ASO)

8E5 853 346 E - prawa (344zł w ASO)

...resztę jak zwykle musimy wybadać sami :wink:

moze spróbuje wytłumaczyc na czym polega róznica na przykładzie moich obserwacji i porównań mojego chromu na aucie i chromu na aucie kolegi( on ma ori chrom) i mojej zdenontowanej szybki od czarnych obwódek ( zdjecie poglądowe)...

szybkin.png

czyli tak:

- najprawdopodobniej nr 8E5 845 299 F i 8E5 845 300 F to jest szybka która ma tylko z dwóch stron uszczelkę gumową strona (1,2) tam gdzie jest strona (3) nie ma wogóle uszczelki ( goła krawędź szyby) w to miejsce potrzebna jest maskownic w kolorze czarnym diamentowym która w aso kosztuje jedyne 250 zł:facepalm: za strone ( cena powala na pysk), strona 2 pod chrom ma węższa tą gumową uszczelke niz ta od czarnej obwódki---> takie mam ja

- a nr 8E5 845 299 AA i 8E5 845 300 AA te szybki trójkątne mają uszczelke gumowo ze wszystkich trzech stron (1,2,3) na stałe, tylko że strona (2) też ma węższą uszczelke----> takie ma kolega

myśle ze troszeczke pomogłem a jeśli sie myle to mnie poprawcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam jeszcze jedno pytanie , jakie numery mają listwy drzwiowe czarne , te które widać na zdjęciu wyżej po lewej stronie przy ponumerowanej szybce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam jeszcze jedno pytanie , jakie numery mają listwy drzwiowe czarne , te które widać na zdjęciu wyżej po lewej stronie przy ponumerowanej szybce

proszę bo akurat zamawiałem je dla siebie w aso niedawno

Listwy zgarniajace

8E0 837 477 C lewy przod

8E0 837 478 C prawy przod

8E0 839 477 C lewy tyl

8E0 839 478 C prawy tyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam jeszcze jedno pytanie , jakie numery mają listwy drzwiowe czarne , te które widać na zdjęciu wyżej po lewej stronie przy ponumerowanej szybce

proszę bo akurat zamawiałem je dla siebie w aso niedawno

Listwy zgarniajace

8E0 837 477 C lewy przod

8E0 837 478 C prawy przod

8E0 839 477 C lewy tyl

8E0 839 478 C prawy tyl

ja też muszę u siebie wymienić bo tylko ta od strony kierowcy spełnia swoja rolę , reszta już prawie nic nie zgarnia :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed montażem nowych listew warto ładnie wyczyścić i przesmarować szczeliny, w które będą wsadzone nowe, wówczas montaż będzie łatwiejszy, ponieważ trzeba je dość mocno wciskać. Najpierw wkładamy dół listwy w rowek, a następnie wciskamy górną krawędź.

No i jestem po wymianie chromow. Wszystko wyszło cacy. Tylko jedna rada, kolega mystic.pl w poście który jest wyżej popełnił błąd. Listewki najpierw wkładamy od gory, a następnie mocno dociskamy po kolei doły i wszystko ladnie wskakuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakas firma najelpiej z czesci polnocno wschodniej polski ktora zajmuje sie taki rzeczami jak montaz listw aluminiowych wokol szyb ? Nie chce sie sam za to zabierac wolalbym zlecic to komus kto juz to robil nie raz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakas firma najelpiej z czesci polnocno wschodniej polski ktora zajmuje sie taki rzeczami jak montaz listw aluminiowych wokol szyb ? Nie chce sie sam za to zabierac wolalbym zlecic to komus kto juz to robil nie raz ...

Jedź do dowolnej firmy zajmującej się montażem szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W Piątek wymieniałem komplet listew z czarnych na chrom.Moja A4 jest z 2002r-Avant.Kolega moderator miał jakieś pytania odnośnie tylnej szybki-służę pomocą.Dodam że tylne szybki t/j pasażera i małą z antenką zmieniałem na oryginalne s-line przyciemniane...Listwa maskująca-ta na długą listwę od dołu pasuje z czarnej do chromu na 100%...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W Piątek wymieniałem komplet listew z czarnych na chrom.Moja A4 jest z 2002r-Avant.Kolega moderator miał jakieś pytania odnośnie tylnej szybki-służę pomocą.Dodam że tylne szybki t/j pasażera i małą z antenką zmieniałem na oryginalne s-line przyciemniane...Listwa maskująca-ta na długą listwę od dołu pasuje z czarnej do chromu na 100%...Pozdrawiam.

Henio - dzięki za info. Tylko jedna uwaga - szyby (którekolwiek) nie mają nic wspólnego z pakietem S line :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Listwy i szyby wymieniał mi kolega który zajmuje się sprowadzaniem aut a szczególnie Audi i VW...Kupuje lekko uszkodzone-naprawia i je doposaża a następnie idą do klienta.Rozbiórkę i przeróbki ma opanowane do perfekcji.Właśnie on powiedział mi że w oznaczeniu tylnej małej szyby jest jedna literka która oznacza że była montowana do samochodów z pakietem s-line - stąd moja wypowiedz.Jakie miałeś wątpliwości odnośnie starszych roczników przy wymianie tylnej szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Listwy i szyby wymieniał mi kolega który zajmuje się sprowadzaniem aut a szczególnie Audi i VW...Kupuje lekko uszkodzone-naprawia i je doposaża a następnie idą do klienta.Rozbiórkę i przeróbki ma opanowane do perfekcji.Właśnie on powiedział mi że w oznaczeniu tylnej małej szyby jest jedna literka która oznacza że była montowana do samochodów z pakietem s-line - stąd moja wypowiedz.Jakie miałeś wątpliwości odnośnie starszych roczników przy wymianie tylnej szyby?

Nie ma takiej opcji - jeszcze raz powtarzam, wersje szyby nie maja nic wspolnego z pakietem S line. Co do rozkminki wersji tylnej bocznej szyby w Avancie B6... Sa dwie wersje - jedna montowana do lutego 2003 a druga od lutego 2003 (ten podzial dotyczy obu wariantow czyli z listwa ozdobna lub bez). Chcialem ustalic czym sie roznia te dwie wersje szyby.

W przypadku sedana wersja bez listwy ozdobnej jest tylko jedna i obowiazuje przez caly okres produkcji nadwozia - natomiast wariant z listwa ozdobna znow ma dwie opcje: do sierpnia 2001 i od wrzesnia 2001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Według mnie nie ma różnicy w samej szybie.Różni się ona jedynie uszczelką i to w dolnej części.Po wycięciu starej szyby wywierciliśmy nity w je miejsce spinki (16zł sztuka x 4 na jedną stronę) i montaż listew a następnie klejenie.Moja A4 jest z kwietnia 2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Według mnie nie ma różnicy w samej szybie.Różni się ona jedynie uszczelką i to w dolnej części.Po wycięciu starej szyby wywierciliśmy nity w je miejsce spinki (16zł sztuka x 4 na jedną stronę) i montaż listew a następnie klejenie.Moja A4 jest z kwietnia 2002.

Różnice między szybką zwykłą a pod chrom znamy - chodziło o różnice w wersji chrom przed i po modyfikacji (najprawdopodobniej kwestia mocowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie różnicy nie było-listwy mam z 2007r a szyby z 2005r.Z tego co wyczytałem w postach to u mnie jest tak samo.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie różnicy nie było-listwy mam z 2007r a szyby z 2005r.Z tego co wyczytałem w postach to u mnie jest tak samo.Pozdrawiam.

VIN podaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tą listwę zgarniającą, zwykłą w kolorze czarnym łatwo da się zdjąć aby jej nie zniszczyć? Bo muszę ją wyjąć i poprostować trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tą listwę zgarniającą, zwykłą w kolorze czarnym łatwo da się zdjąć aby jej nie zniszczyć? Bo muszę ją wyjąć i poprostować trochę

Aby zrobić to poprawnie i jeszcze bardziej jej nie powyginać trzeba zdjąć tapicerkę drzwi, odkręcić górną ramkę i od strony wewnętrznej wyciągnąć spinki trzymające listwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tą listwę zgarniającą, zwykłą w kolorze czarnym łatwo da się zdjąć aby jej nie zniszczyć? Bo muszę ją wyjąć i poprostować trochę

Aby zrobić to poprawnie i jeszcze bardziej jej nie powyginać trzeba zdjąć tapicerkę drzwi, odkręcić górną ramkę i od strony wewnętrznej wyciągnąć spinki trzymające listwę.

hmm ale czarna zwykła listwa nie jest mocowana na spinkach , one są wciskane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tą listwę zgarniającą, zwykłą w kolorze czarnym łatwo da się zdjąć aby jej nie zniszczyć? Bo muszę ją wyjąć i poprostować trochę

Aby zrobić to poprawnie i jeszcze bardziej jej nie powyginać trzeba zdjąć tapicerkę drzwi, odkręcić górną ramkę i od strony wewnętrznej wyciągnąć spinki trzymające listwę.

hmm ale czarna zwykła listwa nie jest mocowana na spinkach , one są wciskane

To prawda ale ciężko ją ściągnąć bez wygięcia (moje zdjęte nie były już idealne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...