Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż aluminiowych listw ozdobnych wokół szyb Avant


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem auto z chromowanymi ramkami wokół szyb z allegro, podczas ich odklejania uszkodziła się orginalna listwa ( zdarła się miejscami guma ), chce kupić czarne listwy i je wymienić. Chciałem zapytać czy można to zrobić bez wycinania tylnych szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Mam pytanie tj czy w sedanie musimy wycinać tylną szybę (trójkąt) przy zmianie czarnych listw na chrom! Jeżeli tak to może ktoś posiada takie szyby pod chrom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, kto podpowie jak to wygląda w sedanie z chromami przy tylnych szybkach???

Mam fabrycznie pakiet chrom, ale jak wiadomo jest to słaby punkt naszych audiczek i poprostu wybielił się, starł... ogólnie wygląda nie za dobrze, dlatego chciałbym wymienić te listewki (cztery pod szybami bocznymi i 2 wokół szybek trójkątnych)

Na listwy przyszybowe sposób juz mam wg. kolegi mystic.pl, czyli wymiana samych nakladek chromowanych bez uszczelek, a jak sprawa wyglada z tymi trójkącikami ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem, black na chrom w avancie i nie wyjmowałem szyby. wystarczy dobrzeprzyciąć w tylnej szybce dobrze podciąć uszczelkę i chrom wchodzi jak w masło. Nie wbijałem tam, żednych uchwytów tylko przykleiłem na klej do szyb. trzyma jak trzeb, nie przecieka. jest GIT :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej robie zamiane odwrotną czyli z chromu na czerń. Dzisiaj byłem u szybiarzy w celu wycięcia szyb. Okazało się, że w moich szybach oprócz kabelków od anten są przylutowane dodatkowe kabelki - po parze na stronę. Niestety nie daliśmy rady zlokalizować skąd biegną te kabelki oraz za co odpowiadają? Mam fabryczny alarm i webasto może to ma coś z tym wspólnego?

W aucie, z których wycinałem szyby pod czerń kabelki te nie były podpięte, ba nawet nie była żadna instalacja wyprowadzona, w samych zaś szybkach jest miejsce do ich przylutowania.

ktoś wie co to za instalacja?

EpLw96s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzanie szyb? ale to chyba byłoby zbyt banalne :D

---------- Post dopisany at 22:06 ---------- Poprzedni post napisany at 22:04 ----------

ogólnie dużo roboty z wymianą? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie ma nic wspólnego z grzaniem.

Na foto zaznaczyłem żółtym kolorem o który obwód chodzi

VbIQM3o.jpg

Roboty z wymianą jest sporo, jeszcze nie skończyliśmy przekładki w 100%. Najlepiej znaleźć dawcę z tego samego rocznika, żeby zachować kompatybilność tylnych szyb, mieć dobre narzędzia typu nitownica itp oraz mieć dobrego cierpliwego szybiarza, który zna się na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cycu - to od fabrycznego alarmu. Czujniki zbicia tylnych szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cycu - to od fabrycznego alarmu. Czujniki zbicia tylnych szyb.

Tak właśnie zasugerowałem szybiarzom jak juz pomysły się nam skończyły od czego te kabelki :) Czyli jutro jeszcze muszę przylutować do szyby żeby było w 100% ogarnięte. Sprawdze jeszcze z ciekawości czy wywala błąd na vag kiedy nie są podpięte te kabeli.

dzięki Bart-S:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cycu - to od fabrycznego alarmu. Czujniki zbicia tylnych szyb.

Tak właśnie zasugerowałem szybiarzom jak juz pomysły się nam skończyły od czego te kabelki :) Czyli jutro jeszcze muszę przylutować do szyby żeby było w 100% ogarnięte. Sprawdze jeszcze z ciekawości czy wywala błąd na vag kiedy nie są podpięte te kabeli.

dzięki Bart-S:thumbup1:

W module MK jeśli masz zakodowany "Avant bit" powinno wywalać błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczeście zmiane czarnych na chrom mam za sobą:naughty:...łatwo nie było ale efekt koncowy git:wink:... z rezania zostały mi czarne obwodki i trójkąty(komplet) jak by ktoś chciał:tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

mam w swojej audi b6 sedan listwy standardowe czyli czarne chce zmienić na chromowane i Kupiłem listwy chrom drzwiowe i dachowe(komplet) i mam takie pytanko czy trzeba tez kupić i wymienić szybki boczne ??? MACIE może instrukcje jak sie za to zabrać\?

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micam - i jak z tymi małymi szybkami jest w sedanie ?

teraz to już sam nie wiem :kwasny:

auto mam z 2004, szyby z 2003 - kupować listwy chrom z jakiegokolwiek rocznika czy muszę 2003 ?

trójkątne szybki w sedanie zostają czy trzeba wymieniać ? (zwłaszcza że mam przyciemniane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w kwestii sedana.

4ZE i 4ZM a więc odpowiednio listwy czarne i czarny mat mają przez cały okres produkcji nadwozia B6 - ten sam numer:

8E5 845 299 T - lewa (211zł w ASO)

8E5 845 300 T - prawa (211zł w ASO)

Natomiast wersja chrom czyli 4ZB (a dokładniej oksydowane aluminium) ma jakąś modyfikację:

Stronę lewą czyli 8E5 845 299 F zastąpiono od września 2001 roku wersją 8E5 845 299 AA. Natomiast prawą 8E5 845 300 F w tym samym czasie zmieniono na 8E5 845 300 AA. Wszystkie wersje tej szybki mają taką samą cenę - 338zł w ASO. Niestety nie wiem na czym polega różnica... Sama aluminiowa listwa tylnej szybki nie zmienia się - jest taka sama dla obu wariantów:

8E5 853 345 E - lewa (344zl w ASO)

8E5 853 346 E - prawa (344zł w ASO)

...resztę jak zwykle musimy wybadać sami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja zabieram się za wymianę listewek chrom w sedanie. Moje są strasznie zniszczone jakąś chemią przez poprzedniego wlasciciela, ale tylko wszystkie drzwiowe + tylne trójkąty. A jako, że odstawiłem samochód na gruntowną polerkę postanowiłem zdjąć przed polerowaniem te listewki i po wszystkim założyć nowe.

Drzwiowe zakupiłem nowe w ASO (same nakładki na listwy zgarniające, nie całe listwy - 400zł za 4). Trójkąty natomiast z powodu paraliżującej ceny w ASO postanowiłem znaleźć na allegro.

No i za 100 od sztuki udało się wyrwać praktycznie nowe.

Zdejmowanie samych trójkątów wygląda w ten sposób że wystarczy albo czymś podważyć albo poprostu palcami mocno pociągnąć i wychodzą same z zaczepów.

Nakładki na listwy zgarniające trzeba po kolei sukcesywnie odginać od góry i zdjąć (ktoś juz wcześniej wstawił fotki w tym poście jak to się robi).

Poniżej fotka szybki trójkątnej tył razem z zaczepami, to dla tych co chcą przekładać czarne na chrom. Jeżeli po zdjęciu czarnych szybka, uszczelka i zaczepy wyglądają identycznie jak u mnie smialo mozna kupować i zakladac;)

listwh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a wiecie może jak wygląda sprawa z demontażem tej najdłuższej listwy co idzie przy dachu . Wiem że jest zamontowana na nity , tylko jak sie do nich dostać :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a wiecie może jak wygląda sprawa z demontażem tej najdłuższej listwy co idzie przy dachu . Wiem że jest zamontowana na nity , tylko jak sie do nich dostać :kwasny:

Ta długa listwa jest na nitach. W Avancie jest 13 nitów na stronę nie wiem jak w Sedanie. zeby się dostać do nitów trzeba zdjąć listwę maskującą, która jest na całej długości listwy. Dość łatwo się ją demontuje, najlepiej zacząć od strony słupka A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a wiecie może jak wygląda sprawa z demontażem tej najdłuższej listwy co idzie przy dachu . Wiem że jest zamontowana na nity , tylko jak sie do nich dostać :kwasny:

Ta długa listwa jest na nitach. W Avancie jest 13 nitów na stronę nie wiem jak w Sedanie. zeby się dostać do nitów trzeba zdjąć listwę maskującą, która jest na całej długości listwy. Dość łatwo się ją demontuje, najlepiej zacząć od strony słupka A

chodzi ci o tą tak jakby wąską gumową listewkę ?

Łatwo ją później wsadzić z powrotem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a wiecie może jak wygląda sprawa z demontażem tej najdłuższej listwy co idzie przy dachu . Wiem że jest zamontowana na nity , tylko jak sie do nich dostać :kwasny:

Ta długa listwa jest na nitach. W Avancie jest 13 nitów na stronę nie wiem jak w Sedanie. zeby się dostać do nitów trzeba zdjąć listwę maskującą, która jest na całej długości listwy. Dość łatwo się ją demontuje, najlepiej zacząć od strony słupka A

chodzi ci o tą tak jakby wąską gumową listewkę ?

Łatwo ją później wsadzić z powrotem ?

Tak to ta wąska jakby gumowa listwa.

Z wkładaniem jej już nie jest tak różowo, bo musisz odpowiednio trafić w wyżłobienia i mocno dociskać - ja pomagałem sobie gumowym młotkiem.

Zapomniałem dodać, że inna jest maskownica w wersji na czarną listwę, inna dla chromowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...