Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż aluminiowych listw ozdobnych wokół szyb Avant


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, aciek_l napisał:

Przypomnij mi jutro, jeśli do tego czasu nikt inny nie zrobi tych zdjęć. :)

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
 

Przypominam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, golfagn napisał:

Przypominam :)

https://www.dropbox.com/sh/7a2slzjyyl6xx6d/AACaW9zbN8SuzhZS1QqDfsGDa?dl=0 - daj znać, czy chodizło o coś takiego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aciek_l napisał:

Wielkie dzięki! Dokładnie tego potrzebowałem. Chyba zdecyduję się na cięcie uszczelki bez wymiany szyb, jak wyjdzie to słabo to dopiero podmienię szyby. 

Sąsiad ma listwy alu, ale z jednego kawałka. Nie mia śladu łączenia pomiędzy listwą górną a tą pod szybą jak na Twoich zdjęciach (też kombi). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, KoJ@K napisał:

Laczenie ma byc.

Przyznam, że nie badałem auta sąsiada z lupą, ale łączenia nie ma. Może to obklejał listwą samoprzylepną? Tanie to i plastyczne.Z czystej ciekawości też się tym zainteresuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: długa górna listwa jest zamontowana na nity od lusterka do szyby bagażnika a nad szybą na wcisk w blaszki. Czy czarna listwa jest zamontowana na takie same blaszki i wystarczy wyjąć starą listwę i założyć chromowaną czy trzeba założyć nowe blaszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, golfagn napisał:

Mam pytanie: długa górna listwa jest zamontowana na nity od lusterka do szyby bagażnika a nad szybą na wcisk w blaszki. Czy czarna listwa jest zamontowana na takie same blaszki i wystarczy wyjąć starą listwę i założyć chromowaną czy trzeba założyć nowe blaszki?

Czarna listwa jest montowana w taki sam sposób jak "chromowana". Jeśli nie ma pakietu ramek to rolę listwy pełni dolna uszczelka tylnej bocznej szyby (w takim przypadku spinek nie ma - masz tam otwory w karoserii przygotowane do ich montażu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! A wiesz może jakie nity powinny rozmiarowo pasować? Bo w ASO dam pewnie ze 100zł a w markecie z 5zł :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli same te gorne czarne ramki mozna przelozyc zamiast chromowanych, bez wycinania szyby, tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, potrzebujesz tylko nitownicę i torxy do odkręcenia blachy między drzwiami. No i wiertarki do pozbycia się poprzednich nitów, albo dłutko i młotek :)

 Znalazłem rozmiarówkę nitów: 3,2x6,5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie szyba pod alu ramki różni się od zwykłej tylko kształtem dolnej uszczelki (która w wersji pod alu jest po prostu węższa tak że odsłania karoserię i miejsce na spinki). Podejrzewam, że gdyby dobrze to rozkminić to może wystarczyło by dobrze przyciąć uszczelkę i dzięki temu obyłoby się bez wycinania/wklejania tylnych bocznych szyb...

 

Nie znam spinek zamienników na potrzeby tej modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem listwy na drzwi i górną długą. Robota na cały dzień, nie potrzeba żadnych specjalnych narzędzi. Potrzebne są tylko nity. Zostało mi przycięcie uszczelek i założenie dolnych listewek bagażnika.  

Dam dokładniejsze fotki jak to wyszło z docinaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, golfagn napisał:

Założyłem listwy na drzwi i górną długą. Robota na cały dzień, nie potrzeba żadnych specjalnych narzędzi. Potrzebne są tylko nity. Zostało mi przycięcie uszczelek i założenie dolnych listewek bagażnika.  

Dam dokładniejsze fotki jak to wyszło z docinaniem. 

Dałem fotki porównawcze do pierwszego posta ale nie wiem czy wystarczą do określenia wysokości cięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, golfagn napisał:

Założyłem listwy na drzwi i górną długą. Robota na cały dzień, nie potrzeba żadnych specjalnych narzędzi. Potrzebne są tylko nity. Zostało mi przycięcie uszczelek i założenie dolnych listewek bagażnika.  

Dam dokładniejsze fotki jak to wyszło z docinaniem. 

Przyciecie jakich uszczelek ? I skoro jestespo zabiegu to czy podasz rozmiary nitow ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KoJ@K napisał:

Przyciecie jakich uszczelek ? I skoro jestespo zabiegu to czy podasz rozmiary nitow ??

Napisałeś "zostało mi przycięcie uszczelek"... Modyfikację robiłem wieki temu - nie zapisywałem rozmiaru nitów (kupiłem komplet w ASO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko przeciez nie bylo do Ciebie, tylko do kolegi "golfagn" - to Jego zacytowałem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KoJ@K napisał:

Pytanko przeciez nie bylo do Ciebie, tylko do kolegi "golfagn" - to Jego zacytowałem. :wink:

LOL rzeczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, KoJ@K napisał:

Przyciecie jakich uszczelek ? I skoro jestespo zabiegu to czy podasz rozmiary nitow ??

Robiłem sposobem Niemca, który zacytowałem na poprzedniej stronie.  Rozmiar nitów podałem kilka postów wyżej.

 

Ciekawostka: czarne listwy maskujące nity pasują do chromów i wersji czarnej. Ale mają inną jedną końcówkę od strony lusterek i dla pedantów może to być problem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wstępnym montażu. Fotek nie robiłem, bo szczerze mówiąc nie ma czego :)

 

Docięcie to dziecinada, za nic na świecie bym nie wymieniał szyby dla tego moda. Tak jak w instrukcji po niemiecku: nacinamy uszczelkę w miejscu garba a potem ponownie wzdłuż pod kątem. Do tego przy klapie musimy zaokrąglić uszczelkę. Uszczelka bardzo łatwo poddaje się przy kontakcie z lepszym nożem tapicerskim.

Niestety przez atak zimy chwilowo wstrzymałem prace, ale zostało mi tylko wyrównanie uszczelki po stronie pasażera, listewki wszystkie są na miejscu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...